slabe izkušnje s T2

Splošni pogovori o T-2
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Jun 2011 ob 16:37

Se strinjam, da bi morda še kakšne napotke dali ljudem. Ampak ne vem kakšna, da bi lahko prišli do 100% brez napak. Situacija na T-2 je vseeno boljša kot pri konkurenci.

Vendar takšne zgodbice, ki jih napišejo na forum (tudi tvoja) ni povprečje. Zadeva pa se še izboljšujejo iz leta v leto. Raje ne posplošujmo in ne kričimo takoj o neopravičljivosti - bolje je pomagati - povej raje kakšen boljši primer reševanja takšnih težav.

Pa tudi pri izvršbah se dogajajo napake na katere T-2 ne more vplivati, ampak jih lahko samo rešuje.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a astras » 22. Jun 2011 ob 07:57

Fry napisal/-a:
Bolj skrbi, da se te zgodbe ponavljajo in da ljudje ne razumejo pravih postopkov, ki takšne "bitke" čisto enostavno odpravijo
To bi morda držalo, če bi T-2 kje na svoji strani napisal kakšni so ti "pravi postopki".
"
pravi postopek je ocitno da placas takrat ko je treba kaj pravis?

@toni - nimam komentarja ker si dal primer ki je zelo banalen...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 22. Jun 2011 ob 08:13

Fry napisal/-a: 2) Dolg je bil 290 glavnice + 140 obresti
3) T-2 naredi izvršbo na preko 700 €.
Popolnoma neopravičljivo!
Tole enostavno ne drži. Postopek je tak, da na podlagi zapadlih računov T-2 poda predlog za izvršbo pri sodišču, sodišče preveri terjatve in izda sklep, če so terjatve upravičene (do terjanega zneska + stroške izvršbe), na ta sklep ima uporabnik še možnost ugovora v zakonskem roku.

Po poteku roka, sodišče izvede ustrezne postopke, blokada TRR, trganje od plače (vse to piše na sklepu!)... torej če že, potem je prišlo do napake pri trganju s strani delodajalca ali banke, T-2 enostavno ne more odtrgat preveč, ker to ne naredi on.

Kar je pri vsej zgodbi res, je to, da bi po tem, ko se enkrat zgodi napačna bremenitev, lahko T-2 hitreje odreagiral, ampak postopek spet teče preko sodiča (umik izvršbe, itd.). Skratka, tukaj je vpletenih več faktorjev in ko uporabnik misli, da čaka samo T-2, dejansko čaka cel postopek pri sodišču.
:rtmT2:

krompirusa
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jun 2011 ob 18:23
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a krompirusa » 22. Jun 2011 ob 16:16

Astras in podobni, ki ste pač prepričani,da sem za vse sam kriv pa tud prav pač vaše mišljenje,Jaz pa pač napišem svoje izkušnje. Namreč če so tako dobri itd... pri T-2 ,zakaj me potem nihče ni poklical zadnji mesec, ker sem dobil nekaj obljub s strani t-2jevcev, da me bojo poklicali (vsakič je bilo rečeno da v tednu ko sem klical) in sporočili kaj se dogaja z zadevo.In ali sem dobil kakšen klic? NE! To je zame samo še 1 minus ,pač nvem zakaj nekdo nekaj reče in potem to ne stori.Kar se tiče mojega neplačila ja pač nisem plačeval, ker tist trenutek nisem bil zmožen (pač ostal brez službe), ko sem se odselil oz pred tem nekaj tednov, sem pisno sporočil (navadna pošta), da odjavljam storitev.
Potem nevem zakaj se ne odgovori na mail-e ,ki jih pošiljam, namreč od nekaj poslanih mail-ov sem dobil odgovor samo na 2.
Uglavnom mineva že tretji teden od kar je šlo še zadnjih 245eur iz računa.Potem zadnjič ko sem klical mi pravi ,da vidi da je izvršba bila odmaknjena z dnem 2.6 a jaz sem jo imel še vedno na plačilni dan, se pravi na dan 6.6.2011. Kako je potem bila odmaknjena z dne 2.6 ne vem,če pa sem 6.6 še vedno plačal 245eur.
Nisem dobil nobene pošte, da je izvršba poplačana, niti sam osebno nisem prejel nobene pošte, pred izvršbo tako da nebi o temu.
To gre že tako daleč, da se bom očitno moral obrniti še na kakšno drugo institucijo,ker tole traje pa že hudičevo dolgo.
Najbolj me pa razukri to,da mi je dec iz t-2 še rekel naj pošljem svoj trr in za koga se gre na fax ,da mi čimprej nakažejo preplačan znesek ampak tale čimprej ni prov nič hiter.Škoda 2 evrov za fax ,k je zgleda šel v smeti.

Lp

In ne nisem noben nasprotnik t2 ali kaj podobno, saj še vedo uporabljam t2 storitev, tako internet, kot tv in tudi mobilno telefonijo, seveda ne na svoje ime ampak nima veze ,rad bi samo da se to uredi.

