preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Splošni pogovori o T-2
kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 21. Jun 2011 ob 09:51

pozdravljeni,
ker se t-2 resnično nami zafrkava, me zanima kaj storiti v tem primeru:
Pred časom smo se s t-2 reklamirali glede njihovih storitev, pri katerih seveda niso popustili in vztrajali pri svojem.
Zaradi tega smo tudi prekinili pogodbo z njimi. Ker nismo plačali računov katere smo reklamirali nas je t-2 dal v izvršbo. vredu, izterjali so denar, katerega smo dolgovali z vsemi stroški in obrestmi.
Sodišče je poslalo izvršbo banki in delodajalcu, katera pa sta oba odtegnila enak znesek in ga plačala t-2 v mesecu aprilu.
Takoj, ko smo ugotovili, da je prišlo do preplačila smo kontaktirali t-2. Operaterji so nam ves čas govorili, da imajo stanje 0,00 in da preplačila ni, da pa bodo zadevo preverili on nas bodo poklicali nazaj. Vrnjenega nismo dobili niti enega klica...!
Gremo v njihovo poslovalnico z vsemi dokazili (bančni izpis+ pl. lista), kjer uslužbenki ni jasno kako to, da imajo stanje 0. Pokliče v LJ, kjer ji rečejo, da je preplačilo in nam zatrdi, da bo denar vrnjen v 10 dneh. Minejo skoraj 3 tedni denarja še vedno ni. Kličemo spet operaterje in spet nas šokirajo, da ni preplačila. Kličemo njihovo računovodstvo po xxx poskusih neuspešno, nikoli ne dvignejo telefona. Gremo spet v MB poslovalnico še enkrat razlagat celo zgodbo kjer drug uslužbenec ni imel pojma kaj mu razlagamo. Cel čas samo zagovarjal družbo in njihovo računovodstvo. Mu rečemo, če lahko gremo skupaj skozi konto kartico in preverimo nakazila. na dan 24.05.2011 sploh nimajo poknjiženih prilivov. Nazadnje kaj imajo poknjiženo je 18.03.2011. Kje pa imajo zavedeni dve plačili 18.04.2011 za kar imamo tudi dokazila? Ker uslužbencu ni jasno, predlaga da napišem dopis in priložim dokazila ter pojasnilo.
Ker mi ne preostane nič drugega to tudi storim... In kaj me pričaka 14 dni kasneje, da po pregledu so ugotovili, da je stanje 0,00. Nobenega pojasnila, kje je kaj poknjiženo... NIČ!!! Spet kličemo operaterje, kaj je zdaj to ali se zafrkavajo ali kaj?, zahtevamo nadrejenega. Vstopimo v kontakt z osebo kateri je razumel situacijo mu predložimo še trr na katerega je bilo kaj plačano... in nam nekaj tednov nazaj sporoči veselo novico, da so našli? našo preplačilo in da bo denar vrnjen v 3 dneh.
Ker denarja še vedno ni bilo smo še počakali par dni in spet klicali to osebo ampak osebi ni-14 dnevni dopust.
Spet poskušamo od začetka, preplačila ne vidijo, kljub posredovanim dokazilom nas nič ne obveščajo itd...

Kaj lahko sedaj storimo? Operaterji nam povedo vedno isto-stanje je 0. Ko zahtevamo nekoga, ki nam lahko da kakšno informacijo-nimajo nikogar takšnega, nam dajo št. od računovodstva-gluh tel.

Je res najboljše zadevo predstaviti celotni javnosti, da bomo dobili vračilo?
Ali se naj gremo tožit?

kakšen preglog?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a NoName » 21. Jun 2011 ob 10:01

kinork, dej mi privat tvoje naročniške podatke pa bom kuj probal dat naprej.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 21. Jun 2011 ob 10:15

poslal na zs

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Jun 2011 ob 10:45

Lahko si malo po forumu prebereš

Re: slabe izkušnje s T2
Napisal/-a dal » 14. jun 2011 ob 19:46
Ne poznam nikogar, ki bi karkoli glede računovodstva pri T-2 rešil preko telefona. Vedno mora iti vse po uradni poti, s priporočeno pošto ali osebnim obiskom.

Sicer ko stvari pridejo tako daleč, da gre že za izvršbo, T-2 malo izgubi nadzor nad dogajanjem, saj s postopkom izvršbe neposredno nima nič in rezultat vidi šele ko dobi denar na račun.

Poleg glavnice in obresti se obračunajo tudi stroški izvršbe. Ker se sodišče obesi na vse prihodke, ti denar vzamejo povsod, kjer lahko (trgajo od plače kolikor gre, se obesijo na vse bančne račune, ...). Terjani zneski so sicer razvidni v dopisu, ki je bil poslan tebi in podjetju.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 21. Jun 2011 ob 10:58

hvala, prebral...
gre za to, da smo stopili v stik osebno z poslovalnico, ampak tam ne dajo niti enega pametnega podatka... v poslovalnici smo dobili taki vtis: kaj nas briga to, pošlji dopis pa bodo že rešili... tako, da osebno nismo nič rešili, telefonično pa tudi ne. kaj sedaj?
in ni nam jasno kako lahko nek priliv na trr njihovo računovodstvo kr nekam poknjiži pa ne vedo več kje je kaj pa zakaj, kljub posredovanim dokazilom...?!

