Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 18. Dec 2013 ob 19:47

Ker več ne vem na koga se obrnit, bom pa še tu probal poiskat pomoč...

Konec novembra sva se s punco preselila v Radomlje in na moje veselje ugotovim, da je tu prisotna optika :razz:

Po pregledu ponudbe se odločim naročiti T-2 storitve in sicer samo internet (ker telefona in televizije ne potrebujem) preko Telekomove optike.
Pokličem na 6464, kjer preverijo možnosti in ugotovimo, da brez problema dobim 100/100. Rečem "Odlično, naročam!". Dobim naročilnico, jo izpolnem in jo odnesem direkt na T-2, da pohitrim malo postopek.

Čez tri dni dobim klic od prijazne T-2jevke, ki mi pove, da so ugotovili, da je potreben priklop neke škatlice s strani Telekoma preden pride njihov tehnik in me vklopi v medmrežje. Da pa bo to malo trajalo in da najprej lahko pridejo k meni šele čez 16 dni oz. 16.12.. Ker delam od doma (imam s.p. in se ukvarjam z spletnimi stranmi, oblikovanjem ipd.) mi je internet še kako pomemben, ampak si mislim bom že potrpel (povem strankam, da me nekaj časa ne bo zaradi selitve) s kakšnim mobilnim internetom.
Prejšnji teden (mislim da v petek) dobim SMS od T-2, da potrjujejo in pridejo ob 8:30 v ponedeljek 16. vse skupaj priklopit. Doma vse pripravim (rutarje, naprave ipd.) in povem strankam, da bom nadaljeval z delom.

V ponedeljek ob 10:00 uri še ni nobenega. Pokličem na T-2 in mi povejo, da se je tehnik zadržal pri drugi strankl. Čez 5 min me pokliče še tehnik in pove, da je na poti.
Ko prispe ugotovi, da seveda Telekomovcev sploh še ni blo in da me ne more priklopiti. Da pa bi oni morali priti isti dan pred njim. Ker ni mogel nič naredit, je tehnik prijavil napako in dal zadevo na urgentno ter mi predlagal naj pokličem na Telekom in ugotovim kaj dogaja. Dal mi je še svojo mobilno številko, da lahko direktno njega pokličem, ko se Telekomu zljubi prit.

Kličem na Telekom (kot ponavadi čakam cca 30 min, da dobim zvezo), jim razložim situacijo in vprašam kje so njihovi tehniki in zakaj jih še ni? Me gospa na drugi strani vzvišeno poduči, :namrec: da kako si sploh upam njih klicat, ker oni nimajo s tem nič in naj težim T-2ju, ker sem pri njih naročil storitve. Pa ji potem rečem, da sem se premislil in da bom preklical naročilo pri T-2 in vzel Telekomove storitve, kdaj me pa v tem primeru potem lahko priklopite?
Na drugi strani ostane tišina in čez trenutek prekinjena zveza........ :nevem:

Nato kličem nazaj na T-2, kjer mi vsaj prijazno razložijo, da vse poteka preko pogodb in da na Telekomovi pomoči res nimajo pojma in da tam ne morem iskati pomoči. Da pa je v T-2jevem sistemu zabeležena urgentna napaka. :beri:

Na moje začudenje me čez kako uro res pokliče nek tehnik iz Telekoma, da so prejeli sporočilo o napaki in da sicer ne morejo priti isti dan, ampak da pridejo naslednji dan v torek (včeraj) oz. najkasneje v sredo (če bo kaka gužva).

Včeraj seveda ni bilo nobenega tehnika ali klica... :jao:

Danes tudi ne... :grr:

Zato spet začnem malo klicati, najprej na T-2 (kjer spet prijavijo napako), mi povejo da naj malo pokličem na Telekom :hmm: in da naj... ČAKAM.... :grrpc: Stranke me pa že gledajo malo postrani (jih ne zanima a mi je pes zgrizel kabel, ali pa telekom brije norca iz mene), meni pa že voda teče v grlo... Na koncu ne bom imel denarja plačat storitve, ki jih bom dobil.... :27:

Najhuje pa je, da ne morem nobenemu težit. T-2 ne more nič drugega kot očitno prijavljat urgentne napake (taka je očitno Telekomova pogodba), Telekom pa z mano noče imet opravka, ker nisem njihov naročnik. Jaz pa naj lepo čakam... :angry-hitselfonhead:

Kje iskat pomoč v takih primerih ostaja uganka...
Zadnjič spremenil CocaColaHolic, dne 19. Dec 2013 ob 06:55, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Komu Težit??! Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Dec 2013 ob 21:03

Telekom optika, Telekom optična doza, vse v lasti telekoma. dokler ni Telekom optične doze v stanovanju T2 NE MORE priklopiti modema.

Telekom je najbrž dal nalog zunanjemu izvajatelju S.P. ki dela za njih, ta pa očitno ima toliko dela ne še ni uspel priti do tebe.

Jutri poišči v imeniku telefonsko številko od službe GVO (oni upravljajo z bakrenimi in optičnimi kabli od Telekoma) poišči njihov oddelek za tvoj del slovenije in probaj koga dobiti.

aja... veliko sreče :)

PS: nisi edini

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Komu Težit??! Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 18. Dec 2013 ob 21:06

No eto, žarek upanja.. Hvala, bom definitivno jih jutri poklical.

Verjamem, da nisem edini, zaradi tega sem tudi upal, da bom tu kaj več zvedel v katero smer se obrnit.

