Ukrepajmo proti T-2

Splošni pogovori o T-2
Koki
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Avg 2014 ob 12:50
T-2: Že imam
Paket: BREZČASNI VDSL

Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a Koki » 26. Feb 2017 ob 22:16

Glede na to, da T-2 zastopa interese Pro Plusa (njihove programske vsebine vsaj zame nimajo nobene vrednosti in celo poneumljajo in jih zato ne mislim plačevat) ne pa naših, čeprav ga ohranjamo pri življenju, predlagam da se množično organiziramo in ga za tako ravnanje na nek način kaznujemo.

Ena od variant je, da

a) množično prestopimo k drugemu operaterju,
b) svoje pakete spremenimo v minimalne.

Kaj pravite?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 26. Feb 2017 ob 22:19

Prestopimo k drugemu operaterju? A pri drugem operaterju boš pa plačeval Pro plus kanale?
Slika


Lp, Kitl

Koki
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Avg 2014 ob 12:50
T-2: Že imam
Paket: BREZČASNI VDSL

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a Koki » 26. Feb 2017 ob 22:38

Kaj pa ti predlagaš? Meni se je v tem primeru predvsem zameril T-2, ker sem njegov naročnik in mi ni dal možnosti, da se odločam, izbiram,... Če bom prestopil k drugemu, ki je seveda ravno tako "rit", se bom zavestno odločil za to rit ... kaj pa nam preostane?

Bomo tiho, naslednjič plačali še 5 € za Planet, pa nato še in še v žepe nenasitnim kapitalistom.

Če nimamo delujočih državnih inštitucij, ki bi zagotavljale konkurenco, potem se moramo organizirati sami. Na tak način, seveda če bi se dobro organizirali, bi lahko na kolena v nekaj dneh spravili tudi sisteme kot so Mercator, Špar,... Sploh se ne zavedamo svoje moči, samo organizirati bi se morali, infrastrukturo danes imamo (facebook,forumi, ...).
Zadnjič spremenil Koki, dne 26. Feb 2017 ob 22:46, skupaj popravljeno 3 krat.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 26. Feb 2017 ob 22:39

A resno koki? Daj odpri oci pa mal okrog sebe poglej.

Poslano z mojega SM-A9000 z uporabo Tapatalk

Koki
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Avg 2014 ob 12:50
T-2: Že imam
Paket: BREZČASNI VDSL

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a Koki » 26. Feb 2017 ob 22:49

Kaj naj pogledam okrog sebe?

Po medijih se na veliko razglaša tisti evro za TEŠ6, ki je vsaj naš, tukaj, ko gre pa za 5€ za nič, bi bili pa vsi tiho.

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 26. Feb 2017 ob 23:02

Nažalost je edina prava rešitev ameriska skupinska tožba(ki se je edina pokazala uspeša za take majhne zneske proti koropacijam) ki pa je nazalost v sloveniji ne poznamo v taki obliki tko da smo v riti.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 26. Feb 2017 ob 23:25

Koki napisal/-a:Kaj naj pogledam okrog sebe?

Po medijih se na veliko razglaša tisti evro za TEŠ6, ki je vsaj naš, tukaj, ko gre pa za 5€ za nič, bi bili pa vsi tiho.
Ja. Ampak tukaj je T2 kriv toliko kot Amis, Telekom, mali kabelski operaterji. Najvec pa Telemach. Zato mi ni jasna ta tvoja "akcija" o zapuscanju T2. Zaradi mene kar zamenjaj, ampak ostali niso nic boljsi. Zato poglej okoli sebe!

Poslano z mojega SM-A9000 z uporabo Tapatalk

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 27. Feb 2017 ob 08:05

Naj se nekdo, ki/če ima nekaj preveč časa loti narediti izračun koliko se finančno splača menjati opearerje na 2 leti - koliko je rabata na novega naročnika.
V primeru T-2 plačati 20€ priklučnine oz. odjavnine, izgubiti bonus točke, za katere je nemogoče oceniti koliko bodo vredne (točke se koristi le za popuste na naročeno in ne za artikle v trgovini) in pri drugem operaterju koristiti bonus vezave. Skratka ali se splača vsaki 2 leti v SLO menjati operaterja zaradi dunping pristopne cene s tem, da se upošteva čimbolj podoben/enak paket.

