Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Splošni pogovori o T-2
Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 24. Okt 2013 ob 16:42

http://klub.t-2.com/ponudba.aspx/7096

Kdo ve ali poleg nakupa dobim tudi licenčno kodo od windows ali ne, glede na to da so prednaloženi.
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a gr » 24. Okt 2013 ob 17:39

Seveda so licenčni, je pa to DSP verzija, vezana na računalnik - ne moreš je (legalno) prenesti na drugega.

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 24. Okt 2013 ob 19:35

V bistvu sem malo narobe vprašal. Zanima me ali poleg že naloženih registriranih windows dobim tudi fizično nalepko s kodo za registracijo.
Če formatiram drugo leto, bom mel kodo/nalepko za ponovno legalni naložitev windows, tako kot majo nekateri laptopi na spodnji strani?
Baje ne dobijo vsi te kode/nalepke(pri drugih računalnikih v ostalih trgovinah).
Ker če veljajo windowsi samo toliko časa dokler se ne sesujejo, je to en dr** :)

Je DSP verzija vezana na matično ploščo, HDD, ali na čisto vsak kos računalnika, in če kaj zamenjam windowsi potem ne bodo več legalni?
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9112
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Okt 2013 ob 19:40

zamenjat ne smeš osnovno ploščo, lahko procesor, dodaš ram, zamenjaš disk, grafično....

pa tudi če ti osnovna plošča "umre" in ti jo uradni servis zamenja, potem tudi servis poskrbi da ti aktivirajo winowse z isto kodo na drugo osnovno ploščo. vendar to samo v garanciji.

nekateri proizvajalci ne dajejo zraven medija DVD ampak imas recovery na particiji, problem nastane če ti disk odleti, potem se obrneš na servis.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 24. Okt 2013 ob 22:15

Na nalepki je X in ena številka zraven. Primer: X11. Pri ponovni namestiitvi lahko uporabiš namestitveni disk, ki je X10 ali X12. CD/DVD pa lahko uporabiš katerikoli, samo pogojem prej mora ustrezati.

Če ne poznaš product keya, lahko najdeš na spletu viewer, ter pogledaš kodo.

Sicer ti je pa prodajalec dolžan dati kopijo sistema, lahko na optičnem mediju, lahko pa na HDD, ker si moraš nato samo narediti recovery. Recovery je dobro narediti takoj, ko je računalnik še nov.

Glede aktivacije ali ponovne aktivacije... če ne gre skozi, lahko kontaktiraš MS, bodo že nekaj uredili.

Jaz ne bi kupil kište tu pri nas, saj je tole kar drago, pa še asrock plato ima noter :grrpc: :jao:
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 25. Okt 2013 ob 12:11

@starfotr, glede cene vem ja, je ene 200€ zihr dražji kot če bi ga sam sestavil, ampak če bi ga že vzel, bi potem kmalu imel 6000 t-2 točk, za katere lahko koristim 120€ pri plačilu računov. pa pač na obroke je. škoda da imajo na voljo samo 2 pc-ja. v bistvu je tole samo razmišljanje, v nakup vrjetno ne bom šel, ker me bo čez 3 dni minilo :) zaenkrat kišta letik 2008 še deluje :) ampak če slučajno kaj crkne, da vem kaj sploh lahko dobim, sploh tole glede windows licence. hvala vsem :)
Slika

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 31. Okt 2013 ob 15:14

sprememba načrta:) naročeno.
glede cene sem pa še enkrat računal...če zmečem sam take komponente skupaj(računal sem najcenejše varjante, dejansko še ne vem katere znamke bodo komponente)
matična: 65€
cpu: 180€
ram: 88€
grafika: 154€
hdd: 62€
dvd: 20€
windows 8 DSP: 98€
ohišje: 48€
skupaj pride 715€, kar je 101€ dražje od njihove klubske cene 816€
seveda če bi vse to naročal po različnih trgovinah bi bla še poštnina pr vsaki.. ziher 20€+
čez 4 mesece pa bom še izkoristil 6000 točk, za 120€ popusta pri računih, tkoda v bistvu se splača, končna cena bo pod 700€
dostava je zastonj, pa še sestavljat mi ga ne bo treba :)
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9112
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Okt 2013 ob 18:19

za plato daš 65eur ? :fool: najbolj pomembna stvar, in ti tukaj šparaš ?
namesto da bi kupil boljšo plato, z leti zamenjal procesor, dodal spomin ali ga zamenjal za hitrejšega,...
dobra osnovna plošča ti izkoristi vse komponente.

recimo jaz kupim plato za cca 200-300 eur, za začetek poceni procesor in druge komponente, z leti pa menjavam vse razen plate

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 31. Okt 2013 ob 20:57

To super pomaga ko se zamenja socket :D

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9112
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Okt 2013 ob 21:04

socket se obdrži kar nekaj let.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Okt 2013 ob 22:13

socket-i se več ne menjajo kot po tekočem traku. To obdobje je že zdavnaj mimo, tako, da naložba v dobro mamo plato se izplača.
Slika


Lp, Kitl

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 31. Okt 2013 ob 22:44

MrTwelveTrees napisal/-a:za plato daš 65eur ? :fool: najbolj pomembna stvar, in ti tukaj šparaš ?
namesto da bi kupil boljšo plato, z leti zamenjal procesor, dodal spomin ali ga zamenjal za hitrejšega,...
dobra osnovna plošča ti izkoristi vse komponente.

recimo jaz kupim plato za cca 200-300 eur, za začetek poceni procesor in druge komponente, z leti pa menjavam vse razen plate
govorim kolk pride ta plata ki je v tem računalniku ki ga t-2 ponuja, ne katero plato bi jaz izbral če bi po svojem okusu sestavljal računalnik.
navedel sem komponente ki jih oni dajo v ta komplet, in ta plata pač stane 65€.
sej nisem rekel da šparam, pač sm vzel ta komp ker je na obroke in to je to.
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Nov 2013 ob 09:18

To vaše razmišljanje je napačno. Vi kupite dobro plato in zanič komponente. Pozabljate pa, da je veriga tako močna kot je močan njen najšibkejši člen. Kaj ti pomaga draga plata, če je ne izkoristiš? Prva leta so vse ostale komponente najšibkejši člen, razen drage plate, potem ko pa nadgrajuješ čez X let je pa plata zastarela in ti superduper ostale komponente ne pomagajo.

Ko kupuješ, kupi vse istega razreda. Bolje kupiti low cost in bolj pogosto menjati v celoti (če je seveda potreba), kot pa kupiti high end in imeti 10+ let. Ne vem no, to je tako kot hiša. Staro bajto lahko celo obnoviš, a še vedno bo stara bajta, nikoli ne bo nova.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9112
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Nov 2013 ob 10:22

starfotr: tvoje razmislanje je napačno.

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Schime » 1. Nov 2013 ob 11:15

O tem debatirat je brez veze, ker je vse odvisno za kaj se računalnik uporablja.
Za word in internet ne rabiš plate za 200€ do 300€. Za igranje top iger ne boš kupil grafične za 100€. Itd.....
Tko, da vse je odvisno od namena uporabe računalnika.

Odgovori