Vabim seveda še koga, da kaj dopiše oz. pojamra kot jaz...

PS: mi je všeč tvoje za učke spočit, je res mal pomagal :)

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Komu Težit??! Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Dec 2013 ob 21:35

Pošlji mi podatke o priključku, bom poizkusil posredovat.

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Komu Težit??! Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 18. Dec 2013 ob 21:59

Poslano.
LP

gali
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10 Telekom optika
Kraj: LJ-Vič

Re: Komu Težit??! Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a gali » 18. Dec 2013 ob 22:02

Pri starsih je ista situacija, telekom ni potegnil kabla do omarice in pripravil opticne doze na dolocen termin. Zoganje med T-2 in Telekomom... Ali se da sploh kaj premakniti, ali smo preprosto nadrsali, ker smo narocili T-2 preko Telekomove optike? :jao:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Dec 2013 ob 07:48

Popolnoma ista zgodba kot pri začetku delovanja T-2. Neverjetno.Zdaj se je samo zamenjala bakrena parica (kjer je APEK kolikor toliko uredil zadeve) z optiko. In smo spet na začetku.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Dec 2013 ob 07:52

ni isto.... za naročnike se zdi isto, ampak ni. TS krči stroške.... manj ljudi.... pa se čaka.

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 19. Dec 2013 ob 14:12

Evo, da še malo potožim...

Do danes se mi Telekom (oz. njihovi podizvajalci) še ni javil.

Sem danes zjutraj klical nazaj TS tehnike (hvala bogu za pametne telefone, ki shranijo več kot 100 klicanih) in mi nek tip na drugi strani reče začudeno, kako to da jih še ni bilo in da pokliče takoj nazaj.

Ker se do enih še ni javil, ga spet pokličem ampak mi tokrat prekine klic. In še enkrat kasneje spet...

Popizdim in kličem na T-2 spet, kjer povejo da se Telekomu danes izteče 2-3 dnevni rok za odpravo napak. In naj jutri spet pokličem če jih še ne bo. Tu so vsaj prijazni in probajo kaj narest. Samo ne vem kaj bo, ko se rok izteče, bebcev pa še vedno ne bo? Koliko imajo potem časa za odpravo napake v drugo?

Matr ta Telekom, živce mi para.

Malkec, je tebi kaj ratalo posredovat?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a Skorc » 19. Dec 2013 ob 15:14

Hudič je, ker je T-2 ekipa tako rekoč nemočna. Dokler ni izpolnjen predpogoj za izvedbo, nimajo kaj za početi.
So formalne, uradne, poti (Telekom - T-2) in seveda neformalne. Zaplete pa se, ker tudi Telekom ima svoje podizvajalce. Končni odjemalec pa najbolj nasrka :(

Beeeeeeemu, kaj bi jaz dal, če bi vsaj v doglednem času, imel možnost priklopa na optiko. No, plačujem jo že :) - ampak za hčerko, ki živi na drugem naslovu.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a Malkec » 19. Dec 2013 ob 15:15

Tako je. Telekom je javil da gre za težjo odpravo napake. T-2 ima roke zvezane :nevem:

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 19. Dec 2013 ob 15:17

Končno mi uspe priklicat nazaj tega tehnika, za katerega zvem da je tudi nek vmesni člen, ki spet nima kontrole nad tem kdaj pridejo zrihtat. On je dal zadevo naprej in to je to. Se je sicer ponudil (ga citiram: kljub temu, da mu ni všeč da je vmes, bo pa bil vmes :nevem: ), da bo jutri zjutraj probal mi zrihtat nek kontakt koga klicat. Ga razumem, da se tud njemu pomoje meša, ko ga folk takole kot jaz skoz neki kliče, a vseeno...

Totalka nobene organizacije nimajo... In to ti je multimilijonska firma? Šalabajzerji jedni... Telekom(edija) = Tragedija

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 19. Dec 2013 ob 15:20

Težja napaka :?: Pa sej morajo samo kabel zvarit v plastično škatlico in me priklopit v omarco. Vsi kabli so že potegnjeni, je še odtis na steni in dve luknji, kjer je bila prejšnja doza.

Jao meni...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a Malkec » 19. Dec 2013 ob 15:23

Ni tako trivialno. Mogoče so v katerem jašku vlakna narobe zvarili in ne posveti do centrale, itd. Možnih napak je veliko.

Uporabniški avatar
CocaColaHolic
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Trzin
Kontakt:

Re: Kje Iskat Pomoč? Priklop T-2 preko Telekomove optike.

Odgovor Napisal/-a CocaColaHolic » 19. Dec 2013 ob 15:28

Ma je v tem stanovanju pred mano že imel podnajemnik optiko pri njih, pa lastnik tudi in je vse laufalo brez problemov. Samo je očitno nekdo odrezal dozo (vsaj tako je T-2jevec predvideval) in je ostal samo kabel. Cel blok ima optiko že dlje časa. Sem že zgoraj (pač je omarca v mansardi bloka) gledal in je vse tam, sicer ne vem katera "kartica" (ali kaj so že tiste reči) je povezana z mojim stanovanjem. T-2jevec je zadevo sicer dokaj hitro pregledal in je rekel, da vse zgleda superca, samo TSovci morajo zvarit dozo. To je to...

So ali pozabil, ali pa jim dol visi za T-2 naročnike, zdaj pa se z težjo napako ven vlečejo...

Odgovori