[Naročil sem] 1M/256 + IP telefonija (pstn vmesnik)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

[Naročil sem] 1M/256 + IP telefonija (pstn vmesnik)

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 23. Sep 2006 ob 00:23

Upal sem, da bo moja zgodbica zelo dolgočasna, pa na žalost ni... Zdaj upam, da bo kratka....

Kakšen mesec nazaj sem naročil, hitro dobil pogodbo in jo še hitreje podpisal in poslal nazaj. V sredo me je klical Telekomovc, da pride v petek (danes) ob 13ih pobrat robo (imel sem ISDN in ADSL). Od T2 nobenega glasu.

No in je res prišel (par ur pred tem sem ugotovil, da so že prenesli telefonsko številko) in pobral spliter, ISDN postajco in modem. Čez 1 uro kliče fantič iz T2ja, če lahko pride z opremo. Ok. Pride vtakne in čez par minut modem se ne postav (link utripa). Kliče nekam in mu tam pravijo, da mogoče še Telekom ni preklopil v centrali (Telekomovc naj bi od mene šel direkt v centralo preklopit). Ker ni nič mogel naredit, je pač rekel, da je najbolje da se malo počaka.

Pozneje sem ugotovil, da v kuverti nimam napisane IP naslova (mojega)... to sem potem zvedel po telefonu.

Zadeva je sedaj v rokah tehnične ekipe, ki upam, da bo zadevo rešila čimprej.

Čudno se mi zdi, da SIOL mejl še vedno dela (koliko hitro to ponavadi izklopijo). Še bolj čudno mi je, da ne morem poslati mejla na not T2 mejl - kar zavrne. Načeloma naj bi na servisni strani lahko dodajal nove naslove, no jaz te možnosti ne najdem.

Panasonica ne dajejo več brezplačno - samo IP je brezplačen.

Najbolj pri vsem me pa moti to, da tista lučka takoooo počas utripa, da zmeraj upam, da se je že priklopu... damn

lp

PS: Še dobr da sem bil pripravljen na izpad in imam sedaj kabel potegnjen od soseda (t2), da smo vsaj online lahko.

HitRi
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Avg 2006 ob 20:56
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a HitRi » 23. Sep 2006 ob 06:15

Tvoja rešitev je 0801000 :) in gnjavi dokler te res dejansko ne priklopijo v centrali

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 23. Sep 2006 ob 07:37

Panasonic je brezplačen samo v primeru ko ima stranka naročen ISDN vmesnik, ker jih dajejo samo začasno. Drugače pa vedno 7200SIT :)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Sep 2006 ob 08:24

Tistga Panasonica ti jaz prodam za 4K sem ga uporabljal 1 leto na Siol VoiP pa ti povem da pol pi..... ni vreden. Star je 10 mesecev če te zanima me kontaktiraj je še v garanciji.
Slika


Lp, Kitl

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 23. Sep 2006 ob 08:34

Saj zato Panasonica nisem vzel... bom raje dal še par jurjev zraven in kupil kaj bolj spodobnega.

080 1000 - a se mi dejansko splača težit Telekomu?

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

še vedno siol ADSL

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 23. Sep 2006 ob 14:29

Danes sem si sposodil sosedov ADSL modem. In ne samo da se je modem uspešno povezal, tudi SIOL povezava mi je delovala.

Torej Telekom me ni preklopil na centrali in SIOL ni prekinil naročnine... Samo opremo so mi prišli pobrat.... banda... za vikend se pa itak nič ne da zrihtat :evil:

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 23. Sep 2006 ob 15:07

Poslano - hvala

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 23. Sep 2006 ob 18:05

da kar tukaj jaz vprašam,imam isto varianto naročeno samo namesto IP telefona ISDN telefon števika prenesena iz TK.
Pri TK sem imel prej naročen ISDN z vezavo 2 leti,šele kasneje po 1 letu pa sem naroču internet pri SIOL-u tako da takrat ni blo potrebe še enkrat ISN-ja ker je že bil ker sem prej mel internet ISDN in telefon sedaj je preteklo 3 leta sedaj pa me zanima ali mi vzamejo telefonski aparat čeprav je že tega 3 leta minilo.Tudi pri SIOL-u mi je že potekla vezava 2 leti ADSL-ja.

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Odgovor Napisal/-a N7 » 23. Sep 2006 ob 18:13

Če si telefon plačal (kar pred tremi leti verjetno si ga) je TVOJ in ti ga ne smejo vzeti.

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 23. Sep 2006 ob 18:32

aha sem šel zdaj pogledat pogodbo sem ga plačal ja.Se pravi aparat je moj.
Hvala

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 23. Sep 2006 ob 19:30

Mene je tudi to skrbelo... Ampak ni telefona niti omenil. Vzel je samo spliter, ISDN postajco in modem.
Poznam enga iz LJ, ki so mu celo modem pustili doma.

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

zaključek zgodbice

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 27. Sep 2006 ob 10:57

Očitno je bilo na centrali nekaj napačno označeno in so napačno preklopili.

Sedaj link sveti in telefon dela...


Edino kar me pri vsej stvari moti je, da je bilo potrebno kar nekaj klicev na T2 (z informacijo, da prevezava na centrali ni bila narejena), da so to informacijo uspeli prenesti tehnikom. Zadevo bi preprosto morali sporočiti na Telekom a je nekako niso...

Dejansko smo klicali na Telekom in jim razložili zadevo, da so se zadeve premaknile naprej. Saj bi se drugače tudi... samo kdaj.

DamijanD
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 13. Avg 2006 ob 23:34
T-2: Še nimam

in težavice se nadaljujejo

Odgovor Napisal/-a DamijanD » 28. Sep 2006 ob 07:32

Sedaj (po tem ko sem govoril s tehnično podporo) mi na modemu link sveti, telefonija (IP telefon: pri. strežnik ali pa ni omrežja) in internet pa mi ne dela... čudno...

So mi zrihtal... sam je blo pa treba klicat... A kdo ve kaj bi to bilo, da je modem povezan vse ostalo pa ne dela...

Odgovori