Neodzivnost t2 ja

Splošni pogovori o T-2
aless47
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21. Nov 2009 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a aless47 » 3. Jan 2014 ob 18:26

Zanimam me, če imate iste težave kot jast. Posla sem jim emal glede gostovanja že pred enim mesecom. Ne dobim pa nobenega ogovora. Kličem, pošiljam nič se ne zgodi. Rad bi postavil internetno stran, pa se ne dogaja nič. Nemrem prit v stik z osebami, ki so odgovorni za to.
Ima kdo idejo kako rešiti ta problem. Morda email od direktorja :)

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 3. Jan 2014 ob 19:28

Gostovanje vzemi pri drugih firmah.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Jan 2014 ob 21:38

Nisi navedel ali gre za fizično ali za poslovno razmerje. Podaj še kakšno info, da lažje pomagamo.

aless47
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21. Nov 2009 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a aless47 » 6. Jan 2014 ob 09:54

Živjo
Gre za pravno osebo.
LANEA Aleš Količ s.p.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jan 2014 ob 11:30

Pošlji še enkrat na gostovanje@t-2.com

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2014 ob 15:19

Zakaj se ubadati z nekom, ki nima posluha za tvoj denar in še cene ima zasoljene, kot da prodaja suho zlato.

Dobri slovenski hostingi so:

http://www.neo-serv.net
http://www.zabec.net
http://www.hosterdam.com

Pa še kakšen bi se našel. Če izbereš kateregakoli izmed teh, ne boš nič zgrešil. Cena je ugodna in še podpora je odlična.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jan 2014 ob 18:44

aless47 napisal/-a:Živjo
Gre za pravno osebo.
LANEA Aleš Količ s.p.
Sem pregledal maile in ne najdem da bi bili zgornji podatki v katerem omenjeni. Še enkrat pošlji na naslov ki sem ga skopiral zgoraj.

starfotr:

Zdaj pa ti izdajam zadnje opozorilo, da prenehaš z brezpredmetnim blatenjem T-2ja in T-2jevih storitev. Če ne boš prenehal s takšnim obnašanjem (po večih opozorilih) na forumu , te bom odstranil.

Lahko pa sedaj veselo naročiš T-2jeve storitve preko Telekomovega omrežja, če do zdaj nisi imel možnosti. :nevem:

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2014 ob 19:48

Saj ne blatim, samo navedel sem dejstva. 5€ za 500 Mb, pa spet dodatnih 5 € za dodatnih 500 Mb... Za firmo to ni poceni, niti ni primerno. Nikjer ni omenjno, da bi lahko koristil tudi maile, ki so z lastno domeno. Firme, ki imajo @gmail @siol @t-2 kontaktni mail, ni resna firma. Firma mora imeti @lastna domena, kar pa nisem opazil pri t-2 gostovanju! Da ne omenjam, da imajo vsi hostingi one click inštalacije, t-2 tega nima. En espe pa nima toliko znanja, da bi vse to uredil brez one click cpanela.

Ti me kar odstrani, če boš zato lažje živel. Jaz se ne počutim krivega za svoje izjave. Očitno, če poveš svoje mnenje in podaš dobronameren nasvet je to problem. Po drugi strani je pa tole neuradni forum, kar neuradniki tako radi ponavljate in nas vedno pošiljate v PM, pardon na FB page ali na info email. T-2 ne morem imeti, ker sem preveč oddaljen od centrale. Nima tu veze bitni tok preko TS. Sicer pa uporabljam t-2, vendar na drugi lokaciji.

Roko na srce, primarna dejavnost t-2 ni hosting, zato ne more biti najboljši ponudnik, niti ne vlaga v razvoj toliko sredstev, kot profi ponudniki.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jan 2014 ob 20:49

Kako ne blatiš? A ti skopiram vse poste, v katerih brezpredmeno blatiš T-2jeve storitve? Od vseh nategov in blatenj in očitnega osebnega nezadovoljstva s T-2jem ker ti (ŠE) ni ZASTONJ pripeljal optiko v dom?

Glede ponudbe: če bi bil poslovna stranka in se pozanimal pri kateremu prodajmenu inženirju kaj vse ponuja T-2 za poslovne uporabnike, nebi pisal takšnih bedarij.

Čak mal, kako ne moreš imeti T-2 če imaš amis? :jao: Prosim ne mi prodajat bučk in osebnih zamer.

