[Naročil sem] 1/256 + TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Krneki
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Kraj: Litija

[Naročil sem] 1/256 + TV

Odgovor Napisal/-a Krneki » 20. Mar 2006 ob 12:26

Pozdravljeni!

Moja zgodba se začne že 1.11.2005, pa še vedno ni končana. Ampak upanje umira zadnje!:)

Lani oktobra sem se preselil v garsonjero, ki sem jo adaptiral itd. Med drugim tudi vse nove vtičnice in stikala, razen enega! Telefonskega! Samoumevno je namreč, da ne rabimo prav neke "fancy" vtičnice za telefonski priključek. A tu sem naredil usodno napako! Namreč, naročim T-2 paket, izpolnim in pošiljam različne pogodbe itd. Vse skupaj se je vleklo do 20.1.2006. Nato prideta T-2 monter in Telekomov tehnik, da uredita zadeve. Na veliko presenečenje vseh, ugotovimo, da pod pokrovčkom telefonske vtičnice ni paric!!! Ampak f*****g 220 V kabli!! :( Do tu sem sam kriv, priznam. Delno, seveda. Da v 21.stoletju v bloku ni parice! Pa blok sploh ni tako star. Skratka, svetujeta mi naj pokličem različna podjetja, s.p.-je ipd, da mi inštalirajo parico od Telekomove omare v bloku do stanovanja. Kličem Telekom, Gratel, razne privatnike itd. Vsi prelagajo delo eden na drugega. Ne razumem, da nihče noče zaslužit! Saj bi sam potegnil to zadevo, samo kaj ko ne morem do Telekom omare.

Skratka, vso opremo imam doma že od začetka decembra, pa se na njej nabira prah:(

Danes sem končno dobil enega, ki je vsaj pristal na to, da si bo prišel ogledat situacijo.

Če kdo od vas pozna koga, ki se ukvarja s tem (napeljava kablov), mu lahko takoj poveste, da ima stranko:)

No moja zgodba je takšna, žal še nedokončana. Upam, da ko bom naslednjič pisal na forum, da bo to od doma:)

Lp

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Odgovor Napisal/-a hartigan » 20. Mar 2006 ob 12:46

Če imaš iz stanovanja do te razdelilne omarce potegnjen plastičen ohišje
(ma ne vem kak se reče) pol bi jest naredu takole...

Cat5 kabel bi tok cajta pač potiskal notr da bi prsu do te omarce (ce je na omarcu kakšno steklo gor bi se prepričal kakšna je bla situacija prej - mogoče tud slikal). In ko je kabel enkrat notr je dolžnost telekoma da prklop.

Sam sm naredu podobno, ampak sm v hiši tak da je to mal bl enostavno.
Je pa prsu en iz telekoma in prevezal stvari kot je treba.

Ker telekom ti ne dela hišne inštalacije, prav tako ne t-2, torej moraš to
sam zrihtat.
----------------
over and out
----------------

Krneki
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Kraj: Litija

Odgovor Napisal/-a Krneki » 20. Mar 2006 ob 12:59

Torej, jaz zrihtam da kabel pride do omare, potem pa zopet čakat fante iz Telekoma. Kako hitro se pa odzovejo na klic, ko imaš enkrat pripravljene zadeve?

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Odgovor Napisal/-a hartigan » 20. Mar 2006 ob 13:07

pr men je blo 2 dni, samo sm se spravu "maltretirat" enga gospoda
direkt na telekom :) fajn gospod btw...

tak al drugač ti to morjo narest, ko bos mel zrihtan poklič na t-2
pa bodo oni urgiral dalje...
----------------
over and out
----------------

Odgovori