Previdno v času neviht

Splošni pogovori o T-2
raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a raceboy » 9. Jun 2018 ob 14:02

powerwalker so ok. apc je pac firma in mores dat senkrat vec.

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2018 ob 15:59

Dobiš rabljenega APC-ja za ugoden denar (smart seveda)

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a raceboy » 9. Jun 2018 ob 16:19

ja ja pravim za nove zadeve:)

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2018 ob 20:43

MrTwelveTrees napisal/-a:Zgleda mi kot "navaden" ups, ne vem če je smart (v opisu ni zabeleženo) da ves čas gladi napetost in daje ven čisti sinus (se najbrž vklopi samo ko pade voltaža pod določeno mejo ali nad njo)
https://www.cyberpower.com/vn/en/produc ... 500EPFCLCD
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a kekoke » 10. Jun 2018 ob 13:54

Draga moderator in strešina, da malo prekinem tale vajin dialog. Podobna tema že obstaja, tale je zrela za izbris ;)
Vsak, ki je kdaj vtikal telefonski kabel v naprave priključene na električno omrežje ve, da so strele sranje. In vsak, ki ma nekaj let tak kabel nekam vtaknjen ve, da iztikanje v praksi ne funcionira, očitno tudi vidva. V 20 letih sigurno skuril 20 svojih naprav, od dial-up modemov, mrežnih kartic, routerjev, matičnih plošč, napajalnikov, pa se imam za vestnega človeka.

Zakaj ne funkcionira? Napoved "močnejših" neviht verjetnosti za udar v tvojo napravo skoraj nič ne poveča. Nevihte so spomladi in poleti pač dejstvo in možne skoraj vsak dan. V sedanjem domovanju mi kurijo praviloma mičkene nevihtice, ki se naredijo lokalno ob hribu z malo in šibkimi razelektritvami, tudi takrat ko ni nič posebej napovedano. Samo smolo moram imeti d azadane na pravo mesto. Ker nisem 24/7 doma bi to pomenilo, da bi moral biti izštekan pol leta več ali manj konstantno s z izjemo tistih nekaj ur ko sem doma in aktivno uporabljam naprave,

Raje kot na izštekovanje promovirajta alternative. Kot sta že povedala, brez pravilno ozemljenega električnega omrežje v hiši ni nič (to mene je.e). Vsekakor pa za šibke posredne sunke pomagajo prenapetostne zaščite, tudi DSL linijo. Že dolga leta prisegam na belkinov cube. Motenj na liniji nov ne povzroča. Po parih obstrelitvah pa ga moraš zamenjati. To opaziš, če ti tv kocka, max sinhronizacija pa se ti je zmanjšala. Linija in modem sta na tem cubu, ki je električno povsem ločen od ostalih naprav. Ftp kabli pa gredo potem na naslednjo, malo dražjo belkinovo zaščito, kamor so priključene tudi ostale električna naprave. Odkar imam tako konfiguracijo, nimam več major eventov, mi še kdaj skuri kak port, ampak ko se naprave počasi poslavljajo, je lažje kot če moraš večkrat na leto menjati celotno mrežno opremo. Seveda če sem doma, če gre nevita s talnimi razelektritvami proti vasi izklopim, ampak to je mogoče 5 dni na leto, nevihtnih je pa vsaj 50.

O mojem začudenju zakaj upravljalci obeh bakrenih omrežjih ne naredijo več, da do tega ne bi prihajalo, sem pisal tu že pred leti in mi še vedno ni jasno.

Sedaj pa še o aktualni rešitvi zame. Sicer sem sedaj že podpisal za telekomovo optiko s T-2 storitvami, ampak vsi moji poskusi da bi izvedel kakšno točno opremo in na kakšen način se mora namestiti pa nisem izvedel, pa sem pisal tu, klical k T-2 na heldesk, bil v poslovalnici. Vem da bo innbox odT-2 in da bo škatlica od telekoma. Pa sem kar nekaj strani tega foruma tud prebral pa ne morem vedeti kateri modeli, kakšne velikosti. Promocija prehoda na optiko bi bila zelo dobra preventiva proti glavnemu delovanju neviht (šibkim posrednim udarom preko telefonskega bakra). Sem zaradi tega, ker nisem imel točnih informacij kar nekaj časa okleval, plus vse slabosti, ki jih prinese BRO priključek.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Jun 2018 ob 14:10

Veš kaj bodo naredili ponudniki interneta ko bo skurilo rekordno veliko opreme ?

Začeli bodo računat in ne bodo brezplačno menjali več opreme če jo bo skurila strla. Se sprašuješ kako bodo to dokazali ? Ena firma bo "kao" servis za te škatlice pooblaščena, in ti bo dala dopis na katerem bo pisala "strala = ni garancije".

Pol pa ti bo edina možnost se it z odvetnikom in sodnim izvedencem na tvoje stroške, da dokazuješ da ni strela, ta "riziko" pa bo operater vedel da se naročnik ne bo šel v to.

To samo še čakam da se prvi operater spomni, pol pa bodo vsi šli v to, garantiram da vsi, to bo še veselo.

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 10. Jun 2018 ob 17:37

Imam vse naprave na prenapetostnih zaščitah,živim v bloku in imam optiko,tako ,da je verjetnost udara strele manj verjetna,da bi opetrater zaračunaval opremo ne vidim smisla,saj imajo že sedaj navite cene,da je to sigurno šteto v ceno,drugo pa kdo bo vsak dam izklapljal modem predno bo šel v službo,k zdravniku ali v trgovino,saj kot vidimo nevihta pride izredno hitro,vse ja lahko konec v 15 minutah.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Jun 2018 ob 19:09

Vse to je res, ampak če bodo opeteterji videli da jim dobiček veliko upada zaradi prevelikega stroška skurjene opreme, se bodo lahko lotili tudi takšnega ukrepa. Njih zanima samo dobiček.

Telekom tudi prodaja STBje strankam in v tem primeru ga mora stranka sama poslati/prinesti na servis, ne vem pa če jim ga zamenjajo brezplačno če ugotovijo da je strela, po moje da ne.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a starfotr » 10. Jun 2018 ob 20:21

Meni v 20 letih ni skurilo nič. Medtem, ko je sosedom vsaj 2x na leto nekaj šlo. Ali je bil to modem ali TV ali telefon, računalnik... Le zakaj? Sem jaz tako superioren in strela gre od mene k sosedom? Ne, jaz sem vesten. In niti slučajno ni res, da bi moral pol leta imeti izklopljeno.

Boli me to, da on plačuje isto, kot jaz. Zakaj ne bi jaz imel eno ali 2 mesečni naročnini na leto zastonj, ker skrbim za opremo?

Podpiram plačevanje, vendar s pogoji.

1. opremo si lahko kupiš sam, ISP naj da specifikacije. Ne da ti dajo šrot od opreme in nato moraš to še plačati.
2. oprema mora biti na voljo za nakup, ne samo za najem.
3. Cene morajo biti realne. T-2 ti zaračuna za opremo isto denarja, če je ne vrneš, pa naj bo nova ali pa stara. Amortizacija? Halo, je kdo slišal za to besedo?
4. Če je oprema od ISPja, naj zagotovi ustrezno varovanje. Naj bo to zavarovanje, ali prenapetosna zaščita ali pa kaj tretjega. Zakaj bi morala stranka skrbeti za nekaj, za kar ne dobi nič plačano. Dejansko bi ISP moral stranki plačati storitev, vzdrževanje in intervencijski poseg v opremo v lasti ISPja. UPS nekaj stane, vzdrževanje in elektrika zanj tudi. Da bi dal to zastonj v uporabo ISPju? No go.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Jun 2018 ob 00:26

Čeprav UPS tudi ni več tako velik strošek?
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a Skorc » 11. Jun 2018 ob 15:15

Jah, ... odvisno od sredstev s katerimi razpolagaš. Upam si trditi, da je za marsikoga UPS luksuz. Pa pustiva sedaj ob strani nevarnosti poškodbe (uničenja) opreme, če ta ni prikloplena na UPS. Sploh, če gre za najeto opremo :P
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Jun 2018 ob 16:51

Smart UPS dobiš že za 60 eur rabljen, baterije so mogoče še ok za nekaj časa.

Ne gre se za T2 opremo, ampak tvojo opremo ki jo lahko skuri preko T2 opreme ali tudi če nimaš T2 opreme.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Jun 2018 ob 10:17

Pa si ti natančno prebral moj post?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jul 2018 ob 23:36

Spet bo pestra noč, in jutri polno skurjenih modemov !

Slika

slimper
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 24. Jun 2018 ob 12:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Re: Previdno v času neviht

Odgovor Napisal/-a slimper » 6. Jul 2018 ob 17:24

Kaj pa je to oz. kje to vidiš?

Odgovori