Ontopic: aless47 , vidim da si pisal in v 10 !!!! minutah dobil odgovor.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2014 ob 23:10

Jaz ti nič ne zamerim. Če nergam nad neko stvarjo, je to zato, ker se meni zdi slaba ali predraga. To je moje mnenje. Ti lahko misliš čisto drugače od mene. Še dobro, da nismo vsi na svetu enakega mnenja. Se ti pa oproščam, če to dojemaš kot napad.

Vesel bom, če me boste še naprej tolerirali. Sem kot jelinčič, večna opozicija. Heh.

Jaz kot fizična oseba se ne bom posvetoval s prodajnimi inž. za pravne osebe. Le zakaj bi se?

Glej, nekaj minut sem iskal cenik za gostovanje na vaši strani. Niti parih stvakov ni opisa hostinga, to pomeni, da imate zelo zelo malo malo strank in tudi malo denarja namenjate temu.

Da bom komplet OT ti odgovorim, da se pri poizvedbi nekaj let nazaj dobil odgovor, da je možno max 1 Mbit brez TV. Hvala lepa za tako ponudbo. Mogoče se je do sedaj kaj spremenilo, vendar žal cenovno niste konkurenčni mojem trenutnem paketu.

Na drugi lokaciji je pa t4 tera na ts optiki. Glej, jaz sem jim predlagal t-2, lahko jim predlagam tudi kaj drugega, če boš še naprej v vsaki objavi metal tole poleno pod noge, da nimam t-2 doma. Verjemi, cena tam ni tako pomembna, važno je samo, da stvari delajo. Če nekaj crkne, pokličejo mene, ne tehnične pomoči. Ti me kar izbriši iz foruma, vendar bo tudi 55€/mesečno mesečno manj v vaši firmi, kakor hitro se bo iztekla vezava. Lahko ti dam tudi na ZS podatke, pa preveri, če mi ne verjameš.

No, sedaj sva si pokazala vsak svoje zobe, bova prijatelja ali se bova zravsala?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

aless47
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21. Nov 2009 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a aless47 » 6. Jan 2014 ob 23:20

Morem pohvalit, zadeva se je resila kot bi mignil, ko sem objavil na forumu. Za to hvala. Morem pa priznati, nisem zadovoljen s tem, ker sem prvic poslal email na info 10.12. 2013 danes smo pa 6.1.2013 (vmes sem tudi veckrat klical). Prevc casa je bilo potrebno za to. Sem pa zadovoljen, ker je se vedno nekdo na tem forumu, ki lahko pomaga in to hitro. :plosk:
Ima pa se eno zanimivost. Dal sem povprasevanje za priklop na optiko od telekoma. In tudi nisem dobil odgovora, zakaj ni mozno. Ceprav imam na hisi dvozilni opticni kabel. Na enem je siol drugi pa ??? To tudi traja ze vec kot dva mesca.

L.p. ales

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jan 2014 ob 00:49

Če imaš telekomovo optiko, je eno vlakno za "podatke" (internet-download in upload, TV, telefon), drugo vlakno je za kabelsko TV. T-2 uporabi samo prvo vlakno, tisto za CATV ostane prazno, če se odločiš za operaterja t-2 na telekomovi optiki.

Če bi imel pa vlakni od T-2, bi bilo pa eno za download, drugo za upload. Sedaj pa delajo tako, da je vse na enem vlaknu, kot pri telekomu.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

aless47
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21. Nov 2009 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a aless47 » 7. Jan 2014 ob 07:09

Pri meni uporablja telekom oziroma SIOL samo eno vlakno. Drugo vlakno je v dozi prosto. Zato sem mislil, da bi lahko na njega priklopil T2 optiko in odklopil baker.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jan 2014 ob 07:41

starfotr napisal/-a:Jaz ti nič ne zamerim. Če nergam nad neko stvarjo, je to zato, ker se meni zdi slaba ali predraga. To je moje mnenje. Ti lahko misliš čisto drugače od mene. Še dobro, da nismo vsi na svetu enakega mnenja. Se ti pa oproščam, če to dojemaš kot napad.

Vesel bom, če me boste še naprej tolerirali. Sem kot jelinčič, večna opozicija. Heh.

Jaz kot fizična oseba se ne bom posvetoval s prodajnimi inž. za pravne osebe. Le zakaj bi se?

Glej, nekaj minut sem iskal cenik za gostovanje na vaši strani. Niti parih stvakov ni opisa hostinga, to pomeni, da imate zelo zelo malo malo strank in tudi malo denarja namenjate temu.

