PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Novosti/spremembe

shema - dodatno HD
25
14%
shema - pavšali
5
3%
shema - cene
24
14%
hitrosti VDSL višje
18
10%
hitrosti VDSL nižje
0
Brez glasov
hitrosti VDSL vmesno
3
2%
hitrosti optika višje
14
8%
hitrosti optika nižje
0
Brez glasov
administracija potrebuje izboljšave
30
17%
administracija ne potrebuje izboljšave
2
1%
birokracija potrebuje izboljšave
29
16%
birokracija ne potrebuje izboljšave
1
1%
klicni center potrebuje izboljšave
15
8%
klicni center ne potrebuje izboljšave
7
4%
ostalo - navedi
4
2%
 
Skupaj glasov: 177

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 1. Jan 2015 ob 15:40

Pozdravljeni,
najprej naj Vam voščim srečno in zdravo novo leto 2015. :D

Odpiram novo temo z naslovom PREDLOGI UPORABNIKOV T-2, v kateri vas nagovarjam k dodajanju predlogov.
Ker je forum neuraden to še vedno pomeni, da jih T-2 d.o.o. ne bo nujno uporabil pri svojem poslovanju.

Prosim vas, da vaše predloge malo bolj utemeljite in razložite kakšne so le-te storitve sedaj in kakšna naj bi bila sprememba.
Zbiranje predlogov je samo informativno.
Hvala za sodelovanje :rtmT2:

EDIT: Moj prvi predlog
Naročniki bi lahko imeli na izbiro S, M, L, XL HD, (T4 START -> START) in poleg tega še shemo, ki bi bila urejena iz naše strani uporabniki pa bi si lahko dodali izbiro XY število programov po svoji izbiri z simbolično ceno, npr. 10€ - recimo 50 programov (T-2 izbira), 50 programov (naročnik izbere).
Zadnjič spremenil Nina J, dne 2. Jan 2015 ob 16:38, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a cable guy » 1. Jan 2015 ob 17:13

Pozdravljena Nina,

tvoj predlog mi ni vsec. Mislim, da bi vsak uporabnik si za kako simbolicno ceno sestavil od vseh 297 cca programov svoj spisek programov, ki bi jih vzel in jihtudi gledal. To se lepše slisi in je najbolj uporabno za naročnika. Tu bi imel moznost, da si odstrani vse "indijanske" programe, ki jih ne gleda nobeden ali pa zelo majhna manjsina.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Jan 2015 ob 17:21

Nina je malček naivna, kabelski deček pa tudi :mrgreen:
Stvari se bodo začele spreminjati šele, ko bo prišel sveži kapital, če sploh...
Pa tudi takrat nobenih tektonskih premikov... edino kar je jasno, da se bo zgodilo je prihod manjkajočih športnih in še kakega kanala, ki enostavno mora biti...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a cable guy » 1. Jan 2015 ob 17:24

maher nisem naiven ne, le odgovoril sem Nini kar je prosila.:)

Ostalo karsi povedal pa drzi kot pribito! dokler ne bo novega lastnika, si lahko kak nov kvaliteten program le sanjamo.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 1. Jan 2015 ob 17:41

Nisem naivna. To je bil le moj predlog. Saj nam je vsem jasno, da je težja realizacija. Zato pa me zanima, kakšne imate vi predloge :)
kabelski deček: Dober predlog, ampak mislim, da če podjetje že ugodi temu predlogu, hoče imeti še vedno nekaj svojih pogojev.

Novi programi pa:
z 24.12.2014
- Šport TV 3 v L in XL HD shemo
- Šport TV 3 HD v XL HD shemo
- Fight channel v L in XL HD shemo
Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Jan 2015 ob 18:07

Večje število programov, ki jih je mogoče spremljati na t2 to go.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a alamar » 1. Jan 2015 ob 18:15

Fox movies SD in NG Wild SD naj se premakne v L shemo. Tisti, ki ima naroceno HD shemo itak gleda HD razlicici programov.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Jan 2015 ob 20:11

Jaz pa predlagam, da so na voljo vsi programi, linija naj bo najbolj odprta, kar je lahko, zaračuna naj se uporaba TV po času in uporaba interneta po količini prometa. Najbolj pravično, če smo realni.

Primer: cel mesec ne gledaš TV: znesek 0€, recimo, realna cena gledanja TV bi bila 3-5 centov na uro.

Ravno tako internet, če je na voljo optika, naj bo odprto največ, kakor je možno, ne pa posiljevat z nelogičnimi hitrostmi na simetričnih linijah.

Pač plačaš promet, ne pa hitrosti. Saj v trgovini tudi plačamo maso kruha v kg, ne pa "svežine".

Drugo, skrajni čas je, da nevtralnost interneta začnemo prakticirat. Recimo, pri ponudniku T-2 bi imel samo internet, storitev TV pa bi imel preko interneta od ponudnika X. Pa naj bo to IPTV ali pa kak drug servis VOD. Praktično smo obsojeni na "pakete storitev", ni neke izbire, menjaš lahko samo komplet, ne pa samo dela storitev.

