Rok plačila položnice

Splošni pogovori o T-2
lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a lukec » 25. Dec 2016 ob 13:34

Pozdravljeni,

Prosim za vaše mnenje glede mojega primera in sicer gre za plačilo avgustovske položnice z rokom plačila 12.8. (Petek). Sam sem položnico plačal tega dne vendar popoldan kar pomeni da plačilni promet ni več delal in pomeni da bo t2 imel denar knjižen naslednji delavni dan, ker pa je bil v ponedeljek 15.8. državni praznik je bil delavni dan šele v torek. Na oktoberski položnici pa sem imel postavko zamzdne obresti. Ko sem vložil na t2 reklamacijo jo seveda v zakonskih rokih nisem prejel kar ni za t2 ni neobičajnega, nasprotno je to njihova ustaljena praksa. Ko le prejmem odgovor je bil tako nerazumljivo napisan, da vse kaj sem lahko razbral da naj pošljem dokazila o plačilu. Seveda sem to tudi storil in poslal izpis iz banke glede opravljene transakcije ter kdaj bodo imeli denar na računu. Ker seveda njihov odgovor spet ni prišel v zakonskem času sem še enkrat poslal enako sporočilo. Po slabih 10. dneh prejmem odgovor da so zavrnili reklaamacijo. Ker mi ni bilo jasno iz kakega razloga ssm ponovno spisal dopis z malo bolj sočno vsebino. Po treh tednih dobim odgovor da so mi že vse odgovorili.
Ker se v tem mojem primeru gre za odnos do uporabnikov mislim da nisem edini ki se ga je oškodovalo. Res je da je to "samo"0,05€ vendar pa če vsakega uporabnika tako ogoljufajo nevede je to lep denar za nič. Pa še po mojem vedenju dan traja od 00:00 do 23:59 tako da je v tem času potrebno poravnat obveznosti, in ker nas večina uporablja spletne banke je to lahko tudi pozno zvečer.

Prosim za vaše mnenje.

Lp
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Dec 2016 ob 14:01

V pogojih poslovanja spletne banke jasno piše kdaj je zadnji termin za oddajo plačila, da bo izvedeno tisti dan. Račun od T-2 pa vsaj k meni nikoli ne pride zadnji dan.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Dec 2016 ob 14:27

lukec, krivda je izključno na tvoji strani - nisi pravočasno poravnal obveznosti. Tako, kot javni prevoz deluje 24 ur/dan, obstaja vozni red - če želiš pravočasno prispeti od točke A do točke B, moraš vpoštevati vozni red in čas potovanja. Čista analogija s plačilnim prometom. Sicer pa je dobra stran plačevanja preko spletne banke, možnost izvršitve plačila na določen dan (plačila so v čakalni vrsti). Jaz se praviloma "takoj" (to pomeni največ 2 dni po prejemu položnice) prijavim v spletno banko in izvršim plačilo na datum zapadlosti obveznosti, ne prej in ne kasneje :) Čisti računi, dobri prijatelji.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 25. Dec 2016 ob 16:54

Seveda je pravočasno poravnal obveznosti, saj je plačal zadnji dan, kot je naveden rok plačila. In če greš v bankanetu pod plačila in pobrskaš kdaj si izvedel plačilo je zaveden datum 12.8.2016. Tebi se je v trenutku odbil plačan znesek, kaj se pa potem dogaja pa več ni tvoj problem(v obdelavi). In mislim, da pravno formalno ta izpisek oz. izpisek izdan na banki zadošča za reklamacijo v tvojo korist. Sigurno so na T2 reklamacijo obravnavali na podlagi tega kdaj so oni prejeli denar na svoj račun, vendar ti si plačal v predvidenem roku, kot je navedeno na položnici in bi morali to upoštevat.Upam da si jim posredoval izpisek izvedene transakcije?!
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 25. Dec 2016 ob 16:58

roCkY napisal/-a:V pogojih poslovanja spletne banke jasno piše kdaj je zadnji termin za oddajo plačila, da bo izvedeno tisti dan. Račun od T-2 pa vsaj k meni nikoli ne pride zadnji dan.
Kje na položnici piše do kdaj mora T2 imeti denar na računu? Na moji položnici piše: "rok plačila"!
lp, Ika13

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a starfotr » 25. Dec 2016 ob 17:10

Plačano se šteje tisti dan, ko je vneseno v spletno banko.

Ravno tako, kot se šteje da je pošiljka bila prejeta do datuma, čeprav je še vedno na pošti.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 25. Dec 2016 ob 17:10

Sej ne da kritiziram ali karkoli, samo v današnjem času, ki praviš, da komajda ujameš dan, da zvečer plačaš položnice preko spletne banke, nevem kje najdeš čas za pisanje vseh pritožb in zbiranja dokazov za 0,05€ kot si sam omenil...
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Dec 2016 ob 17:13

Ika13 napisal/-a:
roCkY napisal/-a:V pogojih poslovanja spletne banke jasno piše kdaj je zadnji termin za oddajo plačila, da bo izvedeno tisti dan. Račun od T-2 pa vsaj k meni nikoli ne pride zadnji dan.
Kje na položnici piše do kdaj mora T2 imeti denar na računu? Na moji položnici piše: "rok plačila"!
Rok plačila pomeni datum izvedbe translakcije in ne vnos naloga v bazo. Če zamudiš uro je izvedena naslednji delovni dan...

