T-2 administracija ima težave ;)

Splošni pogovori o T-2
Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Alex » 29. Jan 2015 ob 13:13

Danes sem prejel dopis T2 in sicer, da moram (oz. žena) vrniti podpisan izvod, če želim prejemati E-račun v spletno banko. Dobro, sem rekel, so pa hitri. Včeraj sem preko stare spletne banke oddal odjavo od eračuna in čez nekaj trenutkov oddal prijavo na prejem eračunov na nov TRR. Super. Danes pa v kaselcu že pošta.

Seveda bi bilo prelepo, da bi bilo res. Dopis je datiran 27.01.2015, v njem pa piše, da sem 27.11.2014 oddal prošnjo za prejem eračuna. Berem dalje in na koncu vseh iksov vidim, da je na pooblastilu zapisan TRR stare banke. WTF? Kaj jim spet ni jasno? Prejel sem že dva eračuna v ebanko. Je bila potem dostava "nelegalna"? Prijavo sem oddal preko spletne banke, ker naj bi bila to edina prava pot in naslednji račun že prejel v spletno banko.

Enako sem storil pri zadnji spremembi. Oddaja odjave preko spletne banke in spletna prijava spet preko banke, seveda. Ker sem imel ravno čas, sem poklical na HD. Po nekaj standardnih "počakajte trenutek" in "hvala, da ste počakali" sva z agentko prišla do spoznanja, da bo potrebno napisati dopis, lahko pa to uredim tudi preko servisnih strani.
1. Dopis. Pa kakšen dopis spet? Spet neko kracanje na roko, skeniranje, faksiranje, ... Že tako se dušijo v nekih svojih dopisih, ki jih pošiljajo naokrog, sedaj naj pa spet na dolgo in široko pišem, kaj da naj naredijo. Pojdi v točko A, poberi predmet B, se obrni nazaj, naredi poceduro C, ... Sami IF stavki. Raje uberem drugo točko.
2. Servisne strani. Agentka pravi, da lahko vse v zvezi z računom uredim preko SS. Ji razložim, da tam lahko uredim le prejem preko epošte. Mi pove, da ni tako in da naj kliknem sem, pa sem. Počasi. Kam naj kliknem? Ste na SS? Sem. Počakajte trenutek. Spet "se oprvičujem za čakanje", tega se žal ne da urediti preko SS. In kaj naj torej storim z dopisom? Pravi, da je dopis gotovo napaka, saj v sistemu ni zabeleženo, da je bilo sploh kaj poslano in da naj ga vržem stran.

Glede na hitrost administracije, ki kot kaže dela z nekim vzporednem sistemu, lahko nov dopis za včerajšnjo prijavo pričakujem čez cca. 2 meseca.
Kar je pa spet novo vprašanje: zakaj sploh potrebujem dopis? Prijavo sem oddal z uporabo spletne banke, v katero sem se moral predstaviti z osebnimi identifikacijskimi sredstvi in poslal prijavo s pravilnim sklicem iz zadnjega računa. Da to uspe nekemu hekerju pa vsaka čast.

Pa še dopis, ki je pomota:
Slika

Uf, zdaj mi je malo odleglo, ko sem to spravil iz sebe :) Moram pa povedati, da je s takim početjem T2 v zlati sredini v Sloveniji. Koliko težav sem imel s prepisom števca pri Elektru, menjava naročnika pri komunali, prikopom na bakreno omrežje, odmero NUSZ, ... Kaj pa vem. Verjetno je problem le pri meni :(

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Jan 2015 ob 13:16

jaz bi se zapeljal do poslovalnice in tam rešil vse to (če ti ni tako daleč)

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Alex » 29. Jan 2015 ob 13:29

V bistvu je daleč. Kje je najbližja občini Dobrepolje?

In še zakaj bi se odpeljal? Elektronska prijava, elektronski račun, elektronske storitve, e(lektronsko) poslovanje, naj se elektronsko zapeljem do poslovalnice? Itak bi pa moral ženo poslati, saj je ona naročnica. Aja, plačujem pa jaz. Da tole razložim na šalterju bi pa itak s seboj rabil še taščo. :)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a nemo » 29. Jan 2015 ob 13:50

MrTwelveTrees napisal/-a:jaz bi se zapeljal do poslovalnice in tam rešil vse to (če ti ni tako daleč)
Dajmo to logiko obrnit na glavo: naslednjega računa ne bom plačal, ko me boste pa terjali, bom pa napisal, da naj se nekdo sprehodi do moje hiše in mu bom dal denar.
Plačaš 100, dobiš 90.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Atoll » 29. Jan 2015 ob 14:15

Nemo, saj to že zdaj tako poteka. Samo da ima ta, ki pride na dom po denar(beri: izterjava na banki), visoko štartnino :)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Jan 2015 ob 14:17

V bistvu bomo terjal konec koncev direktno iz računa.
saj je napisal v kolikor ni daleč... drugače pa je kar se tiče pošiljanje računov v banko sedaj tako da more uporabnik v našem primeru s T-2 skleniti(izpolnit obrazec), da ga potem T-2 uredi z banko.

Vidim pa da ti niso poslali niti pravega obrazca.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a rossi » 29. Jan 2015 ob 14:56

Tole more pa Nina dodat na svoj seznam predlogov in pripomb ;)... res šlamparija... upam, da rešite v doglednem času.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a nemo » 29. Jan 2015 ob 17:37

slow_slow napisal/-a:saj je napisal v kolikor ni daleč...
Čisto razumem, da je bilo dobronamerno, me pa moti, da moramo uporabniki tako reševati sistemsko neurejenost birokracije na t2. Ko nekaj crkne: stopi do poslovalnice; ko so bile sim kartice napačne: stopi do poslovalnice: ko pošljejo napačne formularje: stopi do poslovalnice ...

V današnjih časih bi moral biti v urejeni firmi obisk poslovalnice bolj ali manj nepotreben. Jaz se recimo ne spomnim, kdaj sem bil nazadnje v banki ali na davčni upravi, pa oboje krasno dela.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Jan 2015 ob 18:28

Pisno soglasje naročnika ob vklopu e-računa v spletno banko tretje osebe je nujno, saj se tako T - 2 pravno zaščiti proti ugovorom naročnika. Npr. naročnik se ne more sklicevati, da računa ni prejel oz. da ni obveščen glede postavk, itd. Odgovornost za plačilo se prenese na osebo, ki prejema račun. Pa tudi, da je naročnik pripravljen razkriti naročene storitve tretji osebi (prejemniku računa v spletno banko).

Žal je zakonodaja tako naravnana, da je potrebno ta dopis "požreti" vse zgolj v izogib nadaljnjim nevšečnostim in reklamacijam, da ne omenjam še česa. Če je lastnik TRR-ja istočasno tudi naročnik dodatna soglasja niso potrebna, samo poklikaš zadeve in je rešeno.

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Alex » 30. Jan 2015 ob 11:01

Vsak odgovor sproži še več vprašanj:
T - 2 pravno zaščiti proti ugovorom naročnika.

Kaj bo naročnik ugovarjal, če mu nekdo drug plača položnico? Jaz osebno bi bil zelo zadovoljen, če bi mi nekdo plačal vse položnice.
naročnik se ne more sklicevati, da računa ni prejel oz. da ni obveščen glede postavk
Ta je tudi bosa. Ob naročilu storitev (v poslovalnici seveda) je potrebno oddati svoje osebne dokumente, davčno, EMŠO TRR, ... in kar je še takega in podpisati en kup papirjev. T2 torej že ima vse pravne podlage za izvršbe, terjatve, ipd. Naročnik z vsemi podpisi že soglaša s pogoji in se nima na kaj več sklicevati. Itak pa je pri T2 instantno obveščen, če je kak račun neplačan, saj je prvo opozorilo že opomin pred izklopom. :hudicek:
Pa tudi, da je naročnik pripravljen razkriti naročene storitve tretji osebi (prejemniku računa v spletno banko).
Ah dej no. Delim kovter, wc školjko izdihan zrak, ... Pogodba s T2 je pa res posebna intima. :car:
Če je lastnik TRR-ja istočasno tudi naročnik dodatna soglasja niso potrebna
Sem tudi pooblaščen na njen TRR, torej imam njeno kartico in tudi njeno spletno banko. Ampak bistveno je, da to T2ju ni dovolj.

Epilog. Komaj čakam na pravi dopis v servisne strani, da ga lahko podpišem s certifikatom. Vse da bo T2 zadovoljen. :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Feb 2015 ob 16:34

Je kdo pomislil na prilogo, izpisek klicev, ogled porabe, itd. in druge potencialno delikatne zadeve. Do vsega tega ima potencialni plačnik dostop tudi, če računa ne plača.
Skratka, praksa je zdrava in korektna, v korist in zaščito naročnika.
:rtmT2:

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Alex » 9. Feb 2015 ob 10:50

Jeb... šalabajzerje.

Danes dobim opomin za neplačan račun. Seveda sem ga pozabil plačati, saj sem predvideval, da bo prijava na eračun z 20.11.2014 preko ebanke zdaj zdaj zalaufala. Seveda ni. Zakaj bi? Verjetno bo spet potrebno podpisati kak neveljaven dokument, ali pa bom dobil nasvet naj obiščem poslovalnico. :jao: :plosk: :rtfm:

Slika

P.S. Ženin e-račun sem seveda prejel v svojo staro e-banko. To. Vse teče po ustaljeni praksi. :nevem:

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Nina J » 9. Feb 2015 ob 17:43

rossi napisal/-a:Tole more pa Nina dodat na svoj seznam predlogov in pripomb ;)... res šlamparija... upam, da rešite v doglednem času.
nebom :D
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Feb 2015 ob 18:57

Glede odprtih računov, priporočam, da informativno spremljate pregled plačilnih postavk na servisnih straneh, še vedno pa velja, da če stranka računa ne prejme do 15. dne v mesecu, mora na to opozoriti operaterja.

Slika

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: T-2 administracija ima težave ;)

Odgovor Napisal/-a Atoll » 9. Feb 2015 ob 20:27

Ravno zato ne želim preiti na e-poslovanje :)
Cord cutter.

Odgovori