DHCP, IP....

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

DHCP, IP....

Odgovor Napisal/-a bonny » 14. Avg 2018 ob 18:21

Pozdrav....

Imam namen preiti k T-2, in imam nekaj vprašanj.
Imam kar nekaj WiFi naprav katerim moram določiti fiksen IP glede na MAC. Ali lahko to konfiguriram v samem modemu od T2 (optika). Ali lahko sam nastavim SSID/passwd za WiFi ali je vse to zaklenjeno.

Ena od naprav (NAS) mora biti vidna tudi od zunaj. Če sem prav razumel lahko dobim en statični IP. Nikjer pa ne vidim ali je zato mesečno doplačilo?

V splošnih pogojih piše da moram kriti stroške menjave opreme pri udaru strele. Ali to drži? Namreč v sedanjem času ne mislim vsakič ko grem na šiht izklapljati vseh kablov. Če sem pa doma sem pa do sedaj to vedno počel. Je pa na žalost vseeno 1 do 2x na leto modem scvrlo ker me ni bilo doma ko se je razbesnela nevihta. Na mojo srečo je to dosedanji operater res hitro zamenjal brez doplačil. Je pa tudi res da so tako bluzili kako priti do hiše in v zemlji ustvarili veliko zanko in moj modem je zadnji ter pobere prektično vso sranje. No pri optiki te zanke nebi smelo biti pa upam da teh težav ne bo. Samo kljub vsemu sprašujem če se pa le zgodi.

Hvala za eventualne odgovore.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: DHCP, IP....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Avg 2018 ob 19:01

Lahko samo nastaviš SSID/passwd za WiFi ali je vse to zaklenjeno.

En statični IP je brezplačen.

V praksi ne drži menja se oprema brezplačno, razen če ti jo bo 5x skurilo v mesecu dni pa da poveš tehniku da ne izklapljaš pol... je lahko kaj drugače.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: DHCP, IP....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Avg 2018 ob 19:01

za več vprašanj piši tukaj: viewtopic.php?f=7&t=6481

Zaklenjeno