Predčasna prekinitev vezave

Splošni pogovori o T-2
MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a MihaP » 2. Feb 2017 ob 12:10

Pozdravljeni !

Sam imam pogodbeno kazen ki znaša 76eur. Klical sem na klicni center kjer mi je povedala da v primeru odjave, mi ni potrebno plačati ne 76 eur pa tudi ne 20 eur stroška odjave.
Danes pa sem bil osebno na poslovalnici pa mi je povedala, da moram plačati stroške odjave, to je 20 eur, pogodbene kazni pa mi ni treba.

Kaj je zdaj res ?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Feb 2017 ob 12:24

Jaz bi bolj verjet osebi v poslovalnici.
Sicer pa ne vem kako je s tem - Pravno obvestilo o prilagoditvah ponudbe z dnem 1.3.2017

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Feb 2017 ob 13:34

slow_slow v primeru, da se pogodbena določila spreminjajo v času vezave ni potrebno plačati 20 EUR za odklop. Tako so nas učili potem pa ne vem. Še vedno ima agent v klicnem centru veliko več znanja kot pa nekdo v poslovalnici sploh, da ne omenjam franšiznih.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Feb 2017 ob 13:43

Mja ne bi se čisto strinja, kar se tiče poslovalnic in pa klicnega centra, dobro franšize so pa čist svoj svet... vsekakor so si pa nasprotujoče trditve.
Sem sicer povprašal za to ampak nisem dobil še odgovora.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a cable guy » 2. Feb 2017 ob 17:07

kitl napisal/-a:slow_slow v primeru, da se pogodbena določila spreminjajo v času vezave ni potrebno plačati 20 EUR za odklop. Tako so nas učili potem pa ne vem. Še vedno ima agent v klicnem centru veliko več znanja kot pa nekdo v poslovalnici sploh, da ne omenjam franšiznih.
Kitl tudi jaz sem ves izzivciran od malo prej ko sem klical na 6464....

Gospa mi je dejala naslednje:

za odpoved vseh storitev morate poslati samo dopis s katerim odpovedujete vse skupaj. Ker ste pa v vezavi za 24 mesecev s paketom oranzni diamant morate plačati znesek ugodnosti, ki ga imate do sedaj....to je v mojem primeru okol 35 €....5 mesecev po 7€....

Na zacetku mi je sicer zelela dat se 20€ za stroske odklopa ampak sem ji direkt dejal, da bom itak sam preveril pri kakem pristojnem organu kako je sedaj s tem in je malo cviknila ter rekla da bo sla preverit in naj pocakam na liniji. Ko je prisla nazaj je pol dejala, da moram plačati samo teh 35e, torej ugodnosti, ki sem jih izkoristil.

Vendar mi vseeno ni jasnio nic, ker jaz sem razumel, da ce podjetje spremeni cene potem gre naročnik stran brez kakega stroska oz brez bilo kaksne KAZNI!!!

Torej Kitl in ostali kako je s tem prosim?? Se pozanimam pri svetu potrosnikov al....??? Meni se ne zdi prav no, da moram karkoli plačat....razlozil sem ji, da ni krivda na moji strani ampak na strani podjetja t2....ce nebi blo podrazitve bi se vedno bil naročnik, tako pa ne vem zakaj bi jaz nekaj plačeval zakar nisem kriv.....
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a cable guy » 2. Feb 2017 ob 17:09

MihaP napisal/-a:Pozdravljeni !

Sam imam pogodbeno kazen ki znaša 76eur. Klical sem na klicni center kjer mi je povedala da v primeru odjave, mi ni potrebno plačati ne 76 eur pa tudi ne 20 eur stroška odjave.
Danes pa sem bil osebno na poslovalnici pa mi je povedala, da moram plačati stroške odjave, to je 20 eur, pogodbene kazni pa mi ni treba.

Kaj je zdaj res ?
Miha 20€ nam ne rabi plačat! Kot sem napisal je meni dejala da placat treba samo znesek ugodnosti, ce si se vezal.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Feb 2017 ob 17:11

Zadnji odgovor je pravilen.
za odpoved vseh storitev morate poslati samo dopis s katerim odpovedujete vse skupaj. Ker ste pa v vezavi za 24 mesecev s paketom oranzni diamant morate plačati znesek ugodnosti, ki ga imate do sedaj....to je v mojem primeru okol 35 €....5 mesecev po 7€....
Pa obvezno navesti razlog prekinitve, potrebno je jasno izraziti, da se ne strinjaš s spremembo cen. V tem primeru se ne plača 20EUR odpovedi, vrneš pa ugodnost, ki si jo prejel.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a cable guy » 2. Feb 2017 ob 17:20

Mark hvala za razlago, čeprav mi tud to ne "disi" preveč,saj kot pravim, nisem jaz kriv da bom prekinil razmerje ampak firma......in pol mora se stranka njej plačat....svasta...

Se da nafehtat, da bi za teh 35€ dobil posebej poloznico?? Ker nocem, da je vse skupaj torej 65€ normale in +35 ker v tem primeru pade stotka pol! Če pa mi pošljejo posebej poloznico bo tudi rok plačila drugacen in lahko mal potegnem se s tem plačilom v drug mesec....
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 2. Feb 2017 ob 18:01

Do konec februarja mislim, da je čas.
Slika

sodnik62
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 31. Jan 2017 ob 08:35
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a sodnik62 » 3. Feb 2017 ob 14:55

Še ena zadeva je pri odjavi in sicer naslednja tri meseca ni možno priklopiti T2, na naslovu odjave. Sem na oranžnem diamantu in ga bom prekinil ter šel na cenejšo izbiro. Zato bom pač moral plačati 56 eur-ov. Žal.
Sem pa preverjal razne možnosti, vendar trenutno ni bistvene razlike med ponudniki. Meni je bil T2 ok, mi je pa zadnja poteza proplusa in verjetno vseh kabelskih operaterjev, ki so pristavili lonček, kar dvignila pritisk. Težko se je odpovedati internetu, telefonu (tukaj je T2 zelo ugoden), če pa imaš to v paketu je pač zraven tudi TV. Če ne bi bilo te podražitve sploh ne bi pomislil na zamenjavo paketa, bo pa T2 od mene dobil bistveno manj. POP tv in A kanal, tudi do zdaj nisem veliko gledal, od zdaj naprej jih bom pa preskakoval. Pa se naj petelinijo z najvišjo gledanostjo. Upam, da še kdo naredi isto, da jim vsaj sponzorji (reklame) zmanjšajo kos pogače na račun gledanosti.
Ko pa se, če se pojavi novi ponudnik, kaj spremeni (z možnostjo izbire programov, ali z spodobno ceno interneta) bom prestopil.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Feb 2017 ob 16:50

od zdaj naprej jih bom pa preskakoval.

Največja neumnost :D Plačeval jim boš ne boš jih pa gledal.
Slika


Lp, Kitl

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 3. Feb 2017 ob 17:19

kitl napisal/-a:od zdaj naprej jih bom pa preskakoval.

Največja neumnost :D Plačeval jim boš ne boš jih pa gledal.
kako pa naj jih vsak normalen gleda? ce samo dam primer oddajo dobro jutro na slo1....oni niso sposobni tako kvalitetne oddaje napraviti niti v sanjah....njim so vazne reklame in poneumljanje ljudi....

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a MihaP » 3. Feb 2017 ob 21:16

Dobil sem pravi odgovor, da mi ni treba plačati stroške odjave, moram pa plačati "pogodbeno kazen"

Ampak poglejte to, na Telekomu tega ni treba !

"... brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni..."

https://www.avtomobilizem.com/forum/vie ... 8#p1727808

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Feb 2017 ob 21:23

Kdo ti je rekel, da boš plačal "pogodbeno kazen" ?
Slika


Lp, Kitl

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Predčasna prekinitev vezave

Odgovor Napisal/-a MihaP » 3. Feb 2017 ob 21:44

Vodja prodajnega oddelka, pozabil sem priimek.

Odgovori