Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Splošni pogovori o T-2
starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Nov 2013 ob 15:04

No, 12 drevesni, za kako rabo uporabljaš računalnik?

To je isto, kot da kupiš plato, ki podpira SLI ali CF in kupiš eno grafično, nato pa imaš en prazen slot in misliš, da boš čez nekaj let kupil drugo grafično, ter ju povezal. Če nekaj let bo samo ena nova grafična 5x boljša kot dve stari povezani skupaj.

Ljudje so tudi kupovali HDTV "na zalogo". Takrat je bil drag in ga niso rabili, sedaj, ko pa potrebujejo HD imajo pa star, preplačan TV. Važno, da je HD in je bil 5 let nazaj v samem vrhu ponudbe.

12 drevesni, kakšno konfiguracijo si imel in kako si jo nadrgadil ter koliko te je koštalo?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9119
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Nov 2013 ob 15:30

imel sem pred leti, plato MSI Diamond mislim da K9 oznaka, za začetek je bil sigle core, Athlon 64, potem dual dore 4400+ na koncu 6000+ ki je bil notri zdanje dve leti, ram sem ravno tako zamenjal z leti do kolikor je plata podpirala, na koncu sem imel SLI 2x Nvidia 6600GT, in DA splačalo se je nakup takrat zelo drage plate. poleg tega je imel takrat ta dražja plata 4x ddr1 slote, 2x pcie, 4x sata, Optični izgod na zvočni- Creative, odlična zvočna, seveda sem koristil oprični izhod, ..

seveda spremeni situacijo za kaj rabis računalnik, če pa folk menja plate na 2, 3 leta pa naj.

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 4. Nov 2013 ob 08:58

tista plata v vrednosti 65€ bo moja najdražja plata v 15 letih računalnikov :)
Slika

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 6. Dec 2013 ob 07:53

Računalnik je doma zdej že skoraj en mesec. zraven je dvd z windows 8.1 in na računalniku nalepka z licenco.
Sem pa imel prvih 10 dni grozne probleme z njim. kar naprej se je restartal in grafična se je ugašala. Grafična je imela uradno SAMO beta driverje, sledil je black screen s poročilom o zaustavitvi vsake pol ure + parkrat na dan nenaden restart sistema. Torej, prešvoh napajalnik, preverim uradno spletno stran grafične-minimalna zahteva 500W, v njihovem sistemu pa 420W?!
Peljal na servis in na mojo željo so zamenjali napajalnik za 600W. Zadeva se ni več restartala, ampak driver se je še naprej ugašal. Spet na servis, kjer sem se odločil da bom rajši 32€ doplačal, in vzel Palit Geforce GTX660. Zdaj končno računalnik dela tako kot more :)
Nenavadno da dajo v ponudbo računalnik ki že v teoriji ni kompatibilen + grafično ki sploh še ni imela final driverjev.
Se je pa dalo zmenit za ene 20€ nižjo ceno grafične, glede na to da sem zaradi njih imel 2x pot v Lj, tkoda glede tega so bli kar ok + vzeli so me naprej, ker se mi je pač mudilo.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9119
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nakup računalnik na obroke - windows licenca

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Dec 2013 ob 13:37

problem je ker se izdajajo nove osnovne plošče, nove verzije biosov, nove grafične, razlicni driverji, windowsi in vse to mora špilat med sabo....

Odgovori