Tretje, ponudnik naj da možnost nakupa opreme ne samo najema. Če si dolgoročna stranka, se najem ne izplača. Oprema se hitro amortizira in postane stara, pa še ponudniki vsiljujejo nekakovostne kose opreme, tako da je skoraj nujno kupiti še svoj spodoben router zraven. Drugo je, če se stalno seliš in menjaš ponudnike kot za stavo. Tam se splača najem.

Klub naj se ukine, ker ni neke dodane vrednosti, raje naj se posvetijo izboljšanju obstoječih storitev in uvajanju novih.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Jan 2015 ob 20:12

Kar se TV shem tiče je o tem posebna tema in misim, da smo svoja mnenja že večkrat povedali. Vsak pa ima svoje želje in kompromise je sigurno težko najti. Na kratko moje mnenje o tem, ko se je tema v to smer obrnila.
Moje izhodišče je, da gledam HD vsebine in le res izjemoma SD. PC uporabljam za predvajanje IPTV in seveda za vse ostalo in je ekran na HD primerni razdalji. SD je precej slabši v teh pogojih.

Zakaj vsi HD kanali niso v enem paketu = XL HD? ampak jih je nekaj v posebnem HD paketu? Tole se mi zdi precej neposrečeno. Dvomim, da je taka prodaja, da se to izplača?

Misim da bo treba zadeve postavit tako da bo paketov čimmanj ne pa iti neke individualne zbirke. Dvomim da bi se to izšlo, ker bo enostavno predrago za vzdrževanje in reševanje zapletov. Pomoje je bolje da je paket 1-2€ dražji in je na razpolago vseh xyz kanalov. Če bo cena recimo 66% za 50% kanalov bo izplen za firmo in zadovoljstvo naročnikov manjše. Raje imam kanal dosegljiv kot da ga ni. Govorim bolj za opcijo dokler sem pripravljen plačat gornji osnovni paket. Konkurenca je kot vemo pred časom šla v neke tematske pakete a so ti kmalu odletili v zgodovino.

HD kanali bi končno le morali morali postati osnova. nenazadnje so danes skraj vse vsebine snemane v HD in so SD stranski produkt. To seveda ni direktno stvar distributerjev a če bi enkrat rekli ne vzamemo SD le HD. Recimo PRO plusu (mimgrede pri njih gledam le moto GP). HD ponudbo bo nekako treba izenačiti s konkurenco. Sam in verjetno še marsikdo vam sedaj požiram mednarodno linijo. Namesto da bi oddajo gledal na lokalnem multicast prenosu (TV HD kanal) serijo vržem v KODI knjižnico in enkrat pogledam... Pravzaprav vse manj gledam direktno TV.
Še vedno trdim, da je napaka T-2 da nima HD mini. Dvomim da sem toliko posebnež in edini čakal na optiko in nato še kar malo tehtal ali je HD kanalov zadosti za prehod iz konkurenčnega bakra. No ni mi žal čeprav je vmes daleč največ za zadovoljstvo naredil forumaš "THJ" z odlično razširitvijo programa MulticastTV.
In tu je naslednja tema. Zakaj IPTV in vse ostalo (časovni zamik) kar je dosegljivo prek STB ni dosegljivo prek samostojne aplikacije za WIN OS. O tem sem pisal že velikokrat tudi dobil nekaj mnenj neuradnikov in sedajle nebi ponavljal zakaj tako razmišljenja oz. zakaj mi je ta način uporabe IPTV daleč najbolj optimalen.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Jan 2015 ob 20:19

starfotr napisal/-a:Jaz pa predlagam, da so na voljo vsi programi, linija naj bo najbolj odprta, kar je lahko, zaračuna naj se uporaba TV po času in uporaba interneta po količini prometa. Najbolj pravično, če smo realni.

Primer: cel mesec ne gledaš TV: znesek 0€, recimo, realna cena gledanja TV bi bila 3-5 centov na uro.

Ravno tako internet, če je na voljo optika, naj bo odprto največ, kakor je možno, ne pa posiljevat z nelogičnimi hitrostmi na simetričnih linijah.

Pač plačaš promet, ne pa hitrosti. Saj v trgovini tudi plačamo maso kruha v kg, ne pa "svežine".

Drugo, skrajni čas je, da nevtralnost interneta začnemo prakticirat. Recimo, pri ponudniku T-2 bi imel samo internet, storitev TV pa bi imel preko interneta od ponudnika X. Pa naj bo to IPTV ali pa kak drug servis VOD. Praktično smo obsojeni na "pakete storitev", ni neke izbire, menjaš lahko samo komplet, ne pa samo dela storitev.

Tretje, ponudnik naj da možnost nakupa opreme ne samo najema. Če si dolgoročna stranka, se najem ne izplača. Oprema se hitro amortizira in postane stara, pa še ponudniki vsiljujejo nekakovostne kose opreme, tako da je skoraj nujno kupiti še svoj spodoben router zraven. Drugo je, če se stalno seliš in menjaš ponudnike kot za stavo. Tam se splača najem.

