Zamudne obresti

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
janez15
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Avg 2012 ob 15:39
T-2: Že imam
Paket: T3

Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a janez15 » 5. Jun 2014 ob 16:31

Po petih letih plačevanja brez zamud sem sedaj dobil za plačilo zamudnih obresti, ker so na T-2 uvedli strožjo politiko plačevanja.
Prej so vse položnice prihajale v elektronski obliki in plačilni rok je bil 15. v mesecu, plačilo pa sem običajno izvedel 15 - 18 glede
na prejem osebnega dohodka. Sedaj pa so mi že dvakrat poslali račun prej (ta mesec 13.) in s tem mi zaračunajo zamudne obresti.
S strani T-2 sem dobil obrazložitev, da so sedaj poostrili pogoje zaradi neplačevanja in da ja pač potrebno plačati v predvidenem roku.
Edina altrnativa pa da je plačevanje prek trajnika, kjer pa da potem tega ni. (Sam telekomunikacijskih storitev nočem plačevati na ta način.)
Gre se za nekaj centov, vendar me zmoti dejstvo, da si na tak način pridobivajo denar, čeprav dobijo vse plačano.
Na vsak način moramo te storitve plačevati, če ne nam odklopijo.
Seveda obstaja še alternativa - konkurenca.
Do sedaj sem imel dobre izkušnje letos je pa to že druga slaba.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a Atoll » 5. Jun 2014 ob 16:39

Ne ostane ti drugega, kot da se odločiš ali za trajnik ali za redno plačevanje ali za menjavo ponudnika. V Sloveniji gre trenutno vse, kar se tiče financ, na nož.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a KoMar » 5. Jun 2014 ob 16:40

Razumem tvojo stran, ampak račune je pač treba plačevat v roku.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Jun 2014 ob 17:31

Kako je pa s plačilom, na primer, kruha, ko prideš na blagajno? Mende ne zamahnejo z roko in rečejo: boš že plačal, ko boš prejel plačo.
Pa nikar ne govori, da pri konkurenci ne zaračunavajo zamudnih obresti.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a strom » 5. Jun 2014 ob 21:43

Moje mnenje je da bi moral biti rok plačila 15-18 v mesecu. S tem bi se rešilo marsikatero jezo in težavo uporabnikov. Se pa strinjam, da je treba storitve plačati le datum plačila bi lahko bil malo bolje postavljen (t-2bi še vedno dobil denar, le kak dan kasneje in zadovoljstvo uporabnikov)

janez15
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Avg 2012 ob 15:39
T-2: Že imam
Paket: T3

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a janez15 » 5. Jun 2014 ob 22:43

O kruhu in plačili v Sloveniji bi se dalo debatirati, menim samo, da bi bil operater lahko bolj fleksibilen, tukaj sedaj brez opozorila zaračuna obresti - brez opomina (vakemu 10 centov natisoče je to 100 EUR) kako laže zaslužiti.
Žal imamo pri nas v Sloveniji plačo od 15 do 18 in operater to ve zato memim da to s pridom izkorišča. Račune je treba plačati, davek je treba plačati ...

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a Skorc » 6. Jun 2014 ob 08:50

Morda je debata neplodna, pa vendar ... Penzionisti prejemajo "plačo" zadnji dan v mesecu, v javni upravi 5. v mesecu, spet drugje 15. v mesecu. Po drugi strani pa storitev plačujemo za nazaj (15. oziroma 18. v mesecu za pretekli mesec). Če poenostavim, ponudnik nas najmanj 15 dni "kreditira". Kakor koli obrnemo, potrebno je spoštovati in se držati "dogovorov".
Na vsakem izdanem računu, družbe T-2, je zapisano med ostalim tudi naslednje: "Za nepravočasna plačila zaračunavamo z zakonom predpisane zamudne obresti. Če se ne strinjate z zneskom navedenim na računu, ga lahko reklamirate skladno po postopku, ki je naveden v splošnih pogojih."
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Jun 2014 ob 08:59

Še drug pogled, T-2 ima od vseh mesečnih računov, ki jih plačujem, najkrajši rok med prispetjem računa na moj naslov in rokom plačila. Ni vedno smiselno vztrajati na slabih dogovorih.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a rossi » 6. Jun 2014 ob 09:14

Kdaj imate/imamo plačo ni razlog za kasnejše plačilo računa. V enem mesecu je pač potrebno plačati račune, ki jih imamo, pa če je plača 1., 5., 10., 15., ali pa 25.

To da zamujate s plačili je pač površnost ali pa slaba kontrola nad financami.

janez15
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Avg 2012 ob 15:39
T-2: Že imam
Paket: T3

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a janez15 » 6. Jun 2014 ob 10:39

Ja,ja račune je treba plačat in pošteni jih pač plačačujemo in lahko damo še malo zraven. Vidim da ste na tem forumu sami zaposleni na T-2 in ste potem tudi odgovorni za izgubo v podjetju, sedaj pa
poskušate na naših plečih dobiti to nazaj. Bom pač izbrav drugega dobavitelja, ki bo mogoče imel več posluha do svojih uporabnikov.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Zamudne obresti

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jun 2014 ob 10:44

OK, tole je bilo pa malo grdo ;) Zaključujem debato.

Zaklenjeno