virus? worm? na modemu?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
kekik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Jul 2014 ob 15:00
T-2: Že imam

virus? worm? na modemu?

Odgovor Napisal/-a kekik » 14. Jul 2014 ob 15:14

Zanima me, če je mogoče da mi je nekdo vdrl v kakšnega izmed modemov (televizij ali telefonski) in kaj naložil gor.
Pred par dnevi sem kupil nov prenosnik in ko sem ga dal nadgradit na windows 8.1 kot administrator so se takoj začele pojavljati težave, že naložen internet security z windowsi se je izklapljal, in ko sem hotel pogledat aktivne povezave preko "cmd" ukaznega poziva je bilo to okence na minimalni velikosti. Nato sem pogledal še v
log usmerjevanika za kakšne informacije o vdoru, vendar ta je bil prazen, pogledal aktivne povezane naprave (le moj prenosnik je bil omenjen). Prenosnik sem resetiral na prvotno stanje in nato sem Usmerjevalnik dal na "factory reset", in ga dal pod geslo. Treba je poudariti da je medtem časom ko sem nadgrajeval bil priključen na usmerjevalnik le ta nov prenosnik, zato se mi zdi vse čudno.

Kasneje sem parkrat pogledal za loge in po večini je bil
UDP FLOOD FROM IP 94.75.249.2 port 10022 to ip 93.103.xxx.xxx port 50057 dropped
PORT scan from IP 94.75.249.2 port 10022 to ip 93.103.xxx.xxx port 50057
Whole system UDP FLOOD attack

po resetu sem čez par ur ponovno pogledal v dnevnik vendar je bil le firewall log prazen, medtem ko pa je bil drugi log o povezanih napravah poln. Vse naštete naprave so mi znane. Kasneje sem tudi vse računalnike sem skeniral sem za viruse pa ne prikaže ničesar (tudi z rescue diski).

Podobne probleme sem imel že pred tremi leti, z drugim prenosnikom, zmanjšano okence,pa tudi brisani čez noč na novo ustvarjeni email računi. Tega sem nato "resetiral na začetne nastavitve", kot da bi bil nov, če mi lahko nekdo pomaga? Kako in kaj.
Zadnjič spremenil kekik, dne 15. Jul 2014 ob 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: virus? worm? na modemu?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jul 2014 ob 17:26

ker model prenosnika, najnovejsi bios ?, nalozeni vsi popravki ? nalozeni vsi popravki gonilnikov ? kateri antivirus, itd itd.... miljon moznosti

če ti z drugim prenosnikom dela ok, potem je tezava samo software.... ugaša se ti kako ? kakšen način ? resetira, se pravilno ugasne (windows shoutdown....) ?

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: virus? worm? na modemu?

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 14. Jul 2014 ob 18:11

Najverjetneje so se ti srbi gor vsedli in izkoriscajo tvojo ip stevilko ter omogocajo mnogim po balkanu gledanje T2 televizije zastonj.

To se je ze dogajalo nekaj casa nazaj in se vedno se dogaja.

Odgovori