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a kinork » 27. Jun 2011 ob 15:17

Pozdravljen krompirosa,
svetujem ti, da zahtevaš njihovo konto kartico in pregledaš vse prilive na njihov račun.
Tako sem jaz storil. Prvič sem dobil njihovo kartico 24.05.2011, denar pa je bil odtegnjen 17.04.2011. Na kartici sploh ni bilo navedenih zneskov kateri so bili nakazani. Zadnja knjižba je bila 18.03. 2011. po dolgem dokazovanju so mi končno pred parimi dnevi poslali kartico, kjer je razvidno, da je preplačilo.
In ko hočem pojasnilo kje je denar bil, mi povejo, da so ga šteli tako kot da sem ga DONIRAL, saj ni bilo navedenega sklica pri plačilu.
Torej bi še morali napisati zraven izvršbe, da v primeru če ne napišeš sklica ga preprosto doniraš t-2.
Neverjetno. Me prav zanima koliko ljudi sploh ne ugotovi, da so dejansko kaj preplačali in da so tako dobrosrčni da denar donirajo.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 27. Jun 2011 ob 15:32

Izbira besede donacija je verjetno napačna... skor sigurno je bilo pa to plačilo med nepoknjiženimi (ki jih ni malo).

Ker pač Micka plača 0,832 zneska Francljeve položnice, plačala je pa s Štefkinega računa. Včasih nekdo napiše sklic od nekoga tretjega in dejansko njemu plača račun itd...

Bolj narisat ne morm kaj gre narobe.
:rtmT2:

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a kinork » 27. Jun 2011 ob 15:54

potem pa se uslužbenci t-2 ne izražajo pravilno. Gospod je rekel, da je DONACIJA. Kar seveda nisem mogel verjeti, mi je zadevo večkrat potrdil, da vse kar ni pravilno plačano sklepajo kot donacijo.

lp

žabica
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 14:24
T-2: Še nimam

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a žabica » 29. Jun 2011 ob 14:52

Če bi vsi račune plačali, ko jih dobijo ali vsaj po prvem opominu, ne bi bilo izvržb. Ko dolžniki dobijo izvžbe, se razburjajo. Tako te tudi jaz Miro vprašam, kako dolgo pa si bil ti dolžan T-2, sedaj pa takoj pričakuješ denar nazaj. Izvržba je zelo draga za neplačnika in sicer: najprej stroški, ki so lahko tudi skupaj s takso več kot 100 ERU, nato obresti in šele nato glavnica. In če ni vse takoj poplačano, lahko obresti še kar tečejo. Ljudje ne plačujejo in mečejo opomine v smeti, niti se ne gredo dogovorit v zvezi s plačilom, nato pa se še razburjajo. Saj morate tudi kruh takoj plačat. Ali se na davčno tudi tako razburjate? Zakon omogoča izvržbo brez opomina in upnik ne rabi vse do polnomočnega sklepa narediti umik izvržbeS!

Torej plačujmo račune in vse bo dobro!

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Jun 2011 ob 15:43

Jaz sem Mirotovo pisanje bolj razumel, da ga moti to da ne najde kompetentne osebe, ki bi mu ob nastali situaciji znala povedat točno številko kolko dolguje T2. Da želi poplačat svoj dolg vendar ne ve točno kakšna je ta vsota , vsakumur se lahko pripeti da v določenem trenutku nastane stiska in postane plačilno nesposobem in zaradi tega, ko ima najverjetnje skrbi kako to rešiti izpelje zadevo bolj površno, ter pošlje spremembo naslova oz. prekinitev pogodbe po navadni pošti ( in tako ne more dokazat, da je kaj pošiljal). Sedaj, ko pa želi uredit zadevo, pa vsakokrat dobi drugačno informacijo s strani T2.
Sicer ne vem, če uporabnik, prejme odlok o izvršbi v pisni obliki in če je na njem točno napisano kolko znaša njegov dolg, kakšne so obresti, sodni stroški, itd..

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Jun 2011 ob 17:12

Na sklepu izvršbe vse to piše. Tudi, če nekdo poravna recimo pol zneska, se pošlje na sodišče utesnitev in je tudi tam navedeno, koliko je potrebno še do celotnega poplačila.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Jun 2011 ob 19:07

No potem pa tako ni druge filozofije kot, da se terjan znesek plača. Način pa je kakšen pač je, ali uporabnik poravna sam, oziroma rubež.

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 29. Jun 2011 ob 20:00

Saj ne ugovarja plačilu ampak nepravilnostim, ki so ob tem nastale.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Jun 2011 ob 21:09

Nepravilnost je, če njegov dolg na papirju znaša 430 evrov on pa je plačal kot piše čez 700 evrov. Vendar ni nikjer navedel točno kakšen je njegov dolg in koliko je dejansko plačal!
Pa ne zagovarjam nobene strani, mogoče bi moral navest točne zneske (seveda, če želi tukaj na forumu objavljat) in bi si potem ustvarili bolj realno sliko, kaj se pa HDja tiče pa se tako ve (vsakokrat, ko pokličeš govoriš z drugo osebo) in pri kompleksnih zadevah je rezultat takšen kot je.
Moja izkušnja pač je, da ko se kaj zaplete mimo "ustaljenih poti" T2 in uporabnika, ti lahko edino neuradnik pomaga, če je v njegovi moči, ter seveda dobri volji, da se zadeva uredi v najkrajšem možnem času in brez komplikacij. Po uradni poti pa ta mlin melje zelo dolgo.
Sem ker nekaj postov napisal na to tematiko, pa ne bi zdaj več o tem.
Upam samo, da bo uredil zadevo, ter da bosta zadovoljni obe strani.

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: slabe izkušnje s T2

Odgovor Napisal/-a Fry » 30. Jun 2011 ob 06:34

Iz njegovega pisanja je razvidno, da je plačal 730€.

Odgovori