Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Splošni pogovori o T-2
donwhite
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Maj 2013 ob 19:38
T-2: Še nimam

Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a donwhite » 30. Maj 2013 ob 19:43

Ali mi lahko prosim kdo razloži kako se lahko kaj takega dogaja. Pred tremi leti sem živel na drugem naslovu. Imel sem T-2 paket. Vse to sem odvjavil. Sedaj po treh letih pa mi poberejo z izvrbo 550 eurov zaradi nevrnjene opreme!!!
V vsem tem času nisem dobil ENEGA obvestila, da moram vrniti opremo. MIslm pa sej to ni res. Zarad tega bom dejansko skor na cesti. Pa kako si lahkao to dovolijo. 3 Leta je minilo noebneg sporočila NIČ!!!! In seveda sedaj je brezveze vračati opremo ( ki še obstaja ) ker denarja ne bom dobil nazaj ali pač? Ali mi lahko kod svetuje kaj naj naredim, da vsaj nekaj dobim nazaj? Je sploh možno?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2013 ob 19:48

vprašanja...

kje si to bil, v najemniškem stanovanju ?

sicer pa, oprema je last v T2 to vedo vsi in je tudi tvoja dolžnost da se jo vrne.

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 30. Maj 2013 ob 19:48

No ja razen na pogodbi, in na papirju s popisom opreme za reverz res nikjer ne piše da moraš vrnit.

donwhite
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Maj 2013 ob 19:38
T-2: Še nimam

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a donwhite » 30. Maj 2013 ob 19:51

Dejansko je bilo stanovanje na kredit..a ga od takrat nimam v lasti, ker so bile scene z gradbenim dovoljenjem...kar pa niti ne spremeni slike. Kako nja jaz vem, da moram vrniti opremo?? WTF Pa tudi če zakaj 3 let a nisem dobil nič! Sej vem ne bom dobil nazaj nič.
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 30. Maj 2013 ob 20:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: popravek

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Maj 2013 ob 19:53

Splošni pogoji?

donwhite
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Maj 2013 ob 19:38
T-2: Še nimam

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a donwhite » 30. Maj 2013 ob 19:54

Kakšni splošni pogoji? Se pravi od vas T-2 bom verjetno dobil točno tak odgovor..vse je v pogodbi ane
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 30. Maj 2013 ob 19:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: 1.

donwhite
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Maj 2013 ob 19:38
T-2: Še nimam

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a donwhite » 30. Maj 2013 ob 19:55

Ta oprema obstaja....kaj če jo zdej vrnem...itak prs v rit....o..ce...3 leta je trajal ne me j..at. A piše v pogodbi kje, da imate čas 3 leta, da ne opozorite nikogar in greste kar na izvršbo lepo vs prosm
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 30. Maj 2013 ob 20:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: 2.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Maj 2013 ob 19:57

Prvo prosim za jezik...
Drugo pa se da vse zmenit vendar se boš za to mogel obrnit na T-2, da se bo dalo kaj zmenit.
Tretje, ja splošni pogoji so za prebrat, ker noter lepo piše, da je potrebno z opremo gospodarno delat, ker je v lasti T-2 in se po prekinitvi pogodbe vrne...

Glede na nedobivanje pošte, je dobro, da res povprašaš T-2 kam so pošiljali, ter če še imaš opremo mogoče za kak odkup ali kaj podobnega, žal pa ne vem kako je s tem točno.

Izvršbe so pa pravne zadeve tako, da ti lahko kakšna pravna služba pove, kakšni so roki in zahteve....

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IZVRŠBA ZARADI NEVRNJENE OPREME

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2013 ob 20:07

uuuuuuuu

jaz bom pa najel avto na rent a car, za nekaj mesecev.... pol pa sporocim, da ne rabim vec teh storitev, in bom avto parkiral doma v garazi. Lepo a ne ?

kako naj T2 ve kam si se preselil da ti pošlje po pošti obvestilo ?

dam pa roko v ogenj da si dobil obvestilo na tisti naslov, če pa ti ga niso dostavili tisti ki so tam bili ali se nisi sam oglasil na par mesecev po pošto pol pa ti ne morem pomagat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Maj 2013 ob 23:42

Res je vse piše ko podpišeš prevzemni list, da je oprema last T2 in da jo je potrebno vrniti v original škatli. Se bo pa sigurno dalo zmenit, če imaš opremo še pri sebi, da jo boš vrnil. Samo to boš težko uredil na forumu bo treba na sedež T2 in se pogovorit.
Slika


Lp, Kitl

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a starfotr » 31. Maj 2013 ob 00:53

Najprej poskusi, če se da lepo kaj dogovoriti. Če ne, pa reči, da naj te tožijo, zadeve bodo zastarale. Nič ti ne morejo, več jih bo stal odvetnik, kot pa tisti modem in mogoče stb ter telefonski vmestnik.

Vedno se splača najprej lepo, nikoli na silo. Če ne gre drugače, pa ...
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 31. Maj 2013 ob 07:42

Večji problem mu predstavlja, da je že izvršba že bila narejena...

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a rossi » 31. Maj 2013 ob 08:44

14 dni imaš časa za pritožbo.... v tem času se lahko poizkusiš s T2 dogovoriti o vračilu opreme...

Sicer pa jaz sem 3 leta nazaj tudi vračal opremo in so me lepo pisno opozorili, da naj vrnem. Je pa problem, če nisi javil novega naslova. T-2 verjetno ne voha kje si doma...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Jun 2013 ob 11:28

Obisk poslovalnice, normalen ton pogovarjanja pa boste prsli na isto frekvenco.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Izvršba zaradi nevrnjene opreme

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Jun 2013 ob 19:05

Če se opreme ne vrne ob preklicu pogodbe, se poskusi stranko večkrat kontaktirati preko različnih kanalov, najprej itak ustno opozorilo in dopis k vračilu opreme preko pošte. Tudi kliče se večkrat in poskusi nekako izterjati opremo, ki je v lasti T-2. Problem pa je, če se nekdo preseli in nima urejene preusmeritve pošte, kontaktna telefonska pa ne obstaja več in se ni sporočila nova... Ampak, če nekdo v takšnem času ne vrne opreme, ki jo dobi na brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja, verjetno ni veliko možnosti, da bi jo sploh kdaj vrnil in se pač zaračuna skladno s cenikom.

Zaklenjeno