Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikacij

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikacij

Odgovor Napisal/-a strom » 3. Mar 2015 ob 22:46


Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikaci

Odgovor Napisal/-a nemo » 4. Mar 2015 ob 08:01

"Skokovita" rast uporabnikov mobilne telefonije pri t2 se je ustavila in magična meja 3% še vedno ni presežena, promet ostaja pri ~ 1%. Na kratko: zavožena investicija.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikaci

Odgovor Napisal/-a velis » 9. Jun 2015 ob 10:16

No, če daš sarkazem na stran, je pač dejstvo, da je T-2 telefonija relativno draga. Vsi klasični mobilni ponudniki imajo danes "neomejene" pakete za relativno majhen denar, T-2 je do pred kratkim vztrajal na ponudbi brez takih paketov.

Tudi današnja ponudba ni veliko boljša: paketi so zasnovani ravno tako, da imaš sicer "neomejene" pakete, ki so sicer relativno ugodni (pa še vedno realno niso: ker imam T4 paket, bi morala biti mobilna telefonija cenejša, kot pa ločena pri drugem ponudniku, četudi le za 50 centov), nimaš pa pokritega nižjega spektra, kjer bi uporabnik "skuril" skupno do npr. 500 enot. T-2 tu ponuja visoke klice, visoke SMS-e ali visko prenos podatkov, ne pa vsega trojega na "normalnih" višinah. Jaz osebno sem jih zavrgel ravno zaradi tega: ne kličem veliko, SMS-ov imam par 10 na mesec, podatkovnega prometa pa cca 300MB. T-2 nima paketa, ki bi mi ponujal tak pretok za nek normalen denar, potem pa relativno neboleče preseganje. Če pri BOBu vzamem njihovo akcijo, imam 1000 enot vsake od treh zadev (povsem preveč zame, nikoli ne bom prebil), pa sem še vedno prišel ceneje skoz, kot pri T-2 paketu, ki ima nižje omejitve vsaj v eni od treh kategorij.

Osebno sem mnenja, da morajo spustiti redne cene klicev / SMS-ov in podatkovnega prometa (zmanjšanje bolečine, ko prebiješ), najbolje bi bilo, če bi interne klice v sloveniji kar poenotili. Trenutno je branje cenika cel roman. Katastrofa, kdo se bo znašel v 30-ih cenah samo za interne klice po sloveniji?
Potem pa še zmanjšati ceno zakupljenih enot, da bi odražale trenutno stanje na trgu. Potem bi morda zadeva postala zanimiva.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikaci

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Jun 2015 ob 10:39

Meni so novi paketi všeč vzel sem brezčasno M k T4 mega in imam vse pokrito kar potrebujem ;)

A pa si preveril vse kar se trenutno da zraven naročit k paketom?

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Q4/2014: poročilo o razvoju trga elektronskih komunikaci

Odgovor Napisal/-a velis » 9. Jun 2015 ob 10:54

Verjetno nisem, saj pravim: ponudba je ultra kompleksna. Tudi novi mobilni paketi so v žnj variantah, poleg tega pa ostajajo še stari z zakupovanjem enot, vsak paket pa sprejme še žnj nekih dodatkov. Preveč kompleksno in ful težko ugotovit, kaj paše kam.
Da sploh ne omenjam povezovanja vsega skupaj v Tx mega / giga / superduper pakete.

V resnici morate predvsem poenostaviti ponudbo.

Odgovori