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Tosho » 25. Dec 2016 ob 17:17

Treba se je prilagoditi urniku transakcij na banki, torej bi moral račun plačati vsaj do dveh ali treh popoldan (se mi zdi), da je transakcija izvršena še isti dan. V zgornjem primeru ima T-2 prav, saj plačila niso dobili do roka plačila, ampak šele prvi naslednji delovni dan, kar pa je že toliko in toliko dni čez rok.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Dec 2016 ob 17:42

Ika13 napisal/-a:Seveda je pravočasno poravnal obveznosti, saj je plačal zadnji dan, kot je naveden rok plačila. In če greš v bankanetu pod plačila in pobrskaš kdaj si izvedel plačilo je zaveden datum 12.8.2016. Tebi se je v trenutku odbil plačan znesek, kaj se pa potem dogaja pa več ni tvoj problem(v obdelavi). In mislim, da pravno formalno ta izpisek oz. izpisek izdan na banki zadošča za reklamacijo v tvojo korist. Sigurno so na T2 reklamacijo obravnavali na podlagi tega kdaj so oni prejeli denar na svoj račun, vendar ti si plačal v predvidenem roku, kot je navedeno na položnici in bi morali to upoštevat.Upam da si jim posredoval izpisek izvedene transakcije?!

Uuuuuuuuuups, mal si pomešal zadeve oziroma pošlamparil :) V kolikor želiš poravnati položnico po izteku urnika, te sistem opozori, da bo plačilo izvedeno naslednji delovni dan ter te vpraša, če vseeno želiš nadaljevati s plačilom. V kolikor potrdiš, se ti sredstva TAKOJ odtrgajo s tvojega računa, datum plačila na položnici pa se "popravi" na prvi možni datum izvedbe transakcije! (Preveri v Arhivu plačanih položnic). V nasprotem primeru, se vrneš en korak nazaj ter popraviš datum transakcije. V slednjem primeru gre plačilo v čakalno vrsto, sredstva s tvojega računa pa bodo trgana ob izvedbi transakcije.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Dec 2016 ob 17:48

starfotr napisal/-a:Plačano se šteje tisti dan, ko je vneseno v spletno banko.

Ravno tako, kot se šteje da je pošiljka bila prejeta do datuma, čeprav je še vedno na pošti.
Tudi ti si šlampo :) Navedel si primer prijave na nek razpis. Šteje se, da je bila prijava pravočasno odana (poslana), čeprav je datum prispetja pošiljke na naslovnikov naslov po izteku razpisnega roka.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a webmaher » 25. Dec 2016 ob 17:58

lukec se dela norca iz vas čeprav do aprila prvega je še krneki :mrgreen:
Če ima T-2 res rok plačila 12-ga v mesecu so pa pohlepneži brez primere...vsakega, ki zaračunava obresti za par dni je lahko sram v dno srca svoje duše...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Dec 2016 ob 18:21

To da se obresti avtomatsko računajo od roka plačila dalje je vsaj meni normalno in logično. Zakaj nebi bilo?? Račun T-2 pride pravočasno.

Roki pa so različno od 12 do 15 nekje. Tudi drugje kar imam msečnih zadev je podobno.

Edino FURS je izjema, ki je marsikdaj bil sposoben poslati mesečno kvoto položnic kak dan po roku. Zadnje pol leta pride kaka 2 dni prej. Obresti pa je seveda računal in veselo pripisoval obresti na obresti in nato čez nekaj mesecev pride priporočena izvržba za nekaj €... So rabili več kot leto, da so to neumnost vsaj za silo spravili v red.
Pa bodi resen do države, če sistem do tebe ni.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a lukec » 25. Dec 2016 ob 19:53

Če piše na položnici 12.8. to pomeni do kdaj traja dan torej do polnoči. Ne gre se mi za teh o,o5€ ampak se bojim da tudi druge uporabnike na ta način okrog prinesejo. Če dejansko zamudiš potem je to šlamparija in bodi kaznovan če pa nekaj poravnaš v roku oz na dan zapadlosti pa tudi ni nekaj vredu. Če se gredo pri t2 na ta način zaračunavanja obresti potem pa naj postavijo rok plačila drug dan in ne petek. Res pa me zelo moti njihov način komuniciranja z uporabniki, to vrlino je potrebno korenito izboljšat. Se pa dejansko ne strinjam s tistimi ko ste rekli da sem zamudil, na vseh dokazilih je datum 12. Kot je nejdo že omenil če bi se prijavil na razpis in bi oddal še zadnjr minute 12, bi morali počakat pošto do naslednjega delovnega dne in ne devat odgovorov o neizbiri, enako je v tem primeru saj se na prilivih vse vidi.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8473
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Dec 2016 ob 19:59

Ta datum pomeni do kdaj najkasneje mora dobiti T-2 denar in ne do kdaj imaš ti čas plačati. Se pravi, če boš plačal na ta dan zjutraj bo OK,( seveda, če ni praznik oziroma vikend) če boš pa plačal na ta dan ob 23:55 pa me bo več v redu zato se ti bodo obračunale zamudne obresti.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori