slabe izkušnje s T2

Splošni pogovori o T-2
astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a astras » 21. Jun 2011 ob 08:28

no ampak izvor problema je nekorektnost uporabnika (neplačnika storitev), tako da... miro ne se hecat ;)
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Jun 2011 ob 09:53

Misliš?
Kot jaz vidim, je izvor problema (tako kot vedno) v nemogoči komunikaciji s T-2.
Pod "nemogoča komunikacija" mislim, da enostavno povratne informacije od uporabnika nihče na T-2 ne upošteva, ne bere, ne posreduje in ne ukrene ničesar.
Če preberemo post uporabnika, je nekje na koncu navedel, da je poslal pismo T-2 s spremembo naslova.
Tega T-2 ni upošteval (nekdo ni opravil svojega dela) in posledično povzročil problem, ki se je nato samo še stopnjeval.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a astras » 21. Jun 2011 ob 09:55

pa kaj vidis da clovek ni placal in da zaradi tega pride do teh stvari? tudi ce spremenis naslov ves (ce si posten), da si nekje na nekem naslovu uporabnik nekih storitev (ali pa bil uporabnik storitev) in da moras le te storitve placati...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Jun 2011 ob 10:02

Preberi celi njegov post, ga razumi in analiziraj!
Seveda ni plačal.
A zakaj ni plačal?
Zato ker računi in opomini niso bili poslani na pravi naslov, čeprav je T-2 o tem obvestil pisno.
Pa pravzaprav se človek niti ne razburja zaradi te izvršbe, ampak cele kalvarije napak, ki je iz te prvotne napake T-2 nastala

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a astras » 21. Jun 2011 ob 10:08

krompirusa napisal/-a:nekaj časa sem še imel kontakt z osebo ki se je preselila v tisto stanovanje, tako da mislim da 2 pošte sem še dobil od nje, potem pa nič.
ocitno je se dobil koliko je dolzan in da je treba placati (dve posti - v najslabsem primeru opomin in opomin pred izkljucitvijo) ;) tolko o tem...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Jun 2011 ob 10:42

Fry, jaz kalvarije napak ne vidim. Poskusi malo utemeljiti. @dal je odlično razložil.
To, da je dobil različne številke, je povsem možno. Sam pa vem, kaj ljudje "pisno" pošiljajo in da se mnogokrat računovodstvo s temi "pisnimi" izdelki večinoma nima kaj pomagati. Če uporabnik ni dobil potrdila o prekinitvi, bi se moral o tem pozanimati že prej. Uporabniki morajo tukaj voditi postopek po svojih željah in po postopku, ki ga določi T-2. Drugače ne gre.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a tonimona » 21. Jun 2011 ob 11:37

@ astras
Tvoja teorija z drugimi igralci zgleda tako: vinjen padem po stopnicah in se polomim, reševalec me oskrbi šalabajzersko, zaradi česar pride do dodatnih zapletov. Ko protestiram, mi neuradniki iz urgence razlagajo, da je izvirni greh pri meni, ker če ne bil vinjen in padel po stopnicah, do vsega tega ne bi prišlo. S tem seveda zamegljujejo šalabajzerstvo reševalca.

Zdaj bolj jasno?
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Jun 2011 ob 12:03

Že razumem, da T-2jevci morate zagovarjati svojo firmo, pa vendar:

1) Pisno poslano obvestilo T-2 s podpisom, o spremembi naslova, bi moralo biti dovolj.
OK, na strani T-2 je tudi obrazec, a ne glede na to kaj je uporabnik poslal, bi spremembo lahko opravili, ali pa poslali sporočilo, da vloga ni popolna.
Očitno nič od tega ni bilo.

2) Dolg je bil 290 glavnice + 140 obresti

3) T-2 naredi izvršbo na preko 700 €.
Popolnoma neopravičljivo!

4) T-2 na pisne in telefonske odgovore ne da nobenega pametnega odgovora, še manj pa da bi ta odgovor bil enoznačen (vedno različni odgovori).
Tudi to je popolnoma neopravičljivo!

Lahko, da ta uporabnik laže in ni vse tako kot je napisal, vendar pa moje dosedanje izkušnje kažejo, da brez "T-2 neuradnikov" dvosmerna komunikacija s T-2 skoraj ni možna (zlasti za urejanje "birokratskih" zadev)
To je veljalo na začetku in očitno velja tudi danes.

