Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 16:34

Jaz imam neke vrste podoben problem na GPON optiki z Innbox V45 gateway-em/routerjem, samo da je pri meni problem ta, da se dva računalnika proklopljena na ta Innbox V45 med seboj ne vidita (preko Interneta!).

En PC je na portu LAN1 (to je tisti kjer je NAT 192.168.64.*) in ima preko Innbox-a zunanji/javni IP "A".
Ta drug PC pa je na portu LAN3 ki je bridge-an in ima tu računalnik zunanji/javni IP "B".

Torej oba računalnika imata dostop do Interneta preko vsak svojega javnega IP-ja ("A" in "B"), vendar pa med seboj ne moreta komunicirat. Torej z računalnika z javnim IP-jem "A" se ne morem pripeti na računalnik z IP-jem "B" (za namene administracije, ipd.). Je pa "B" (pa tudi "A") dosegljiv od povsod drugod z Interneta. Samo računalnika "A" in "B" med sabo se ne vidita (Innbox iz LAN1 ne zna komunicirat z LAN3).

T-2 podpora je seveda porazna. Kader brez znanja. Ta prvi me je hotel prepričati, da moram forwardirat porte in ker sem videl da se mu ne sanja kaj govori sem naslednji dan javil "napako" in prosil, da me "višji tehnik" pokliče nazaj. Ko me je naslednji dan poklical je govoril praktično isto, da moram jaz nekaj nastavit in forwardirat porte. Takoj sem videl da tudi on ne ve za kaj se gre. Skratka pri T-2 očitno nima pojma nihče ali pa zelo malo ljudi do katerih ne vem kako priti.

Skratka, problem je očitno Innbox V45 ampak jaz nisem uspel dobiti na telefon tehnika, ki bi vedel o čem govorim, da bi ga prosil da pogleda če lahko to v Innbox-u popravi (enabla LAN loopback, če je to to, oz. doda kak route v tabelo ali karkoli drugega, da bi stvar začela delat). Rešitev sem potem našel v "bypassu" tega Innboxa. PC "B" sem iz Innboxovega bridganega LAN3 porta "preštekal" direktno na ONT škatlico (preko switcha) in zdaj se računalnika "A" in "B" vidita preko svojih javnih IP-jev.

Pač en porabljen switch več zaradi take "malenkosti" ampak T-2 podpora, znanje in nenazadnje neprijaznost njihovih ljudi je ena katasrofa.
Zadnjič spremenil Perplexer, dne 27. Jun 2018 ob 19:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jun 2018 ob 16:53

Čaki, ti si na Gpon TS optiki ? Pol so ti dali statični IP za drugi računalnik ki ga imaš na LAN3 ? Ker kolikor vem da Gponu TS optiki, ne dela DHCP za dinamični IP preko bridge-a ali pa so zdaj to spremenili da se da.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Jun 2018 ob 16:54

T-2 ima tudi svojo GPON optiko (ampak mislim, da je izključno na Iskratelovi opremi)... pa tudi OŠO je lahko GPON.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jun 2018 ob 16:56

Ja, sej zato pravim da naj pove na kateri optiki je.

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 17:01

Na LAN3 imam statični IP ja, vezan na MAC PC-jeve mrežne kartice. Optika je od Telekoma, storitve pa T2 (BRO).
Zadnjič spremenil Perplexer, dne 27. Jun 2018 ob 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jun 2018 ob 17:11

Pol imata oba računalnika svoj IP preko katerega hodita ven. Kaj hočeš se povezat preko RDP ?

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 17:19

Ja. Računalnik vezan na LAN1 ima sicer lokalni IP 192.168.64.2 ampak dostop do Interneta preko zunanjega IP-ja od Innbox-a samega. Računalnik vezan na LAN3 ima pa tudi svoj zunanji IP. Ampak med sabo (preko Interneta / preko javnih IP-jev) se ta dva računalnika ne vidita (neka tretja oseba v Internetu pa vidi oba). Ja, iz enega bi se rad pripel na drugega (RDP, FTP, HTTP, ...), pa ne dela. Problem je v tem LAN1 portu ker Innbox V45 očitno ne zna routat paketov ven v Internet in potem nazaj notri "sam vase" v PC na LAN3 (in obratno). Med LAN3 in LAN4 (oba bridged) ni problemov, tam dela kot je treba. Samo z LAN1 ne gre. Nekaj je v Innbox-u za nastavt (če se da), pa nimamo dostopa, T-2-jevci pa niso v pomoč ker niti nočejo razumet kaj hočem, da bi vsaj pogledal.
Zadnjič spremenil Perplexer, dne 27. Jun 2018 ob 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Jun 2018 ob 17:36

Problem je verjetno, ker Innbox ve, da sta oba IP-ja na njegovih lokalnih portih in poskuša routat direktno, kar pa iz nekega razloga faila. Sicer se meni osebno zdi "narobe", da promet med dvema lokalnima računalnikoma furaš preko interneta. Jaz bi raje razmislil od še eni mrežni za drug računalnik in ga bi priklopil tudi na lokalno mrežo.

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 17:50

Ja to je že v redu in izvedljivo, samo jaz rabim "zunanji" stik med računalnikoma, da lahko testiram če je recimo FTP ali Apache pravilno konfiguriran in če dostop od "zunaj" pravilno deluje. Na VDSL-ju mi je to lepo delovalo. Na optiko sem prešel pred dnevi in seveda malo boli ko ti kakšna stvar manj ali slabše dela kot prej.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jun 2018 ob 18:02

WAN imaš prelo LAN5 posrta ? (UTP? )

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 18:54

Ja UTP kabel iz ONT (Optical Network Terminal) škatlice (modema) gre v rdeče obarvan "LAN5/WAN" port na Innbox V45 gateway-u/routerju. Oziroma taka je "originalna" povezava kot jo tehnik naredi. Jaz sem dal pač zdaj vmes med ONT in Innbox en switch in pretaknil PC iz Innbox LAN3 porta v switch, tako da mi zdaj dela connectivity med vsemi IP-ji.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Jun 2018 ob 20:40

Skrajna možnost je, da utp iz ONT daš v switch, en utp gre pol v PC kjer imaš statiko, drug utp pa v svoj router kjer skloniraš MAC na wan portu od INNBOXA,...

Ampak to je skrajna opcija, prva opcija je da dobiš nekoga od T2jevcev da ti nastavi INNBOXA če se kaj da....

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a atepej » 27. Jun 2018 ob 20:57

Zakaj switch
Slika

Uporabniški avatar
Perplexer
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a Perplexer » 27. Jun 2018 ob 21:35

MrTwelveTrees, ja lahko bi kompletno nadomestil Innbox-a s svojim routerjem samo ni potrebe po tem ker že s postavitvijo switcha vmes med ONT in Innbox rešim moj konkretni problem. Pa v tem primeru me to "košta" samo enega switcha in ne še routerja (vse to je treba pač kupit). Obenem pa je (oz. bo) na Innboxu še port za TV, ki pa ne vem če se ga da replicirat na svojem routerju (ne poznam T-2-jevih nastavitev). Multicast TV-ja direktno iz ONT-ja nisem uspel izluščit.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Problem s port forwarding na InnboxV45 modemu

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 28. Jun 2018 ob 10:52

VLAN 2000 je za IPTV.

Odgovori