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 21. Jun 2011 ob 11:37

sedaj me kličejo s t-2 in mi povedo, da so spet našli denar, kateri je preplačan in da ga bodo vrnili v enem tednu do 10 dni.
ali ga bodo res? prejšnjič so mi povedali enako... mogoče si pa pridobivajo čas, da si bodo lahko naslednjič spet nekaj izmislili, da denarja spet ni.
pohvala ge. darji za trud, vendar smo še vedno v dvomih...

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Jun 2011 ob 15:19

Me veseli, da se je premaknilo na bolje!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 21. Jun 2011 ob 22:45

ja zankrat še ne vem... denarja še ni na računu. rekli pa so mi že tudi ene 3x, da bodo denar vrnili, tako da sedaj čakam skupaj že cca. 2 meseca.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a Atoll » 21. Jun 2011 ob 23:58

zamudne obresti ;)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a Vragec » 22. Jun 2011 ob 07:21

Nevem, kaj folk dela doma pa kako mu to uspe.
Jaz sem imel podoben problem in sicer sem si uredil trajnik in po moji napaki plačal isto položnico, ki je preko trajnika. Ko sem ugotovil, da je znesek preplačan je minilo že več kot 6 mesecev, vendar so vse lepo vrnili po mojem dopisu (brez kakršnega koli obiska poslovalnice). Res pa je trajalo do naslednjega računa ... ampak halooo ... naj v miru popišejo in naredijo sumasumaro za mesec, ne jim pa vsakih 5 dni težit.
Pa kaj folk ste nesposobn ? ...

lp, mr. Vragec
Zadnjič spremenil Vragec, dne 22. Jun 2011 ob 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

kinork
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 12:12
T-2: Še nimam

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a kinork » 22. Jun 2011 ob 22:47

vragec: ne vem zakaj bi bila tukaj nesposobnost?! oni so že imeli svoj čas in to dva meseca in kot zgleda še bo nekaj časa trajalo, glede na to, da nimajo prilivov niti poknjiženih. prav tako da, z njimi nimamo pogodbe nima kaj denar tako dolgo iskat pri njih.
lp

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a Vragec » 22. Jun 2011 ob 23:19

@kinork, nevem kako se dela v podjetjih kot je T-2, ampak knjiženje zna bit težavno če nimaš pravih programov ali pravih oseb, ki bi to naredile.
Bodi srečen, da boš dobil vsaj nekaj nazaj so vsaj toliko fer kot A*** in ne kot T****** ki ti ne vrne niti centa, saj obrnejo napako vedno na uporabnikovo stran.
Slika

krompirusa
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jun 2011 ob 18:23
T-2: Že imam
Paket: brezčasni vdsl

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a krompirusa » 23. Jun 2011 ob 16:46

Dobrodošel v klub ljudi, s katerih se t-2 dela norca.Upam ,da se najde še kakšen tak primer, in stopimo skupaj ,če ne drugače na TV itd... ker jaz druge rešitve skoraj ne vidim več.Moja zadeva se vleče že od marca meseca, pa še vedno nič ne vem ,tako kot v klicnem centru t-2 ipd... ŽALOST.

Upam ,da ti uspe rešit zadevo in poročaš ,kaj je bilo treba narediti, da si dobil svoj denar nazaj.

Lp

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a jetomit » 24. Jun 2011 ob 15:22

Krompirusa, a si mogoče dal komu od neuradnikov tukaj ? Res je, da lahko pride do težav na tem področju, ampak vsaka stvar se da rešiti!

PS zanimivo je, da v VEČINI primer ni kriv T-2,ampak so krivi sami naročniki!

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: preplačilo t-2, nočejo vrnit denarja

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Jun 2011 ob 17:04

Do sedaj imel tri "konflikte" s T-2 (eden "birokratske" narave in dva finančne).
V vseh treh primerih ni bila moja napaka.
V vseh treh primerih ni bilo mogoče dobiti kompetentnega sogovornika na T-2
In ja, v vseh treh primerih je bila zadeva rešena preko "neuradnikov"
Mojih 3:0 za napake T-2 ne potrjuje ravno tvojo zgornjo trditev, upam pa, da sem bolj izjema in da je "globalna" statistika T-2 veliko boljša

Seveda vsa zahvala "neuradnikom", ampak že to da se po uradni poti zgleda zadeve pogosto zataknejo, ni ravno neka reklama za podjetje.
Kaj pa tisti, ki ne "visijo" na tem forumu?

Zato je nasvet, da poskuša zadeve preko neuradnikov popolnoma na mestu!

Odgovori