BRO(bitni tok)Priklop T2 priključka na TS centralo (opremo) Telekom port

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 27. Okt 2016 ob 08:35

RejZoR napisal/-a:
ciril88 napisal/-a:T4 GIGA ima 20/20 če se ne motim
Kakšen T4 Giga? Kaj pa je pol tole? Za okras?

Slika
Škoda besed, ker ti ni moč dopovedat :(
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 27. Okt 2016 ob 15:58

"Škoda besed, ker ti ni moč dopovedat."

Aja? Vbistvu lahko samo rečem, da ste lahko srečni, da vam "težim" samo tle na forumu. Ko boste enkrat naletel na enega pravega težaka, ki bo šel čez celotno mojo štorijo in vam bo težil direktno na T2 in s čim hujšim kot zgolj bežnim pritoževanjem, pol pa se oglasi. Nikjer, ampak res NIKJER na spletni strani ali na servisni strani ni niti opombe, da v primeru optike, ki je preko drugega ponudnika nastanejo precejšnje omejitve glede hitrosti oz da si poleg tega omejen še s paketi. Kako naj jaz vem, da bo povezava dejansko preko TS, ko pa še izvajalci niso imel kej dost pojma kaj sploh delajo in kdo je za kaj odgovoren? Ljudi ne zanima kakšne metode uporabljate med operaterji, da en od drugega lahko koristi vlakna. Tega kot vidiš ni brigalo mene niti ne bo brigalo nekoga drugega. Jezst sem tam videl opcijo "optika" in si jo zaželel. Končno po 10 letih čakanja. Ne vem od kje vam ideja, da se bo vsak avtomatično v globino informiral kakšne sisteme vi uporabljate v ozadju. Skoraj 4 mesce sem čakal, da se je vse izvedlo, pa se nihče ni spomnil, da bi me kot uporabnik optike preko vlaken drugega operaterja obvestili o tej omejitvi, sploh ker je bilo samo naročilo hitrosti že v osnovi preko zmožnosti? Magari z generičnim e-mailom, ki bi mi to vsaj v osnovi razložil, pa bi že pol povprašal naprej. Tko pa sem imel vse izbrano, nihče me ni o ničemer obvestil, sem smatral, da je to to. Pol pa hladen tuš, ko vidiš, da je vse drugače kot si imel zamišljeno. Če pogledaš mojo temo v Internet razdelku, ti bo jasno o čem govorim.

Lej, tud jezst delam s strankami in vem kakšno sranje si lahko nakoplješ, če vsega nimaš dokumentiranega oz označiš z disclaimerji. In tega vi tle nimate. Stane vas ene 3 vrstice texta, ki bi ga dodal na spletno stran oz servisno stran. Sploh servisno stran vbistvu, ker ko naročaš internet iz nule se v vsem bolj informiraš in si itaq skoz v kontaktu z operaterjem, nekdo ti bo že omenil, da to pa ne bo šlo. V primeru kot je pri meni, nisem imel stika z nikomer. Sem mal povpraševal (poglej temo "Stikalo za optiko") ampak tud tam ni nihče omenil, da pa omenjena hitrost ne bo šla. Sem skor ziher, da sem že tam omenjal, da sem si izbral povezavo 50/50... Res da ne veste kam bi bil priklopljen, ampak vseeno omenil pa tud ni nihče omenil potencialne omejitve. Oz a vam vaš interni informacijski sistem ne ponuja vpogleda na to čigava vlakna bo dobil uporabnik? Če niso vaša, avtomatično omejite izbiro hitrosti na servisni strani ane?

Tolk v vednost kako bi mal dodatnega texta na servisni strani povsem spremenilo vse skupaj...

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a starfotr » 27. Okt 2016 ob 17:32

GPON in posledično BRO je v redu zadeva, vendar vedno se najde en ampak.

Ampak, T-2 lepo nateguje stranke, ker varcuje pri zakupu storitev in hitrosti. To je problem od njih, ne od telekoma. S takim odnosom ne bodo prisli dalec. Banda pokvarjena. :jao:

Od strani 48 naprej so cene. Oglej si, kako bedne izgovore ima t2. Cene visjih hitrosti sploh niso tako drazje.

http://www.telekom.si/operaterji/bro/BR ... 9-2016.pdf

Da ne omenjam, da spet nategujejo z neuporabo multicasta ipd.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Okt 2016 ob 17:54

Multicast je posebaj za plačat. Sosed ima prav tako na GPON Amis lepo multicast. Prav tako ima drug sosed na GPON 500/100. :D Je pa res ta GPON dražja zadeva za zakup. T-2 je zaddevo rešil s HLS in meni, ki prej nisem multicast-a veliko uporabljal na PC-ju sploh tega ne pogrešam. Slika je lepa samo moti me ko dam pavzo ni slike pa pri prevrtavanju samo za to pa dobiš grif. :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 27. Okt 2016 ob 18:01

Pa sej ne bi bil čist noben problem tud če imajo oni omejene zakupljene hitrosti. Če bi bilo to s parimi besedami omenjeno, pa bi rešilo vso stvar. Ne pa da si v nevednosti do samega konca, ko ne dobiš kar si naročil, začneš spraševat, pol pa ti končno zaupajo informacije. Zaradi tega sta me oba, Amis in Telekom totalno odvrnila, ker tko bedne spletne strani kot imata ta dva operaterja še nisem videl. Tud T-2 se je mal pokvaril kar se tiče cenikov, ker že ni vse tko jasno navedeno kot je bilo včasih v lepi pregledni tabelci. Pri Amis in Telekom imajo samo neke bedaste marketinške pakete kjer piše samo "hitrosti do X s ceno od Y". Pol jih moraš pa spet klicarit, ker je očitno težko v letu gospodovem 2016 na spletno stran jasno navest jebene cene poleg hitrosti, da se človek v miru odloči in premisli.

