Zahtevnejši setup

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a Dami » 15. Jan 2013 ob 17:04

Končno kaže da se bodo morale tudi pri nas miške iz optične omarce izseliti. Ker pa imava s kolegom planiran malo zahtevnejši setup bi raje še tu vprašal za mnenje, da bi bil čimbolj pripravljen na vse težave.
Plan je sledeč. Na enem naslovu/priključku naročiti paketa t4 giga ter 100/100. Od tod naprej gre povezava v ruter (verjetno UBNT Edgemax) ter/in dalje v 2 med sabo povezana cisco sg300 switcha kjer bodo priklopljeni vsi PC-ji, stb-ji (kasneje htpc-ji), ter analogni telefon. Na to mrežo je potem priključen še kolega preko wlan povezave (ubnt nanobridge, cca 70/70mbit), kjer bo prav tako vse prej našteto.

-ker berem da so problemi s temi Innboxi me zanima ali res ni nikakršne možnosti (zaradi hw omejitev drugje kot na moji strani razumem, če pa je samo taka t2 politika, pol pa...) da se optični kabel priključi direktno na mojo opremo

-se lahko analogni telefon priklopi (z tistim vmesnikom) na omrežje za ruterjem ali ne gre drugače kot direktno v modem

-domov sem že dobil v podpis izpolnjene pogodbe in me zanima zakaj bi pri paketu t4 mega (morem spremeniti v giga) dobil 1 TV vmesnik navadne ločljivosti namesto HD. Tako namreč piše v okencu pod Televizija, čeprav v opisu paketa na pogodbi piše: IP HDTV priključek, ki vklučuje HDTV vmesnik

-sedaj imam Amis (polno razvezan dostop na njihovi centrali) adsl ter telefonijo. Kaj je potrebno poleg pooblastila za odjavo obstoječega internetnega priključka še izpolniti za prenos obstoječe tel. številke, ker zraven sem poleg tega dobil še samo za primer, da imam telekomovo PSTN/ISDN telefonijo.

LP, Damjan

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a gr » 15. Jan 2013 ob 17:27

Stb za routerjem ne bo deloval, enako telefoni.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a RobertM » 15. Jan 2013 ob 18:22

Po moje se boš moral "fejst poigrati" z Vlani, da boš zroutal STBje preko routerja in WiFi.
Izbira opreme je pa :car:
Če boš še kaj nabavljal lahko preveriš cene tudi na: http://www.interprojekt.com.pl/
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a Dami » 15. Jan 2013 ob 19:02

Bomo videli kako se bo obnesel edgemax, načeloma pa same stbje in telefon ne rabim preko ruterja dat ampak jih lahko iz modema direkt v switch v svoje vlane.
Razn ruterja ostalo že imam, ubnt stuff pa nabavlamo tule.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Jan 2013 ob 22:47

bom poskusil odgovoriti na nekaj tvojih vprašanj...
Dami napisal/-a:Končno kaže da se bodo morale tudi pri nas miške iz optične omarce izseliti. Ker pa imava s kolegom planiran malo zahtevnejši setup bi raje še tu vprašal za mnenje, da bi bil čimbolj pripravljen na vse težave.
Plan je sledeč. Na enem naslovu/priključku naročiti paketa t4 giga ter 100/100. Od tod naprej gre povezava v ruter (verjetno UBNT Edgemax) ter/in dalje v 2 med sabo povezana cisco sg300 switcha kjer bodo priklopljeni vsi PC-ji, stb-ji (kasneje htpc-ji), ter analogni telefon. Na to mrežo je potem priključen še kolega preko wlan povezave (ubnt nanobridge, cca 70/70mbit), kjer bo prav tako vse prej našteto.
ja, to lahko narediš, vsa t-2 oprema (tv, pstn, isdn vmesniki, ip telefoni, ...) naj bodo priključeni v isto broadcast domeno (vlan) kot 'uplink', torej brez routanja/natanja ali kaj podobnega
-ker berem da so problemi s temi Innboxi me zanima ali res ni nikakršne možnosti (zaradi hw omejitev drugje kot na moji strani razumem, če pa je samo taka t2 politika, pol pa...) da se optični kabel priključi direktno na mojo opremo
eventuelno se innboxa prepriča, da bo navaden bridge med optičnim portom in enem (ali vsemi) izmed električnih portov, kar ti nebi smelo povzročati preglavic, bi pa s pravim SFP modulom tudi tvoj usmerjevalnik delal neposredno, vendar ne prijavljaj napak, češ, da ti internet ne dela zaradi tega in drugačnega razloga, če ne bo na tvoji strani kabla najprej T-2 oprema...
-se lahko analogni telefon priklopi (z tistim vmesnikom) na omrežje za ruterjem ali ne gre drugače kot direktno v modem
direkt v modem ali bridge/switch... v primeru 'napak' oz njih analize in odprave pa direkt v CPE (Innbox)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a Dami » 16. Jan 2013 ob 11:29

