Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Jun 2016 ob 21:15

Tole je preverjena informacija, sicer neuradno vendar 100% drži.

Če imate do hiše napeljano Telekom optiko, in vam jo potegnejo v hišo, vam "optično" dozo namontirajo kjerkoli želite, porabijo tudi več kot 10m kanalčkov, 20m ali več optičnega kabla, vse to brezplačno, samo če ste podpisali pogodbo z Telekomom in boste imeli njihove storitve, drugače pa so dolžni napeljati optiko v hišo v prvi notraji prostor, ki je lahko hodnik, klet, kurilnica itd....

V bloku pa vam dozo namontirajo nad vhodna vrata (če ni cevi v stanovanje), in spet napeljejo vam optiko do televizije samo če ste Telekomov naročnik.

Tako imajo dogovor, vendar ker veliko zunanjih delavcev dela za Telekom se z njimi lahko dogovorite kam vam montira TS dozo (če ste na T2) za doplačilo.

Potem pa T2 tehnik brezplačno vrta vašo hišo in lepi kanalčke do modema (če imate dozo v kurilnici in modem v 1 nadstroplju) :grrpc:

tagi: optika, vlakno, konektor, varjenje, plajsanje, cevi, kanalčki, preboj, luknje, Telekom, Siol, T2

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jun 2016 ob 22:18

Še dobro, da imam modem v tisti sobi kjer je zunaj omarica :D Drugače je to normalno že od začetka. Od doze dalje pa ti optiko potegnejo T-2-jevci. Tako, da je tale panika povsem odveč.
Slika


Lp, Kitl

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 25. Jun 2016 ob 08:49

Ja drži 100%, ko so nam pred 4 leti napeljevali optiko od TS, v bloku, sem se prvo priklopil na njihove storitve, prišel možakar in eden mlad pomočnik iz GVO, vprašal, kje hočem imeti optično dozo montirano, omenil, da pa bi imel malo več optičnega kabla, ni problema, me je vprašal koliko pa, na koncu mi ga je dal mislim da cca. 20 m, sem ga vprašal ali ga ima kej manj, je rekel to je najmanj kar ima, da pa ima samo več, če to želim, vprašal me je tudi kje želim imeti modem, sta lepila kanalčke, kje sem sam hotel, v glavnem nobenega problema.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 25. Jun 2016 ob 21:55

Damn, še dobr, da si tole objavil, sem se mal zamislil. Sem čist pozabil, da morajo it potem optična vlakna dejansko do modema, ne samo do omarce. Kar vsaj men mal zakomplicira, ker kjer je omarca modem ne more bit, kjer pa ga dejansko imam, pa je sicer nekaj malega razdalje ampak daleč od ravne linije. Baker se je z lahkoto potegnilo čez vse 90° kote, optika pa bo sigurno problem ker je garantirano ne moreš tko krivit. Crap. Tole bi bilo pametno prej razmislit in pripravit, da ne bo zadnji moment panika.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a RobertM » 25. Jun 2016 ob 22:39

Pri večini prijaznih strank ne glede na operaterja je bilo v 99% izvedeno do željenega mesta.
Na nekaterih krajih ki so jih pokrivali v celoti so strankam pustili kabla po potrebi in so ga same potegniel po ceveh(kanalih) do željenega mesta. Od priliki (po dogovoru) se je izvajalec zopet oglasil ter zvaril dozo 8)
Kozarec malinovca ali kavica dela čudeže :namrec:

Velika razlika je med "tako hočem" in " ali bi lahko tako" ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Jun 2016 ob 23:46

Saj pravim panika brez veze. Bolj naj vas skrbi, da sploh optiko dobite v vašo ulico :D ne pa kam vam bodo montirali dozo. :owned:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom (TS) optika / montaža optične doze

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Jul 2017 ob 15:23

tema se nadaljuje tu: viewtopic.php?f=7&t=6481

Zaklenjeno