Klub naj se ukine, ker ni neke dodane vrednosti, raje naj se posvetijo izboljšanju obstoječih storitev in uvajanju novih.
Tole prvo bi pa jaz za plačilo naročnine nacionalke. :namrec:

V praksi pa to za večino ni opcija. kako boš starejšim dopovedal, da morajo vedno preden zaspijo pred TV ugasniti pretok? Nenazadnje pa so pavšali večinoma ugodnejši že zaradi enostavnosti obračuna. Sedaj bi morali postaviti sisteme za merjenje kot jih ima telefonija. Zagovarjaš ponovno uvedbo "dial up" = vsaj pet korakov nazaj proti bakreni dobi.
Če boš povezan recimo cel mesec boš plačal pa 10-20* toliko kot sedaj zaradi tarife. To je pomoje povsem slepa ulica.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Jan 2015 ob 21:16

Seveda pavšali niso ugodnejši. Porabim nič in plačam, kot da sem kuristil vedno 100 %? To je ugodno? Ne...

TK firme delajo na tem, da ima čim več ljudi čim več storitev, ki imajo neko fiksno mesečno vrednost. To je zaradi denarnega toka. Po drugi strani, pa bi radi še dodatne cekine, recimo pretirano drage cene prekoračene količine v "pravičnih" paketih.

V bistvu tudi mobi kartice niso čisto nič napačnega, vendar je vse kar je narobe cena storitev predplačnikov in odsotnost nekaterih storitev, ki jih imajo samo naročniki.

Dosegli smo neko mejo, vsi paketi vsebujejo neke storitve, recimo minute pogovorov. Nekaj let nazaj je skoraj prišlo do absurda, ker je simobil hotel zaračunavati "upravljanje naročniškega razmerja". Se pravi, naročnino plačuješ nek fiksen znesek, čeprav ne porabiš vsega (prvi nateg), imaš minute, z nepravičnim obračunskim intervalom (drugi nateg), prodajajo ti opremo, z nerealno ceno (tretji nateg). Za po vrhu dobiš pa še upravljanje... Četrti nateg so plačila administrativnih storitev, ki zahtevajo par klikov. To je menjava paketa, menjava sim kartice, in podobne zadeve, ki jih izgleda opravljajo sami doktorji znanosti, ker je tako drago. In tu ugotovimo, da so paketi nateg. Kako je lahko 100 minut pogovora v enem paketu vrednih 1€, v drugem pa lahko tudi par 10x razlika v ceni. To vse so nategi, ki jih ljudje toleriramo in nič ne portestiramo, ko nam TK branža prodaja buče.

Jaz sem takoj za uvedbo vseh stvari za plačilo po dejanski rabi. Saj v trgovini in na pumpi tudi ne plačam fiksnega zneska in koristim neomejeno, pač pa je vse po porabi.

Šele uvedba plačila po porabi bi streznila trg. RTV bi se trudil za gledalce, sedaj jim je pa malo mar za njih, ker imajo stalen dotok denarja, pa če delajo dobro ali slabo. To je samo dobro za potrošnike in za konkurenco.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Jan 2015 ob 22:16

ulalalalala kaj eni pišete.... bilo bi vse lepo in prav ampak gledate preveč ozko in vaša logika je ornk skregana z logiko vseh večjih ponudnikov...
Nini bi lahko ob kaki kavici zelo hitro argumentirano razložil zakaj sem napisal kar sem napisal... se opravičujem, če sem koga užalil :oops:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a jst1 » 1. Jan 2015 ob 23:00

S tem glede plačila po porabi nikakor ne bomo prišli skupaj. Kdor malo gleda tv in uporablja internet je za. Kdor pa zlowda dol eno tono filmov na dan in gleda vse možno preko pcja pa ne bo za. To je tako kot vinjeta, ki je ne plačamo po kilometrih ampak pavšal. Enim je hudo za par kilometrov kupiti vinjeto, meni osebno je zakon napram prej, ker sem se dnevno precej prevozil po avtocestah. Aja pa Dars ni TK podjetje. Glede svežine kruha pa. Ja Mercator ima po določeni uri kruh pol ceneje. Pa so isti kilogrami oz.dekagrami.

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 1. Jan 2015 ob 23:07

Dragi forumaši,
očarana sem nad vašimi zagretimi odgovori.

Rada bi vas opozorila, da naj komunikacija med vami, nami ostane prijazna in spoštljiva. (hvala)

Ima kdo še kakšen predlog, (poleg napačno začetih) shem in pavšalov?

Lep večer!
Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 2. Jan 2015 ob 09:26

O kvaliteti programov cable guy je tako. Meni Fight channel popolnoma ustreza in je eno večjih presenečenj v dobro. Manjkajo mi recimo cinestarji, ki se bi jih najverjetneje dalo dobiti, Military channel in SK3 zaradi angleške in španske lige. ŠTV je pa balast razen, če bodo pridobili kakšne pravice ponovno. Je pa nujno potrebno urediti t-2 to go, ker v osnovi ni neke izbire gledanja kanalov oz. lahko bi t-2 vsaj obrazložil, zakaj jih ni mogoče spremljati več.

Odgovori