[Imam] 1024/256+IPTV+IP telefonija

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
blaze666
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-2 trojček
Kraj: Jesenice

[Imam] 1024/256+IPTV+IP telefonija

Odgovor Napisal/-a blaze666 » 19. Mar 2006 ob 20:48

No pa da še jaz delim svojo izkušnjo z vami :wink:

Vse skupaj se je začelo sredi decembra 2005, ko sem izpolnil spletni obrazec. V približno tednu dni sem prejel po pošti pogodbo, jo podrobno prebral, še malo popravil (površnost pri izpolnjevanju spletnega obrazca) in še isti dan poslal nazaj....zdi se mi, da je to bilo 22.12.2005. Po mesecu čakanja sem jim poslal e-mail, kaj se dogaja z mojo pogodbo in presenetljivo hitro dobil odgovor, da jim je Telekom javil, da priklop na moji lokaciji ni možen.

OK...sem pozabil na zadevo in še vedno uporabljal ADSL.
Potem pa se je zgodilo....27.2.2006 me pokliče T-2 "monter", da mi bo 16.00 dostavil vso potrebno T-2 opremo. Gladko sem ga vprašal če se norca dela in je potreboval celih 5min da me je prepričal oz. dopovedal za kaj se gre ter da mi bo opremo dostavil, ker je danes zadnji dan pred iztekom pogodbenega roka, itd. Nato me je 1.3.2006 klical stric iz Telekoma, da me bodo 3.3.2006 preklopili in pobrali ADSL opremo. Stric se v petek pojavi....pobere opremo in pove, da me je preklopil. 2h za tem ko je Telekomovec odšel me kliče stric iz T-2 in me vpraša če že deluje. Ker me ni bilo doma sem to lahko sprobal šele zvečer in zadeva je resnično delovala še isti dan kot so mi odklopili ADSL.

Zelo pozitivno sem bil presenečen nad delovanjem IPTV-ja, nekoliko manj nad IP telefonom, verjetno ga bom zamenjal za ISDN vmesnik ali pa kupil kakšen bolj kakovosten IP telefon, ko bo to na voljo.
Internet....dela odlično. Odkar imam vso to zadevo je bil samo en izpad dolg cca. 2h, drugače pa nič. Ravnokar tudi sestavljam dopis za dvig hitrosti...sicer še kolebam ali 4/512 ali 8/1. Upam, da bo vedno več zadovoljnih uporabnikov storitev T-2. :wink:


LP!
Slika
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: [Imam] 1024/256+IPTV+IP telefonija

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Mar 2006 ob 20:53

blaze666 napisal/-a:Po mesecu čakanja sem jim poslal e-mail, kaj se dogaja z mojo pogodbo in presenetljivo hitro dobil odgovor, da jim je Telekom javil, da priklop na moji lokaciji ni možen.

OK...sem pozabil na zadevo in še vedno uporabljal ADSL.
Na T-2 so verjetno dobili odgovor da ni rezerve prostih vodov (T1 blefiranje) Agencija za pošto in elektronske komunikacije je po pritožbi iz začetka novembra 2005 šele v marcu 2006 poslala odločbo, da mora Telekom podati utemeljen razlog za zavrnitev priklopa. Po ponovni preverbi so Telekomovci odgovorili, da je priklop možen in so te takoj preklopili.

Uporabniški avatar
blaze666
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-2 trojček
Kraj: Jesenice

Re: [Imam] 1024/256+IPTV+IP telefonija

Odgovor Napisal/-a blaze666 » 19. Mar 2006 ob 22:47

Itak sem vedel da Telekom blefira na veliko. Nasplošno sem si ta T-2 vzel s čisto rezervo, niti se nisem sekiral niti nisem težačil na T-2, ker sem točno vedel kakšna celotna zgodba T-2 vs. Telekom. Rekel sem si, če bo bo če ne pa ne in sedaj ko je sem zadovoljen :D
Je pa res, da sem imel to srečo, da je pač agencija pritisnila na Telekom in se je vse hitreje začelo odvijati, tako praktično nisem bil niti en dan brez interneta in telefona.
Edina stvar ko mi gre v nos je blokiranje računa na SiOL-u, saj so mi ga blokirali šele 3 dni kasneje. Jah...plačat pa pozabit bo še najbolje :D


LP!
Slika
Slika

Odgovori