Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Splošni pogovori o T-2
gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Jun 2013 ob 21:05

ok, pač oprema se vrne, to je jasno...
ampak ni mi pa jasno, menda sodišče naredi izvršbo na trenutni naslov reveža in tja tudi pošilja obvestila, ne tja kjer je živel pred tremi leti?
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Jun 2013 ob 21:30

Če naročnik ni ob odjavi poslal podatkov o novemu naslovu se mu je vso pošto pošiljalo na stari naslov.
Ko pa je zadeva prišla na sodišče ima to vse vzvode, da pridobi novi naslov.
Samo takrat pa je že pozno in drago :(
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Jun 2013 ob 22:02

Kolikor vem lahko vsaki izvršbi ugovarjaš...če tega ne storiš, je jasno zgodba drugačna.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 4. Jun 2013 ob 16:03

Prašte Hildo, kako se temu streže. :hudicek:

nagilla
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10. Jun 2013 ob 19:11
T-2: Že imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a nagilla » 10. Jun 2013 ob 19:14

Čau js imam podoben problem pa bom kar sem napisala da nebom odpirala nove teme
Sem študentka, pred dvemi leti sem živela v najemniškem stanovanju z dvema cimroma. Internet še ni bil priključen zato smo si ga morali sami zrihtati pri T2. Pogodba je šla na cimrovo ime.

Zdaj čez dve leti smo dobili sklep o izvršbi - plačati moramo 113 evrov! Menda nismo plačali dva meseca junij in julij v letu 2011. Mi smo se junija že izselili, tako da nismo vedeli da so na tisti naslov prišle položnice ali opomini. Mojega cimra ni s T2 dve leti nobeden kontaktiral preko telefona ali emaila da še nekaj ni bilo poravnano, čeprav je svoje kontakte podal v pogodbi. Tudi lastnica stanovanja ni sporočila, da so bili opomini.

In zdaj namesto da bi poravnali samo za tista dva meseca, so zdaj še zraven stroški izvršbe. Zanima me, po kakšni logiki je lahko, da ti dve leti pošiljajo opomine, brez da bi te kontaktirali?

In ali sploh lahko kaj naredimo, da nam nebi bilo treba plačati tistih dodatnih stroškov izvršbe? Je tukaj lastnica kaj odgovorna, ker nam ni sporočila ali nima to veze?

Hvala za odgovor

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Jun 2013 ob 19:18

verjemi da so opomini in sporočila prihajala na tisti naslov, samo vejetno nebenega ni brigalo ker tiste osebe ni bilo več na tistem naslovu.

na privat sporocilo sporoci podatke na koga je bilo pisano in naslov.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Jun 2013 ob 21:35

nagilla napisal/-a:In zdaj namesto da bi poravnali samo za tista dva meseca, so zdaj še zraven stroški izvršbe. Zanima me, po kakšni logiki je lahko, da ti dve leti pošiljajo opomine, brez da bi te kontaktirali?

In ali sploh lahko kaj naredimo, da nam nebi bilo treba plačati tistih dodatnih stroškov izvršbe? Je tukaj lastnica kaj odgovorna, ker nam ni sporočila ali nima to veze?

Hvala za odgovor
Opomini se vedno in povsod pošiljajo v pisni obliki na naslov, ki je bil napisan v pogodbi :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a flier » 11. Jun 2013 ob 17:39

Glede na to da je v igri T-2 ne bi bilo nic cudnega ce se je posta "izgubila" tako kot se izgubijo racuni. :P

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jun 2013 ob 20:04

Da povem, tudi sam hodim po opremo k strankam, sploh v blokih (ko že stranka odnese pete) in pozvonim pri sosedih, ..."Ja pa jih ni tukaj že dlje časa, so se odselili, nevemo kam" in kaj boš pol ?

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a starfotr » 11. Jun 2013 ob 20:10

Dobra stvar najema opreme je, da ni treba skrbeti, če se karkoli zgodi z njo in ni treba skeširati za dodaten stb ali kaj podobnega ali se za zamenjavo vezati.