Skratka T-2 je "the best", ampak zgolj do takrat, ko je potrebna s T-2 dvosmerna komunikacija.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. Jun 2011 ob 12:39

Fry pejt ti na eno mrzlo pivo, pa se ohladi :)

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Jun 2011 ob 12:52

Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. jun 2011 ob 11:39

Fry pejt ti na eno mrzlo pivo, pa se ohladi
Očitno je to uradno/neuradni nivo komuniciranja T-2jevcev

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 21. Jun 2011 ob 13:04

MrTwelveTrees napisal/-a:Fry pejt ti na eno mrzlo pivo, pa se ohladi :)
Tole me je pa kar dobro zmotilo - kljub smeškotu na koncu "izjave".

Uporabnik Fry, po mojem mnenju, ima še kako trezno glavo. V vseh letih, kar sem na forumu, nisem zasledil niti enega prispevka kjer bi "lupal v prazno". Njegovi prispevki so argumentirani, razumni in korektni.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a astras » 21. Jun 2011 ob 13:14

no ampak tu sem mu pokazal da nima ravno prav... pa ne samo jaz... mature bi priznal da ima nekdo drug prav... lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a tonimona » 21. Jun 2011 ob 14:42

Fry napisal/-a:
Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. jun 2011 ob 11:39

Fry pejt ti na eno mrzlo pivo, pa se ohladi
Očitno je to uradno/neuradni nivo komuniciranja T-2jevcev
Glede na količino reklamacij mora biti na T-2 ob koncu dneva zeloooo veselo. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Jun 2011 ob 15:17

1) Pisno poslano obvestilo T-2 s podpisom, o spremembi naslova, bi moralo biti dovolj.
Običajno je to povsem dovolj. Vendar je "obvestil" brez podpisa, brez naslova, brez storitev, ki jih preklicuje OGROMNO! Nikar ne sklepaj da je bilo z dopisom vse v redu. Glede na procent veljavnih dopisov je resnica ravno obratna. Obveščanje o nepopolni vlogi pa je ob nejasnosti tudi bolj ali manj redna praksa. Tako ne pisati, da tega ni bilo, kar vnaprej.
3) T-2 naredi izvršbo na preko 700 €.
Ne moreš pisati o številkah, ker jih tudi stranka navaja le cca. Potrebno je pregledat vse račune, obresti, stroške za nevrnjeno opremo,... Veljajo samo podatki T-2.
4) T-2 na pisne in telefonske odgovore ne da nobenega pametnega odgovora, še manj pa da bi ta odgovor bil enoznačen (vedno različni odgovori).
To je čisto enostavno lahko res, saj se vsak mesec lahko pojavijo dodatni stroški, lahko se kaj poknjiži, kaj ne,... zato pa so telefonski "pogovori" (večina jih poteka ob razburjenju in vpitju) povsem ne-pametni, še posebej nesmiselni, vse mora potekati preko dopisov. Ne gre drugače! Vsekakor pa vse potrebuje svoj čas in včasih se ta stranki zdi predolg, včasih pa res lahko kaj dlje traja. Edino tu bi lahko T-2 še kaj postoril.
Skratka T-2 je "the best", ampak zgolj do takrat, ko je potrebna s T-2 dvosmerna komunikacija.
To po zagotovilu tistih, ki upoštevamo roke in postopke (kar nekaj nas je na tem forumu), sploh ne drži.

Bolj skrbi, da se te zgodbe ponavljajo in da ljudje ne razumejo pravih postopkov, ki takšne "bitke" čisto enostavno odpravijo.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Jun 2011 ob 16:06

Bolj skrbi, da se te zgodbe ponavljajo in da ljudje ne razumejo pravih postopkov, ki takšne "bitke" čisto enostavno odpravijo
To bi morda držalo, če bi T-2 kje na svoji strani napisal kakšni so ti "pravi postopki".
Glede ostalega sem jasno napisal, da dopuščam možnost, da uporabnik laže, kar pa seveda jaz ne morem vedeti in lahko samo citiram napisano.

Da pa ni vse tako rožnato kot ti praviš, pa je moja izkušnja s T-2, ko sem imel večmesečni "ping-pong" s T-2 zaradi zaračunavanja drugega telefonskega priključka, ki ga nikoli nisem imel.
Zanimivo, da se je ta drugi priključek pojavil po več kot letu dni pravilno izstavljenih računov. Dokazovanje s pogodbo, mojo vlogo za priklop, .... ni zaleglo. So (ste) pa bili zelo hitri z opominom, ko sem naposled sam zmanjšal plačilo računa za tistih 2€. Tega vaši "ekonomisti" niso uspeli razrerešiti brez posredovanja "neuradnikov". No, potem je bil še en podoben "konflikt"s T-2jem, ki je tudi bil v mojo škodo in seveda nerešljiv brez "neuradnikov".

Se popolnoma zavedam, da je komuniciranje z ljudmi zelo težavno (še posebej če so zaradi upravičenih ali neupravičenih razlogov besni). V primeru T-2 pa ni to problem, ampak "ne komuniciranje"

Odgovori