Mislim, a se nobenemu ne zdi, da bi 15 minut dela webmasterja prihranilo ogromno časa ljudem na helpdesku, ker bi spletna stran opozorila uporabnike na take zadeve kot je BRO/GPON in omejitve, ki jih prinaša? Jezst sicer nisem trošil časa helpdeskovcev, ampak so vseeno T2-jevci porabili kar nekaj časa, da so odgovoril na vsa moja zmedena vprašanja tukaj na forumu, ko mi ni bilo nič jasno kaj se dogaja.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a jst1 » 27. Okt 2016 ob 18:52

Bil bi problem, če bi omenili na spletni strani, da so omejitve. Tu se motiš. Pol manj ljudi bi se k njim vezalo.

Je pa res, da je to tek na kratke proge. Ko bo vezava potekla jih bo morda kar nekaj stran šlo. Ampak fora je v tem, da bodo ti ljudje, morda tudi ti, čez recimo dve leti pozabil in boš fural dalje kar pač imaš. In na to cilja T2. Če pa boš sedaj kaj hotel doseči ne boš nič, ker si sam in si majhen za njih. Boli jih za enega ali dva. Precej folka se je že pritoževalo ampak da bi pa kaj naredili, to pa ne.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Okt 2016 ob 19:27

Saj bi moralo pisati pod opombe.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Okt 2016 ob 19:38

Saj piše samo ljudje ne berejo. Tukaj je primer za paket Diamant

*Akcijska ugodnost ob naročilu paketa Oranžni diamant velja za obstoječe in nove naročnike T-2 ob vezavi naročniškega razmerja za 24 mesecev. Ugodnejša cena 52,99 EUR velja za celotno obdobje vezave. Akcijska cena velja za nove naročnike paketa, ki pred pričetkom koriščenja te akcije nimajo sklenjenega veljavnega aneksa za vezavo za katerega od drugih paketov iz paketne ponudbe T-2. Akcija velja do preklica. Popusti iz različnih akcij se ne seštevajo. Za več informacij o ponudbi, cenike in splošne pogoje nas obiščite v eni izmed naših poslovalnic ali pokličite brezplačno telefonsko številko 080 64 64. Za ponudbo veljajo splošni pogoji, objavljeni na http://www.t-2.net/splosni-pogoji-podjetja. Pridružujemo si pravico do tiskarskih napak in sprememb ponudbe. Akcija ne velja za poslovne uporabnike. Vse cene so v EUR in vključujejo DDV.
V primeru, da naročnik želi naročiti­ T-2 storitve preko zakupa širokopasovnega dostopa z bitnim tokom preko optične širokopasovne povezave nacionalnega operaterja je v osnovni paketni ponudbi vključena povezava s hitrostjo do 100/20 Mbit/s. T-2 si pridržuje pravico do zavrnitve naročila, če izvedba širokopasovnega dostopa zaradi tehničnih omejitev linije pri naročilu ne bo mogoča.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Okt 2016 ob 20:08

Sem šel gledat na T4 Mega pa res ne piše, da bo na BRO 20/10 :shock:
Slika

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a jst1 » 27. Okt 2016 ob 20:09

Rejzor pravi, da ima največ 10 uploada, tako pravi.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Okt 2016 ob 20:11

seveda, na BRO je do 20/10
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 27. Okt 2016 ob 20:30

atepej napisal/-a:Sem šel gledat na T4 Mega pa res ne piše, da bo na BRO 20/10 :shock:
Vbistvu ne piše pod nobenim paketom, niti Oanžni diamant (preveril par minut nazaj). BRO omenjajo samo pod nadgradnjo interneta, pa še ta smatrajo, da je kratica BRO vsem samoumevna. Ampak ok, je omenjeno tam. V nadzorni plošči pa tud ni ničesar. Če si že naročnik še ne pomeni, da v nulo razumeš infrastrukturo optike posameznega operaterja...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Okt 2016 ob 20:43

Ja kaj misliš da tisto zgoraj sem potem jaz spesnil. Malo bolje poglej pa boš videl.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 27. Okt 2016 ob 21:04

Ne vem, pol pa očitno nisem bil na pravi spletni strani... Po scrollanju čez celo stran posameznega paketa in še iskanju s Ctrl+F ni našlo nič od tega. Ne vem po kateri podstrani si ti brskal pol. Imaš kakšen screenshot kje sem spregledal to?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: BRO(bitni tok),GPON/Priklop T2 priključka na TS centralo

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Okt 2016 ob 21:07

https://www.t-2.net/paketi/oranzni-diamant pod opcijo HORIZONT (čisto spodaj) imaš Opombe zraven pa oranžni +
Slika

Odgovori