Slaba stran je, da to opremo kot dober gospodar čuvaš, redno paziš na strele in preventivno zaščitiš z izklopom iz obeh omrežij, v teh letih, ko so jo lastiš jo večkrat preplačaš, nato moraš pa še skrbeti, da jo operater dobi nazaj.

Zakaj ne uvedete plačila skurjenih modemov, oziroma priznate popust strankam, katerim se je oprema že zdavnaj amortizirala in niso nikoli imeli skurjene opreme zaradi strele.

Jaz izklaplajm samo zato, ker nočem biti več dni brez interneta, drugače me boli k, sploh ker kot dober gospodar vem, da mi mojega dela nobeden ne plača. Finančno korist ima samo ISP, jaz imam zaradintega samo kak dan več PLAČANIH storitev.

Lahko bi bili malo bolj fleksibilni in preprosto odpisali nevrnjene modeme in stbje. Kaj terjate ljudi brez veze. V naslednji ulici pa pokuri modeme, ki so samo za stran, zakaj njih ne terjate?

Telekom preprosto odpiše zadevo, če ni vrnjena in to je to.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jun 2013 ob 20:16

"Slaba stran je, da to opromo kot dober gospodar čuvaš, redno paziš na strele in preventivno zaščitiš z izklopom iz obeh omrežij, v teh letih, ko so jo lastiš lo večkrat preplačaš, nato moraš pa še skrbeti, da jo operater dobi nazaj."

a to je slaba stvar ?

En razlog je tudi, zakaj stranke hodijo iz Telekoma na t2, ker ne mislijo plačevat 100+ eur za tv vmesnik

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a starfotr » 11. Jun 2013 ob 21:59

Dvorezen meč je. Opremo odplačaš in preplačaš po obrokih.

Zdi se, kot, da je zastonj, v resnici je precej draga. Tudi glede na odškodninski cenik, ki bi btw lahko upošteval amortizacijo. Oprema je po parih letih zastarela, vi pa še vedno zahtevate polno ceno!! Me prav zanima, kateremu naivnežu poturite 5 let star stb. Povrh vsega, rabljen. Jaz bi vas poslal nekam.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jun 2013 ob 22:05

veš kaj, dragi moj "starfotr" če si tako ....... da raje kupiš nov stb za več kot 100eur kot pa da prejmeš rabljen STB pol pa kar kupuj.

stranka lahko dobi rabljeno a izpravno opremo, če pa bi jo T2 prodajal stranki bi moral dati novo.

pa prosim malo se opravi, ker take forum ni uradni tako da če pišeš takšne stavke se obrni uradno na t-2.

tole je že off topic.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Jun 2013 ob 22:19

starfotr
Glede na to, da nisi ravno uporabnik T-2 storitev, ti pač to ne ustreza...

Meni ustreza najem, saj v primeru okvare dobim menjavo.

Vsakemu svoje... Zakaj ima T-2 takšno politiko pa se prosim obrni na T-2 preko telefona, emaila ali pa FB...

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a starfotr » 11. Jun 2013 ob 23:08

Se opravičujem za OT. Samo na glas razmišljam, debatiram. ne bom se s temi vprašanji obračal na t2, ker jih ne plačujem.

Sem pri amisu, uporabljam pa tudi t2 na drugi lokaciji, poznam zadeve.

Samo za primerjavo, en kratek izračun. Najem dodatnega stbja stane 4€/mesec, cena po odškodninskem ceniku je 110€. V 2 letih je praktično moj. Pa še ga moram vrniti, če prekinem oziroma plačati.

Če ga "kupim" (itak ga ne morem kupit, ker ni naprodaj) in delam s STBjem kot skrben gospodar, si lahko za 30€/leto dokupim zavarovanje hiše na NOVO vrednost za primer udara strele za VSE naprave v hiši. Pa v primeru skujene opreme dobim novo, plača zavarovalnica.

Številke govorijo svoje, dejstvo je, da najem se na dolgi rok ne izplača za uporabnika. Kjerkoli že, amis, t2...

Tudi milana sem enkrat videl na ebayu za male pare (40€ in 20 poštnine) vprašanje, če bi ga hoteli skonfiguriati in priklopiti ter znižati naročnino zaradi tega.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Zaklenjeno