eventuelno se innboxa prepriča, da bo navaden bridge med optičnim portom in enem (ali vsemi) izmed električnih portov, kar ti nebi smelo povzročati preglavic, bi pa s pravim SFP modulom tudi tvoj usmerjevalnik delal neposredno, vendar ne prijavljaj napak, češ, da ti internet ne dela zaradi tega in drugačnega razloga, če ne bo na tvoji strani kabla najprej T-2 oprema...
Ruter nima sfp imam pa 2 sfp porta na switchu (enega bom imel za povezavo med obema switchema) in koker zastopim bi v mojem primeru innbox tako ali tako deloval kot switch/bridge med mojim (na katerem bojo tako posebej nastavleni vlani, enako kot bi bli na innboxu), tako da bi res rad probal en člen manj če se da. V primeru napak pa razumem kako ravnati ja. Zanima me še samo ali se ve kakšen optični kabel dobiš (single ali multi), da vem kakšen sfp modul nabaviti.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a NoName » 16. Jan 2013 ob 13:36

Cisco SG-300 imam drugače tudi sam, pa mislim, da brez težav delajo SFPji, ki so priloženi Innboxu. Je pa čisto odvisno, ali gre za fiber v gostovanju, kjer so multimode, ali native, kjer je singlemode... valovnih dolžin tudi ne vem iz glave.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a gigabit » 19. Jan 2013 ob 14:34

SFP je takle: https://www.interprojekt.com.pl/opticsf ... -1102.html
1000 Base LX, valovna dolžina 1310 nm, kabel pa duplex single mode vlakno G.652.
Če si pa prek Telekoma je pa simplex single mode vlakno. Od T-2 v tem primeru dobiš optično prizmo (videti je kot neki Y optični kabel).

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Jan 2013 ob 15:30

Prizmo dobiš če imaš Milana na TS omrežju.
Na Innbox-ih ali Levelone pa https://www.interprojekt.com.pl/opticsf ... -1349.html
Slika
TX1310nm/RX1550nm - modri obroček ;-)

Nisem 100% prepričan ali je 3km ali 20km različica :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

KanonFuter
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 8. Jun 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: T-4 100/10 edina prava optika
Kraj: Novo mesto

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a KanonFuter » 6. Feb 2013 ob 23:29

RobertM napisal/-a: Če boš še kaj nabavljal lahko preveriš cene tudi na: http://www.interprojekt.com.pl/
Offtopic: A tale trgovina je kaj "zanesljiva" ter preverjena? Ker cena so zelo ugodne, RB951G-2HND ter RB2011UAS-2HnD-IN dobiš za ~125€, kar je cena za RB2011UAS-2HnD-IN v slovenskih spletnih trgovinah.
Slika

s53zo
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10
Kraj: MS

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a s53zo » 7. Feb 2013 ob 10:28

Jaz sem pri njih do sedaj naročil 3x, vedno je bilo vse kot mora. Tudi transportna embalaža ustrezna.

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a Dami » 8. Maj 2013 ob 15:41

Prosim za nujno pomoč. Optiko imam zdaj dober teden in vse dela ok (sem sicer malo spremenil setup, samo en priključek z 100/100 paketom). Hudo težavo pa imamo že tretji dan s kanalizacijo (cev, po kateri ne napeljana optika od T2 razvodnega jaška do naše omarice):
youtube
Tole je snemano v ponedeljek popoldne, od včeraj voda teče vsaj 2x močneje, hude nevihte vsak dan zadeve samo še poslabšajo.
Na t2 helpdesk so dali zadevo naprej, kaj več pa mi ne morejo pomagati, niti številke od podizvajalca ali kogarkoli ne morem dobiti. Ker očitno tudi danes ne bo nikakršnega odziva bom kot kaže primoran klicati gasilce da ukrepajo. Če ima kdorkoli kakšne informacije na koga bi se lahko obrnal, naj mi čimprej sporoči.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Maj 2013 ob 16:48

daj mi svoje podatke privat

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Zahtevnejši setup

Odgovor Napisal/-a Dami » 8. Maj 2013 ob 17:59

"Napako" sem naredil ker sem klical na glavni t2 helpdesk, kjer drugega kot pošiljanje urgentnih mailov ni možno, in ne direkt v našo poslovalnico v Slov. Bistrici, kjer vedo točno kdo je izvajalec in bojo lahko rešili zadevo (bojde jutri). Skoraj sem izpadel kot krivec, češ da sem jih šele zdaj jaz obvestil in šele po moji prijavi tukaj so našli tiste "maile". Nisem si mislil da smo taka velika država, da v tako "velikem" podjetju obstajajo krajevne podružnice ki nimajo nobene komunikacije med sabo... :grr:

Odgovori