Da bom komplet OT ti odgovorim, da se pri poizvedbi nekaj let nazaj dobil odgovor, da je možno max 1 Mbit brez TV. Hvala lepa za tako ponudbo. Mogoče se je do sedaj kaj spremenilo, vendar žal cenovno niste konkurenčni mojem trenutnem paketu.

Na drugi lokaciji je pa t4 tera na ts optiki. Glej, jaz sem jim predlagal t-2, lahko jim predlagam tudi kaj drugega, če boš še naprej v vsaki objavi metal tole poleno pod noge, da nimam t-2 doma. Verjemi, cena tam ni tako pomembna, važno je samo, da stvari delajo. Če nekaj crkne, pokličejo mene, ne tehnične pomoči. Ti me kar izbriši iz foruma, vendar bo tudi 55€/mesečno mesečno manj v vaši firmi, kakor hitro se bo iztekla vezava. Lahko ti dam tudi na ZS podatke, pa preveri, če mi ne verjameš.

No, sedaj sva si pokazala vsak svoje zobe, bova prijatelja ali se bova zravsala?
Čak čak ne boš se posvetoval s prodajniki za pravne osebe, a vseeno boš brezpredmetno blatil storitve za katere sploh nimaš vseh informacij kaj in v kolikšnem obsegu se ponujajo? A veš da se pri poslovnih strankah pristopa popolnoma individualistično? Mislim da ti ni najbolj jasno kako teče prodaja poslovnim uporabnikom.

Cenik imaš tukaj, da ti pomagam iskat: http://www.t-2.com/podpora/ceniki/admin ... e-storitve

Nekaj let nazaj si dobil takšen odgovor, ker takrat se ni priklapljalo na daljših razdaljah. A torej zdaj to avtomatsko po tvoje pomeni da zdaj nimaš možnosti priklopa? Obvestilo : http://www.t-2.net/zadnje-novice/2013/1 ... enije.html
aless47 napisal/-a:Morem pohvalit, zadeva se je resila kot bi mignil, ko sem objavil na forumu. Za to hvala. Morem pa priznati, nisem zadovoljen s tem, ker sem prvic poslal email na info 10.12. 2013 danes smo pa 6.1.2013 (vmes sem tudi veckrat klical). Prevc casa je bilo potrebno za to. Sem pa zadovoljen, ker je se vedno nekdo na tem forumu, ki lahko pomaga in to hitro. :plosk:
Ima pa se eno zanimivost. Dal sem povprasevanje za priklop na optiko od telekoma. In tudi nisem dobil odgovora, zakaj ni mozno. Ceprav imam na hisi dvozilni opticni kabel. Na enem je siol drugi pa ??? To tudi traja ze vec kot dva mesca.

L.p. ales
Bom tole preveril.
starfotr napisal/-a:Če imaš telekomovo optiko, je eno vlakno za "podatke" (internet-download in upload, TV, telefon), drugo vlakno je za kabelsko TV. T-2 uporabi samo prvo vlakno, tisto za CATV ostane prazno, če se odločiš za operaterja t-2 na telekomovi optiki.

Če bi imel pa vlakni od T-2, bi bilo pa eno za download, drugo za upload. Sedaj pa delajo tako, da je vse na enem vlaknu, kot pri telekomu.
Spet ena totalno nepravilna informacija. Od kod tebi da T-2 sedaj priklaplja optiko po enem vlaknu? :nevem: Eno vlakno se uporabi samo v primeru priklopa preko Telekom optike (vlakno je itak od TK), ali pa če ima stranka že komplet interno inštalacijo po enem vlaknu, da se ne vleče znova.

Spet si v dveh postih napisal več neresnic, nepreverjenih informacij....

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Neodzivnost t2 ja

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jan 2014 ob 07:56

Na 2 vlakni te priklopijo tam, kjer so možnosti za to.

Kolega je imel tudi 2 vlakni na začetku, sedaj ima samo še eno, ker so delali neke nove priklope v njegovi bližini, pa so mu vzeli eno vlakno in dali prizmo.

Se pravi je tudi to praksa podjetja-priklopi na samo eno vlakno na lastnem omrežju.




Nisem rekel, da nisem imel možnosti priklopa. Že takrat bi me lahko priklopili, vendar ne bi delalo, tako kot treba. Hitrost bi bila nizka. Nisem pa vedel, da se mi je v nekaj letih parica izboljšala oziroma skajšala, da imam sedaj boljše pogoje.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori