Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 15:48

Čudno a ne, da se pri A1 da trojčka vzeti brez stac. telefonije in brez televizije, pa še vezat se da 12 ali 24 m. .... res čudno.

To ljudje cenijo, zato bo tudi A1 dobil dosti naročnikov, čeprav storitve niso tako "kvalitetne" kot pri T2, je cena tista glavna.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 4. Mar 2019 ob 17:17

In ravno zaradi tega, ker se zavedajo, da nimajo tako kvalitetnih storitev in tehnične podpore ... so se odločili za tako različico. Slednja trditev je zrasla na mojem zelniku, da ne bo kakšne hude krvi ;)
Sin ima naročeno različico s hibridnim modemom ... daleč od obljubljene hitrosti. Kliče na tehnično podporo, prvi stavek odklopite TV :) Ga nimam, odgovori. Pol pa resetirajte napravo. Sem ravnokar to storil predno sem vas poklical, sledi pojasnilo. Ja, bomo videli. In seveda nič od tega. Bi rekel, da deluje v odvisnosti relativne vlage in položaja lune :) Ampak nima kaj, vezal se je in zdaj naj trpi :) Resnici na ljubo pa ima druge kombinacije na A1 in mu trenutno znese.
Ena od cvetk, hitrost drastično pade (xDSL), LTE ne zakurbla. Nakar pa fizično odklopiš parico in se LTE zakurbla :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 17:29

To si je pa sam kriv, jaz bi si najprej sposodil napravo modem LTE in testiral na svoji lokaciji, šele potem bi vzel vezavo, ko vi vedel da dobro deluje, drugače pa je brez veze.

Uporabniški avatar
Carcosa
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 25. Feb 2019 ob 19:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO FTTH

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Carcosa » 4. Mar 2019 ob 18:13

g33k napisal/-a:To je postala praksa že nekaj časa nazaj, enako se dogaja pri stacionarni telefoniji ki jo vsiljujejo, pa je velika večina ne potrebuje (ja vem penzionisti so izjema).
Vsiljevanje paketov ala trojček ipd., da imaš kakor več storitev zapakiranih (ki jih absolutno ne rabiš) v višjo ceno, bi moral zelo pod drobnogled vzeti regulator. Prav tako to sinhronizirano draženje igralcev na trgu. Podobne zgodbe so na vseh področjih - npr. dopolnilno zdravstveno zavarovanje sem med ponudniku razlikuje samo v decimalkah. Pa ne mi rečt, da imajo vsi enake manipulativne stroške. Že s tega vidika, bi morale biti razlike v premijah.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Mar 2019 ob 18:17

MrTwelveTrees napisal/-a:To si je pa sam kriv, jaz bi si najprej sposodil napravo modem LTE in testiral na svoji lokaciji, šele potem bi vzel vezavo, ko vi vedel da dobro deluje, drugače pa je brez veze.
S telefonom ne vidiš LTE 2600 MHz, ker A1 ne dovoli povezave telefonov na omenjeno frekvenco.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 4. Mar 2019 ob 18:17

MrTwelveTrees napisal/-a:To si je pa sam kriv, jaz bi si najprej sposodil napravo modem LTE in testiral na svoji lokaciji, šele potem bi vzel vezavo, ko vi vedel da dobro deluje, drugače pa je brez veze.
Ja, taka zguba pa ni :) Valda, da je točno to storil. V testnem obdobju je delalo, kot se spodobi. Težave so se začele pojavljati čez čas. Ampak pustimo zdaj to ... ni vezano na podražitev storitev T2.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 18:37

atepej napisal/-a:
MrTwelveTrees napisal/-a:To si je pa sam kriv, jaz bi si najprej sposodil napravo modem LTE in testiral na svoji lokaciji, šele potem bi vzel vezavo, ko vi vedel da dobro deluje, drugače pa je brez veze.
S telefonom ne vidiš LTE 2600 MHz, ker A1 ne dovoli povezave telefonov na omenjeno frekvenco.
Kdo je pa reku s telefonom ? LTE MODEM. Pa dvomim ta da ti uporablja povezavo preko 2600 ker je to komaj par mesecev možno.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 18:40

No dragi moji, se že veselite ko bomo kmalu prilezli na 80, 100 eur naročnine ? :jcdoubledown:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Mar 2019 ob 18:46

MrTwelveTrees napisal/-a:Kdo je pa reku s telefonom ? LTE MODEM. Pa dvomim ta da ti uporablja povezavo preko 2600 ker je to komaj par mesecev možno.
Za A1 Kombo lite lahko rečem 100% za hibridni internet (ki ga na spletni strani ne najdem) je pa po mojem enako …
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 4. Mar 2019 ob 19:25

MrTwelveTrees napisal/-a:No dragi moji, se že veselite ko bomo kmalu prilezli na 80, 100 eur naročnine ? :jcdoubledown:
jaz s tem ne bom imel tezav....sem ze pred dobrim letom zreduciral na pol.....pa se bolj bom ce bo treba.....ne bom jim placeval luksus, ki ga ni.....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Mar 2019 ob 19:33

MrTwelveTrees napisal/-a:To ljudje cenijo, zato bo tudi A1 dobil dosti naročnikov, čeprav storitve niso tako "kvalitetne" kot pri T2, je cena tista glavna.
Jup - cena je glavna ampak tudi A1 si je že napravil "odlično reklamo" s svojo podporo - sploh tehnično. Ljudje tako cvilijo, da ne vem, kako bodo zdržali še slabi dve leti :mrgreen:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 19:38

Mene prav briga kateri ponudnik je najcenejši :) Tudi če bi bil Telekom ali Telemach. Briga me.

Mm123
Faca
Prispevkov: 141
Pridružen: 2. Mar 2019 ob 01:06
T-2: Že imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Mm123 » 4. Mar 2019 ob 19:52

Mark napisal/-a:Saj, če gledaš so bile povsod podražitve v tem obdobju, ki si ga navedel. Pretežno zaradi povišanja cen programskih pravic, licenc, poenotenja mobilnih gostovanj v EU,...Ko se preveč parametrov spremeni, tudi matematična formula več ne drži in je potrebno ukrepati.
Veron napisal/-a:
Mm123 napisal/-a:Če se ne motim, je to že tretje zaporedno leto podražitev.
Enako je pri vseh. So med sabo usklajeni.

Moj odziv na tako početje naših operaterjev je menjava le teh vsake 2let (konc koncev, menja se samo modem in tv box) in sem "novi" naročnik vsake 2let. S tem si nekako znižam ceno.
Če bo kak operater ugotovil, da je pametneje obdržat stranko in "nagradit" za lojalnost, bom pa spremenil svoje navade.

Vem, da vsi dražijo. Ob lanski podražitvi sem sam sebe prepričal, da ostanem zaradi enostavnosti uporabe TV uporabniškega vmesnika in tv2go ter z izjemo enega primera, korektnega odnosa tehnične podpore (vsaj pri mojih osebnih izkušnjah).
Ampak letos (leti na vse ponudnike)... kaj je tokrat razlog? Zopet ProPlus? Morda gradnja gpon optike? Kolikor vem je to financirano z EU sredstvi.

Tudi jaz razmišljam o menjavi na vsake 2 leti - pa sem zopet našel razloge (upokojenci v družini), da le oklestim naročnino, kolikor se le da, in ostanem do konca vezave.

MrTwelveTrees napisal/-a:Točno to: Combo S in doplačilo 5 eur za 100/100. 26€/mesec, 2 leti vezave. pa Mobilna BOB

Za televizijo pa si zrihtaš od prijateljev/ sorodnikov kodo za spletno tv ali mobilno pa si jo na tv daš....
Tudi to sem že vse imel v mislih.

Znotraj družine je na eni lokaciji Total trojček - satelitska TV + slabih 9 mbit interneta (po tem, ko sem ugotovil, da je bil internet "zaklenjen" na 4 mbit! Klicaril sem toliko časa, da so uredili), na drugi T2 gpon (prej vdsl).

Pred časom sem testiral kombinacijo Chromecast + tv2go + HOT giga (200gb/mesec) v upanju, da bi prekinili s Telemachom, ampak je imel oče blazne težave, ker je prekinjalo. Poskusili smo, ker je lansko zimo imel 1 mesec na strehi sneg in satelitska ni delovala. Potem pa je še pozabil predvajanje tv2go v ozadju in je če noč porabil 40gb. LTE modem je sicer vlekel cca od 4-15 mbit, ampak nezanesljivo.
Zdaj uporablja tv2go na vdsl kot dopolnilo čez dan, zaradi zamika, ki ga pri Totalu ni. Ob večerih pa mu baje preveč prekinja zaradi vdsl-a.

Zdaj pa sem se v luči aktualnih podražitev domislil obratne situacije - da bi ukinil T2 in šel na A1 Kombo S (samo internet) + Telemach EON + Chromecast. Ampak je EON tako lesen, da oče ne zmore upravljat z njim - tv2go je še nekako šlo. Zame in za partnerko je sicer zadovoljivo.
Je pa slika primerljiva na HD kanalih, v določenih primerih se zdi na EON celo malo bolj ostra (morda 1080i, nisem prepričan), na SD kanalih pa moram reči, da je boljša kot na T2 STB sprejemniku.

Zdaj bom verjetno zmanjšal ceno s premikom iz T3 tera + HD XL (68 eur po novem ceniku) na T4 + S shema + 2eur za 100/20 mbit (skupno 49eur) in prestavil očeta iz BOB 5ka (5eur) na T2. In sta oba starša na Oranžni Mini.
Ker ne koristita podatkovnega prometa upam, da bo izkušnja s telefonijo zadovoljiva.

Bom v izgubi 100 eur v dveh letih (po izračunih, ki vsebujejo še določene osebne faktorje) v primerjavi s prehodom na A1 Kombo S, ker odpade izločitev IPTV sprejemnika oz. uporaba zgolj EON aplikacije, in bi moral pri A1 vzeti še TV+zamik. To je sedaj kompromis, ki upošteva lahkotnost uporabe za starejše osebe.

MrTwelveTrees napisal/-a: - cena 8 eur
- omejitve hitrosti
- da ne govorim o težavah o preklopu med omrežjama
Kakšne so izkušnje s telefonskimi klici pri T2 mobilnih paketih? Če izvzamemo podatkovni promet...
Zadnjič spremenil Mm123, dne 4. Mar 2019 ob 21:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Mar 2019 ob 20:02

Klici so ok, če ročno nastaviš omrežje : Telekom, samo ko greš čez mejo moraš spet nastavit na samodejno, problem je to pri starejših ljudeh ki tega ne znajo.

Mm123
Faca
Prispevkov: 141
Pridružen: 2. Mar 2019 ob 01:06
T-2: Že imam

Re: Podražitev storitev T2 (1.4.2019)

Odgovor Napisal/-a Mm123 » 4. Mar 2019 ob 20:06

skylon napisal/-a:
Mm123 napisal/-a:Če se ne motim, je to že tretje zaporedno leto podražitev. Jaz osebno imam dovolj... kot prvo sem zmanjšal programski paket iz XLHD na M in unovčil točke, tako bom 3 mesece plačeval 2,5 eur namesto 19 eur (po novem 20 eur) - iz principa!...
Jaz sem še malo bolj razjezil - sem vzel shemo S in vnovčil točke (3 mesece 0,99 € na mesec).
Pa še tega ne bi imel, če ne bi imel upokojencev...
:pivo: Tudi jaz bom po izteku M sheme šel na S.

cslesce napisal/-a:kako pa vnovčiš sploh točke pri shemi S?
Jaz sem imel XL HD in sem videl samo možnost koriščenja točk pri XL HD.
Ko pa sem spremenil shemo na M, so se pojavile opcije za vse sheme.

Razen, če je težava specifično pri shemi S? Nisem poskusil.

nathanhund napisal/-a:to kao bogatejši paketi, kaj pomaga meni bogatejši paket če ga ne rabim ali pa mi ni na vsiljo. internet imam lahko največ 10, plačujem 20, mi nič ne pomaga 50 ali 100. enot ne rabim več kot 100-150, kaj mi vsiljujejo več za večjo ceno. kdor potrebuje več si naj doplača, ne pa kar vsem vsilit več za večjo ceno. plastični primer, bi šel kupit motor, se odločim da bom imel 500 kubični, oni bi pa rekli tu imate 700, pa malo bo dražji.
Jaz sem v primeru mobilnih storitev temu naredil konec že pred leti, ko je takratni SiMobil povečeval količine iz 200 minut na 1000, kasneje na neskončno in vsakokrat podražil za kakšen eur.
Porabil pa jih nisem niti prvotnih 200.

Zdaj pa sem že dolgo na BOBu, trenutno paket VIP bob (ki ga ni mogoče več sklenit), plačujem 9 eur (bila akcijska cena) za 5000 min, 5000 sms, 15 gb prenosa od tega po novem 5gb v tujini.
Bob naj bi načeloma šel do hitrosti 40/5 mbit, pa sem v LJ že zmeril 100/x mbit (brez doplačila za 100 mbit) - ne vem kako, morda imajo kakšen lapsus.
Sicer ni monete, ampak te jaz osebno ne uporabljam. MMS so proti plačilu, toda 25 jih pride 1 eur... pa ne vem kdo še pošilja MMS, že zaradi kvalitete slike.
Tudi v tujini vse dela BP.

Odgovori