Zgodba razočaranega uporabnika

Splošni pogovori o T-2
petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a petrusko » 8. Mar 2013 ob 13:06

Naročnik pri T-2 sem odkar sem imel to možnost ... to je od junija/julija 2006. Takrat še preko VDSL, zadnjih nekaj mesecev pa preko optičnega omrežja. Poleg tega imam na vikendu tudi dostop preko optike v sklopu OŠO pri T2.
Vedno sem bil zadovoljen z njihovimi storitvami in cenami.

Zadeva pa se je začela komplicirat ob selitvi. Namreč preselil sem se v sosednje stanovanje. Dobesedno v istem nadstropju, samo ena vrata naprej.
Verjetno vseh težav ne bi bilo, če bi bilo optično omrežje že pripeljano v stanovanje, vendar ni bilo. (prost optični kabel v bistvu čaka samo na to da ga nekdo potegne 6 metrov po cevi do stanovanja in da pride Telekom našvasat uno škatlico).

Ampak ne ... ne gre in ne gre ... pisal sem skorajda vsak dan, pojasnjeval in razlagal da vsi ostali operaterji poznajo "prestavitev", "preselitev" in ostale sopomenske pojme, samo T2 ne.

Če bi sam prestavil optični kabel, ne bi nihče nič vedel; ampak pošten uporabnik pač hoče zadevo speljati uradno.
Na telekomu pravijo da potrebujejo za priklop naročilnico oz. naročilo za priklop. Vse kar bi moral T2 storiti je da bi mi poslali v podpis Aneks k obstoječi pogodbi, da se spremeni stanovanje naročnika, in pa poslati na Telekom naročilo za priklop na omrežje.
T2 tega noče poslati. Zakaj ... zato ker želijo od mene da prekinem obstoječo pogodbo in sklenem novo. Meni seveda to ni dišalo, ker so novejši paketi dražji od obstoječe naročnine ki jo imam. Imam še pra stari T4 paket, ki je bil sklenjen za VDSL naprej pa nadrgajen na optiko 100/10. Hkrati sem imel sklenjeno tudi dodatno UMTS naročnino za boljšo polovico

No včeraj sem tako gledal in brskal po internetu in iskal za alternativami. Skupni povzetek je takle ... povprečno sem plačeval T2 cca 75 EUR mesečno (T4 + dodatna UMTS naročnina + pogovori). Po novem bom imel sicer malce počasnejši internet ... ampak bom zato imel 1GB prenosa podatkov na mobilcu, poleg tega bom imel vse obstoječe televizijske programe kot na T2 in ... pazi to plačeval povprečno 25 EUR manj.

ČE bi se T2 zmigal in poslal naročilo na Telekom za priklop na optiko v novem stanovanju, ne bi sploh pomislil na to da bi zamenjal operaterja. Tako pa so me dejansko prisilili v to. In ko danes ugotavljam da bi lahko prvarčeval že skoraj 1000 EUR, me boli glava, kam sem do sedaj gledal.
Včasih se je dalo na T2 vse zmenit, poklical si na helpdesk ali pa napisal na tale forum pa si dobil, ... če bi računali kakšne administrativne stroške me sploh ne bi motilo.

Au revoir!

PS: Pa da se bo vedelo kam ta zadeva paše, moje ime je Peter Lukan
PSS: O prekinitvi naročniškega razmerja na vikendu še razmišljam ... oz. računam...

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 8. Mar 2013 ob 13:13

Ganljivo :cry: :nrecourse: :nsad: :smileygoodbye: :smileygoodbye:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 8. Mar 2013 ob 15:07

Upam, da vodstvo firme prebere tole, nato pa se globoko zamisli. :jao: :jao: :jao:

perplexer007

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 8. Mar 2013 ob 15:24

Kokica kopiraj vse skupaj pa objavi na zid na FB od T2. Tam bodo sigurno videli.