Zaradi 3€ res nima smisla kot zgoraj nekdo piše karkoli ukrepat ali se sploh pisat po forumih. Ampak vidimo, da prihaja Planet z isto idejo Telemach s svojimi športnimi dodaja olje na ogenj. Ko to sešteješ na nekaj 10 let zneski niso več malenkostni.

Zakaj ni ES HD pa NG HD tudi v osnovni shemi kot "mora biti" PP. Zakaj sploh sheme če so eni praogrami plačljivi drugi ne in so uvrščeni v različne pakete. Tu vsa argumentacijo v smislu saj se tuji kanali tudi plačujejo, ki jo bojda rine PP, pade.

Pomoje je proti tej praksi potrebno ukrepat. Se zaletet ali malo počakat pa je stvar odločitve posameznika. Da bi mi PP ponudil nekaj za kar sem/bom pripravljen dati 60€ letno pa vsaj zaenkrat niti malo ne zgleda. Progeam je iz meseca v mesec bolj trolast. Oglasov vsaj enaka minutaža.

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a MihaP » 27. Feb 2017 ob 13:15

Zakaj nobeden ne razmišlja kako bi znižal stroške ?
Svoji mami ki živi vbloku smo potegnili koaksialni kabel od soseda +dodatna kodirna kartica, ona pa oplačuje nekaj malega sosedu za TV in ima vse kanale kot sosed.
Tudi če živiš v hiši, potegneš utp kabel od soseda (zajla+zaščitna gumjasta cev) in je rešitev na dlani.
Vsak je zadovoljen, ker ima nekaj od tega.

Sam tudi živim v bloku, in sem z sosedom že zmenjen, ko se mi izteče pogodba, vzame on priključek za 2 leti, potem pa spet jaz. Tako bo vedno vezava in ugodnosti, le strošek odklopa se plača, vendar vseeno pride ceneje kot brez vezave ali vezava za obstoječe naročnike.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 27. Feb 2017 ob 14:03

imam to srečo, da zaenkrat Telesmeh še nič ni dražil... in še predno je nastala ta svinjarija sem jim povedal, da naj kar podražijo, če upajo :mrgreen:
Ker imam bolj hud paket ne bo nobenega problema iti paket nižje... nič bistvenega ne bom izgubil oni pa bodo karnekaj...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Feb 2017 ob 15:03

Men Telesmeh gre na živce samo zato, ker ti vsiljujejo kurčev cisco
Slika

Uporabniški avatar
albrehti
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 23. Dec 2012 ob 19:33
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA - VDSL
Kraj: Žiri

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a albrehti » 27. Feb 2017 ob 20:16

Na žalost je kar je. Vsak si bo preračunal, kaj se mu bolj splača.
Jezi me le to, da raznorazne komisije in odbori pri državnem zboru in agencije niso opravile svojega dela.
Ni narobe, da ProPlus hoče imeti plačano za svoje usluge. Narobe je, da je svoje usluge vsilil v osnovne pakete, tako, da končni uporabniki nimamo izbire. Kamorkoli greš, boš moral plačati ProPlus. Pri nekaterih ponudnikih nekaj manj, pri drugih nekaj več.
S kakšno tožbo pa tudi ne bi prišli daleč, saj je očitno, da so "strici iz ozadja" poskrbeli za nedotakljivost ProPlusa.

Živel ProPlus :grrpc:
Ivan
└---┬-x-┬----┘

bender33
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 20:21
T-2: Še nimam

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a bender33 » 27. Feb 2017 ob 21:36

na t-2 se lahko izogneš plačevanju za pro plus ker osnovna shema ni več obvezna.

:beri:

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a RAST » 28. Feb 2017 ob 06:52

Ja in potem brez osnovne sheme buljiš v črn ekran in si misliš da gledaš TV. Še ena finta kao da je to izbira...!

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ukrepajmo proti T-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 28. Feb 2017 ob 08:23

Nekateri imamo paket naročen samo zaradi ugodnejše cene večje hitrosti in pol stvari v paketu ne uporabljamo. Torej njegov predlog je ena od izbir ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori