Odhajam s T-2

Splošni pogovori o T-2
Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Spirit » 11. Mar 2015 ob 18:17

Tako, pa je padla odločitev. Odhajam stran od T-2 po približno 9 letih (če se ne motim je začel poslovati v 2006), bil sem med "prvimi" naročniki. Bil sem celo eden prvih monterjev za naše področje in sem nosil tiste oranžne vrečke po domovih in priklapljal opremo. Vseh 9 let polno zadovoljen s tem podjetjem, enostavno odlični so mi bili, kadar me je kdo vprašal katerega providerja jim svetujem je bila moja beseda vedno "T2".

Zadnja 4 leta sem imel pri njih naročeno samo TV, pred tem obdobjem pa tudi internet s TV in telefonijo.

Danes se odločim ponovno vzeti še ostale njihove storitve, naredim vso primerjavo s konkurenco, predvsem z Amisem in ugotovim, da bo najbolje ostati njihova stranka še naprej. Ves vesel pokličem klicni center in začnem z "naročilom" z željo po sklenitvi aneksa za 2 leti. Na kar mi gospodična razloži, da je možnost -40% popusta možen samo za prve naročnike, jaz stara stranka sem pač manj vreden in zato tega popusta ne bom dobil. Pa čeprav nisem še nikoli koristil nobenega aneksa ali popusta pri T2. Enostavno manjvrednega se počutim.

Skratka bedno, totalno razočaran odhajam po vseh teh letih. Cenovno se mi definitivno bolj splača vzeti paket pri Amisu.


Lep pozdrav T-2, upam da se poboljšate nazaj tako kot ste nekoč že bili!

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Mar 2015 ob 18:44

Slika

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Capone » 11. Mar 2015 ob 20:45

@Spirit glej, če si med prvimi koristil dobro in poceni storitev nikjer ne piše, da si upravičen do posebnih ugodnosti. Kaj bi pravzaprav rad?
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Atoll » 11. Mar 2015 ob 22:15

@Capone, če ti iz njegovega zapisa ni jasno, potem ti nihče ne more razložiti ;)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Capone » 11. Mar 2015 ob 22:29

Jasno mi je, da se počuti manjvrednega. Sam sem naročnik še dalj in če bom naročil dodaten TV in mobilno telefonijo ne pričakujem 40% popusta za nove naročnike.
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Spirit » 11. Mar 2015 ob 23:12

atepej napisal/-a:A kaj takšnega te ne zanima: http://www.t-2.net/akcije/aktualne-akci ... cnike.html
To ponudbo sem spregledal ampak je vseeno predraga - čeprav dobiš ogromno za ta denar. Ampak tukaj en kup stvari ne bom potreboval in hkrati precej doplačal za programsko shemo.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Atoll » 11. Mar 2015 ob 23:19

S tem, da 40 % ni samo za nove naročnike. Je za nove naročnike, ki vzamejo paket in se vežejo za 24 mesecev ;)
Cord cutter.

Silencer
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 3. Mar 2015 ob 12:49
T-2: Že imam

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Silencer » 12. Mar 2015 ob 11:32

Jaz se strinjam in ta neumna politika bo, oziroma je, T2 verjetno stala že kar nekaj naročnikov. Nove naročnike bo vedno težje dobit, ker konkurenca T2 zelo hitro prehiteva (predvsem Telemach zelo hitro raste oziroma tudi ponudbo ima baje boljšo, Amis po ceni je tudi ugodnejši kolikor sem nazadnje gledal,...), če se pa še stare ne bo ohranjalo gre pa lahko le še navzdol (in ko se bo enkrat malo hitreje to odvijalo bodo verjetno tudi manj kvalitetne storitve, ker ne bo denarja in poslednično še manj naročnikov). Takoj v štartu je bil T2 brez konkurence, tako s ceno kot ponudbo oziroma zaradi optičnega omrežja niti ni bilo treba iskati naročnikov, sedaj je pa vedno slabše - ne vem, ali je pač konkurenca boljša ali slabše vodstvo podjetja (jaz imam T2 komaj dobri 2 leti, par kolegov ima že od prej in pravi da so bili zelo zadovoljni tudi s ceno, zadnjih nekaj let so pa v večini razočarani nad ceno oziroma tudi ponudbo in odnosom do starih strank). No ja, izgleda je takih, ki se odločijo iti drugam, še malo in se v statistiki (na grafu) ne pokaže nekega večikega odstopanja, tako da je za vodilne to sprejemljivo (koliko dejanske škode je pa zaradi tega pa ne vedo, ker 1 razočaran naročnik lahko potegne na desetine drugih, ki mu sledijo - slaba beseda je prav tako močna kot dobra, če ne še bolj).

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 12. Mar 2015 ob 11:54

Naš trg je zanimiv glede tega, na začetku seveda potrebuješ nizke cene in dobre storitve da privabiš naročnike ostalih ponudnikov.

Potem priplavaš s svojo infrastrukturo na neko ravnotežje z ostalimi ponudniki na trgu, takrat so edino ključna stvar kjer lahko še nagrebeš stranke območja z lastno infrastrukturo (pa kak OŠO) tako da jim daš popuste na nove naročnike. Potem se obnašanje ponudnikov nekako izenači, sem pa tja kakemu uspe dobit bolj sposoben kader (in s tem boljše storitve/zadovoljne stranke) ko konkurenca poreže plače za 20% core teamu (jako pametna poteza).

Potem vse ostalo nekako plava v nekem čudnem ekvilibriju, ko moraš obstoječe naročnike izredno razpizdit, da odidejo na slabšo infrastrukturo (baker) in se ne obremenjuješ preveč s tem, novih naročnikov na območjih kjer pa na primer imaš kabelsko omrežje, brez optike in samo bakrom za svoje storitve ti ekonomsko ni pretirano zanimivo področje za praskanje novih naročnikov, ker so v dokaj nizki koncentraciji.

Torej se koncentriraš na novo maso in stare prebežnike in hkrati upaš, da te obstoječi naročniki masovno ne zapustijo, ker je s tem preveč dela.

flisko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 21. Feb 2015 ob 03:41
T-2: Že imam
Paket: l

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a flisko » 12. Mar 2015 ob 13:23

Atoll napisal/-a:S tem, da 40 % ni samo za nove naročnike. Je za nove naročnike, ki vzamejo paket in se vežejo za 24 mesecev ;)
samo 25 % je popusta ne 40%

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9104
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Mar 2015 ob 13:25

pa dobr no, koliko tem bo še odprtih na to temo ?

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 12. Mar 2015 ob 13:47

Dokler bodo zunaj ne zadovoljni uporabniki z dramatično žilco. Torej dost :D

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 12. Mar 2015 ob 15:37

flisko napisal/-a:
Atoll napisal/-a:S tem, da 40 % ni samo za nove naročnike. Je za nove naročnike, ki vzamejo paket in se vežejo za 24 mesecev ;)
samo 25 % je popusta ne 40%
spet zavajaš flisko :nevem:

Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a gigabit » 14. Mar 2015 ob 08:24

Po splohšnih pogojih imaš status novega T-2 naročnika, če predhodno vsaj 3 mesece nisi bil naročnik pri T-2.

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: Odhajam s T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 15. Mar 2015 ob 20:25

Ponavaljam za tiste, ki še ne vejo.

40% popusta je za NOVE naročnike T2, T3, T4 paketov 12 mesecev ob vezavi na 24 mesecev.

25% popusta lahko pridobijo naročniki, ki se vežejo na T3 GIGA / T3 TERA ali T4 GIGA / T4 TERA.
T3 paketi razen T3 MEGA so nesmiselni, ker za nižjo ceno dobiš v T4 GIGA in T4 TERA več. Oba navedena paketa sta podobna (izračunsko) starim paketom T4 Optika 100/10, T4 KING (+ Mobile tudi), T4 20M itd. Predvsem če uporabljate stacionarni ali mobilni telefon imate v giga in tera paketih enote, ki vam zmanjšajo strošek (preračunavam ...). Če kličete v stacionarna omrežja Slovenije 100 minut, je to po veljavnem ceniku cca. 15 € (z DDV) stroška. Zakaj, če vam vezava na T4 GIGA prinese 10€ manj na mesec - plus enote. Meni se zdi smiselno.
Več info: zs.
Slika

Odgovori