Stran 1 od 2

Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 8. Avg 2014 ob 08:17
Napisal/-a matejzen
Pozdravljeni!

Doma sem pred nakupom nove mrežne opreme, ki bo imela tudi SPF porte, na katere bi rad priklopil tudi T2 optiko. Imam pa manjšo težavo pri izbiri pravilnega SPF modula.

Na izbiro imam naslednje dva:
http://routerboard.com/S-31DLC20D
http://routerboard.com/S-85DLC05D

Je kateri od teh dveh pravi?

lp in hvala, Matej

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 8. Avg 2014 ob 12:42
Napisal/-a MrTwelveTrees
modul dobiš na T2.... sicer pa, zakaj bi to rad naredil, na čem boš na boljšem ?

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 8. Avg 2014 ob 13:23
Napisal/-a Skorc
Zgolj moja domneva: Uporabnik želi biti "neodvisen" - osvetljeno vlakno bo pripeljal v svoj usmerjevalnik. Dalje pa itak kakor mu je volja ;) Očitno ne bo imel TV-ja in telefona oziroma opreme, ki je v lasti družbe T-2.

Saj je OK, če imaš opremo na reverzu, ni potrebno skrbeti za vzdrževanje oziroma morebitno popravilo. Uporabnik pa verjetno ima druge, le njemu, bolj pomembne razloge za takšno različico.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 8. Avg 2014 ob 16:21
Napisal/-a MrTwelveTrees
aja, narobe sem prebral, sem mislil da bo kupil mrežno kartico ki ima SPF, če ba bo router /switch pa tudi ok

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 21. Avg 2014 ob 00:58
Napisal/-a obi
Če že potem vzemi prvega namreč T2 uporablja single mode optična vlakna in ne multimode.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 21. Avg 2014 ob 07:18
Napisal/-a gigabit
Če imaš dvovlakensko optiko (T-2 native) potem je zagotovo ta prvi SFP modul.
Če pa si preko TS optike priključen na T-2 potem pa je enovlakenski http://routerboard.com/S-3553LC20D SFP modul.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 23. Sep 2014 ob 02:23
Napisal/-a weidah
Hm, a pa to potem dela out of the box al je treba T-2-ju kaj sporočit, da kaj vklopijo?

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 23. Sep 2014 ob 09:32
Napisal/-a gigabit
dela out of the box

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 23. Sep 2014 ob 11:26
Napisal/-a weidah
Jao, in jst zanč kličem nej mi innboxa zamenjajo pa mam procurva doma, sam en modul bi šu kupt -.-

Kje bi pa dobu modul po ugodni ceni? :P

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 23. Sep 2014 ob 11:31
Napisal/-a OmegaBlue
Vzameš ga ven iz inboxa?

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 20. Nov 2014 ob 12:50
Napisal/-a peterdoo
Če sem prav razumel, je za dvovlakensko optiko (T-2 native) potreben modul, ki podpira 1000BASE-LX ali 1000BASE-LH z dvemi vlakni (duplex). Za Cisco bi bil GLC-LH-SM, za Cisco/Linksys MGBLH1, za HP J4859C. Ali pač podobni, ki delajo v GBIC slotu stikala/usmerjevalnika.

Ker imajo SFP moduli LC konektorje, T-2 switch pa SC (vsaj Milan tukaj ima take), je potreben še nek single mode duplex adapter SC female na LC male.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 20. Nov 2014 ob 13:50
Napisal/-a atepej
Med njima ni nobene razlike:
- LH deluje na daljše razdalje
- LX deluje na krajše razdalje - porabi manj energije

adapter SC -> LC pa lahko montira T-2.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 20. Nov 2014 ob 23:14
Napisal/-a Krypto
Lahko tudi SC/LC vrvica. Drugače pa Innbox ma lc konektorje.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 1. Sep 2019 ob 22:49
Napisal/-a Andy
Pozdravljeni,

upam, da se bom pravilno izrazil;

ima kdo izkušnje z menjavo ONT-jevega Telekom terminala ?

https://e.huawei.com/se/products/enterp ... fe-eg8010h

s SFP modulom na Innboxu F60 ?

Kateri 1G SFPji so kompatibilni z Innboxom in preverjeno delujejo ?

Gre pa za T-2 BRO GPON optiko na Telekomovem omrežju.

Hvala.

Re: Kateri SPF modul za optiko?

Objavljeno: 1. Sep 2019 ob 22:57
Napisal/-a mikrohard
In kaj boš s tem pridobil (razen eno prosto vtičnico)? Razumel bi, če bi razmišljal o zamenjavi Innboxa, ki je totalno zaklenjen. Za zamenjavo ONT-ja pa res ne vidim razloga. Sploh pa na Innboxu ne boš imel možnosti nastaviti SFP-ja, ker je administracija zaklenjena.