Imam TV in ISDN, pa mi dela probleme!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Mr_Hickup
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/IPTV/IPTEL
Kraj: Celje

Imam TV in ISDN, pa mi dela probleme!

Odgovor Napisal/-a Mr_Hickup » 4. Sep 2006 ob 08:34

Hojla!

Imam T-2 internet, TV na ISDN podlago. Zadeve delujejo precej zanesljivo, dokler te kdo ne pokliče na stacionarni telefon. Takrat ti ves link pade (internet in tv crkneta) do konca pogovora + 5 min da se zadeve postavijo back online. Prijavil sem 7x napako na št. 02 in mi ne morejo pomagat. Prišel je TK monter in mi menjal VDSL splitter. Zadeva ista. Poklical je v centralo in se pogovoril s T2 človekom, ki je povedal da je najbrž napaka na DSLAM-u (nestabilen port). Nekako sem izvrtal T2 tehnika, ki mi je povedal, da je ta postavitev težko izvedljiva in da jim ne deluje. Ne vedo kako rešiti. WTF?!! A so normalni!

Tudi mail na info@t-2.net ne pomaga. Ima kdo kak namig/rešitev? Glede, da je mesec dni okoli počasi (hitro) izgubljam potrpljenje.

Aja btw, na Siolu mi je ta konfiguracija delovala 4 leta brez "kock" na TV. Tule ne T-2 pa je obup.

Heeelp !

Uporabniški avatar
Magician
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 09:26
T-2: Že imam
Paket: Optika T4 GIGA

Odgovor Napisal/-a Magician » 4. Sep 2006 ob 08:44

Koliko si pa oddaljen od centrale ?

Samo v vednost jaz se odločam za isto verzijo kot ti... obdržati ISDN ( 1 številko ) + INternet + TV.

Zdaj pa če take fuke igra tole da obdržiš ISDN bom raje šel kar na njihovo IP telefonijo pa bo mir.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Sep 2006 ob 10:00

Pa saj je itak ceneje na IP telefonijo prešaltat. Ne vidim razloga, da se nekateri temu upirajo. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 4. Sep 2006 ob 10:29

obdrži ISDN aparate in pojdi na IP z ISDN vmesnikom, tudi to je ena možnost ;) a to si na IDSN od telekoma? če ja...priporočam prenos številke in prenos ISDNja na T2. Zadeva je ponavadi dosti bolj stabilna kot pa vezava dveh tehnologij
Slika
Slika

Mr_Hickup
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/IPTV/IPTEL
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Mr_Hickup » 4. Sep 2006 ob 12:21

Hja. Migracija na t-2 še s telefonom. Pri njih mi ne delujejo dve storitvi in zdaj jim naj prepustim še telefon? Do not think so... Sicer, če ponujajo možnost, kot jo imam jaz, potem naj jo za vraga tudi zrihtajo. Ko bo delalo kot more, potem pa se lahko pogovarjamo dalje...

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 4. Sep 2006 ob 14:23

ti lahk povem da je zadeva skor zihr nestabilna zaradi vezave dveh tehnologij + dveh različnih ponudnikov...pr enotni vezavi mislim da ne bi prihajalo do tega...vsaj jst nimam takih problemov ker sem se odpovedal telekomu. Rizik je pa tvoj...so nam na T2 tud govorili naj priporočamo da stranke gredo na polno razvezan dostop pa prenesejo številko.

Že po opisu tvojega problema je razvidno da telekom moti signal T2....torej...odloči se sam.
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Sep 2006 ob 15:18

Mr_Hickup napisal/-a:Hja. Migracija na t-2 še s telefonom. Pri njih mi ne delujejo dve storitvi in zdaj jim naj prepustim še telefon? Do not think so... Sicer, če ponujajo možnost, kot jo imam jaz, potem naj jo za vraga tudi zrihtajo. Ko bo delalo kot more, potem pa se lahko pogovarjamo dalje...
Kateri dve storitvi ti pa ne delujejo?
Optika 100/10

Mr_Hickup
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/IPTV/IPTEL
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Mr_Hickup » 5. Sep 2006 ob 08:29

Sine:
Že po opisu tvojega problema je razvidno da telekom moti signal T2....torej...odloči se sam.

Torej, včeraj sem vtrgal iz mojega priklopa VDSL spliter ven. Seveda mi sedaj ne dela telefon, vendar vsaj na internetu sem lahko, četudi me kdo kliče (kar ne vem, ker sem telefon disablal :)). Torej, TV je še vedno kockast in prekinja. Moram vsake toliko Setop box rebootat.

To pomeni, da še vedno Telekom moti signal ali je vendarle kaj na T-2 strani? Pa grem tudi na softphone če je treba, samo da se ta šit neha.

Mnenje prosim...[/quote]

Odgovori