Sej bi jaz ampak ne uporabljam FB. :cry:

Res se vidi, da je bilo tole napisano direkt iz srca z veliko mero razočaranja.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Mar 2013 ob 15:34

žalostno toda resnično... iz mojih izkušenj samo lahko dodam, da na začetku vse klapa, vsi prijazni, ko pa si stara stranka pa malodane odnos, ko te šmirgla, če ti kej ne paše pa pejt drugam... to velja več ali manj za vse ponudnike (bil sem pri 4ih)...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Mar 2013 ob 20:44

Zanima me samo po kakšnem postopku si ugotovil, da so novi paketi dražji? Novi paketi vsebujejo več storitev, pa še enote s katerim si lahko stranka precej zniža ceno klicev v ostala omrežja, možne so tudi morebitne nadgradnje tako mobilnih paketov, prenosa podatkov, itd. Sedaj pa je na voljo za nove naročnike še družinska ponudba. Nekatere ugodnosti lahko koristijo tudi obstoječe stranke.

Glede same selitve priključka pa mi je žal, da si naletel na slabo izkušnjo. Če bi bila T-2 FTTH bi bilo lažje urediti, pri TS FTTH pa ima TS vsako stanovanje in nadstropje posebej označeno in tudi hišne napeljave delijo na več segmentov (Tukaj so zelo natančni). Če še tam ni bilo FTTH bi bilo potrebno še opraviti komplet instalacijo in montirati dozo, itd.

Bolj natančno imajo to opredeljeno v dokumentu RUO -> http://www.telekom.si/_files/1153/RUO_c ... 092011.pdf

Tukaj je aktualno poglavje 5.5.1 in naprej.

Ali si zadevo urejal izključno preko klicnega centra ali si se oglasil tudi osebno v kakšni poslovalnici?

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 8. Mar 2013 ob 21:42

Meni je pa dejstvo,da se mora t-2 potruditi in dati spoštovanje(razne akcije in stimulirati nas stare uporabnike) ,ne pa saj je tudi "možno" ,da ...
T-2 je v tem ,da privabi nove uporabnike za Nas "stare" pa smo itak najboljši. N e delati to t-2,ker Vas bo dolgoročno drago stalo.
Pa ne gre zdaj o tem uporabniku,ki je razočaran .Vse ostale je treba OBDRŽATI!


Lp Gorazd

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Mar 2013 ob 21:55

Trenutno je precej ugodnosti za zveste stranke. Popust ob vezavi in naročilu TERA paketov, popust pri nadgradnji mobilne simke v okviru novih paketov, dodatne storitve (1000 SMS sporočil iz omrežja T-2, brezplačni podatkovni paket S za 6 mesecev), 50% popust za prvih 6 mesecev na dodatne simke v novih paketih T3/T4, ki jih naročiš od 1.3.2013 dalje. Potem je še T-2 Klub in Ambasador :rtmT2:

http://www.t-2.net/novice/2013/02/50-na ... cnine.html

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Mar 2013 ob 22:04

plus tega, za vsakega novega uporabnika ki ga pripelješ dobiš 40eur bonusa na nasledni položnici - AMBASADOR

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a Atoll » 8. Mar 2013 ob 22:22

Kakšen šop storitev mora novi uporabnik naročit, da je vreden 40 €?
Cord cutter.

suarez
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 16. Feb 2008 ob 16:34
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Logatec

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a suarez » 8. Mar 2013 ob 22:59

Mark napisal/-a:Zanima me samo po kakšnem postopku si ugotovil, da so novi paketi dražji? Novi paketi vsebujejo več storitev, pa še enote s katerim si lahko stranka precej zniža ceno klicev v ostala omrežja, možne so tudi morebitne nadgradnje tako mobilnih paketov, prenosa podatkov, itd. Sedaj pa je na voljo za nove naročnike še družinska ponudba. Nekatere ugodnosti lahko koristijo tudi obstoječe stranke.
Ni edini, ki je ugotovil, da so novi paketi dražji. Problem je, ker je v vsakem paketu vključena samo S programska shema in če hočeš sploh kaj gledati po televiziji, moraš naročiti L shemo, kar pa takoj podraži paket za 8 evrov. Ali pa mobilni paket XS moraš nadgraditi vsaj na S paket, da imaš prenos podatkov, kar spet podraži zadevo. Ali pa, če imaš dva mobilna telefona, kot ju imam sam, vsi paketi pa imajo v osnovi ponudbo samo za enega. Mogoče je na začetku cena res ugodna, če pa želiš malo nadgraditi paket, pa cena hitro naraste.

Sam ima še stari "brezčasni vdsl" se pravi 10/2, iptv, 2x mobilne storitve, L shemo, 20 GB snemalnik + dodatni stb in časovni zamik, kar me pride vsak mesec 48 evrov + pogovori. Z novimi paketi ne pridem niti blizu te cene, če želim imeti vse kot imam sedaj.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 9. Mar 2013 ob 05:56

Točno tako! So akcije ,ampak vse dražje !

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 9. Mar 2013 ob 08:20

Še dobro da se T-2ju stroški ne povečujejo. Kaj bi šele bilo če bi se tudi njim dražile osnovne surovine, elektrika, gorivo pa to. Groza! Pričakujem tudi da bodo sami pojedli tudi višji ddv, ki ga bo prinesla Alenka in nam ustrezno znižali naročnino!

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a Atoll » 9. Mar 2013 ob 09:37

Hehehe :)
Cord cutter.

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: Zgodba razočaranega uporabnika

Odgovor Napisal/-a petrusko » 9. Mar 2013 ob 14:53

Zanima me samo po kakšnem postopku si ugotovil, da so novi paketi dražji?
Eno je naročnina 53 EUR za T4 (100/10) + časovni zamik - TV M paket programov + Dodatek za optiko TS + 1x naročnina za UMTS.
Drugo so pogovori ki jih plačujeva z ženo.

Povprečno gledano porabiva oz. natelefonirava za cca 30-35 EUR pogovorov. Jaz malo manj ona malo več :) klepetulja.

Zdaj pa če preračunam
2 x mini bob = 14 EUR
1 x podatkovni paket = 5 EUR

Znese skupaj 19 EUR za mobilno telefonijo -> glede na to da sva skorajda 100% časa priključena v SiMobil in ker je bob dejansko simobilov ne predstavlja to nič novega, glede signala, storitev itd. Razen seveda plusov. Nižja cena + zame podatkovni prenos, ki ga je bilo pri T2 100/10 MB.

Druga zadeva je internet in TV ... konkurenca ponuja paket 20/20 interneta plus TV z primerljivo programsko shemo in časovnim zamikom (brez tega je TV danes neuporaben) ... gledano spet poprečno na mesec za vezavo obdobje 2 let za 38 EUR mesečno. ČE skupaj seštejem sem na cca 60 EUR mesečnih stroškov. Kar je v primerjavi z računom za T2 od 15 do 25 EUR ceneje.

Zadevo sem urejal izključno preko klicnega centra in elektronske pošte, in navkljub začenim obljubam, je bil končni odgovor negativen.

Tudi ob prejšnjih akcijah sem si preračunal kaj je ugodnešje zame ... in žal se novejši paketi enostavno ne splačajo.
Če pogledam tudi malce naprej se 1.4.2013 spreminjajo mobilni paketi ... in tudi v tem primeru ne bi bilo več tako ugodno zame. Tako da glede na situacijo bi verjetno odpovedal T2 čez kak mesec ali dva.

Moram pa pohvalit tako storitve kot samo delovanje in monterje. Vedno so zadeve delovale, težav z opremo skorajda ni bilo nikoli, tudi hitrosti na VDSL-ju so bile na 90-100% naročenih paketov. Vedno sem bil zadovoljen in rad sem priporočal T2 ostalim uporabnikom.

Upam samo da čimprej najdejo kako vrečo denarja da poplačajo te stare dolgove in se vrnejo na stara pota kvalitetnih in cenovno ugodnih paketov.

Odgovori