Vračilo ADSL razcepnika in modema

Splošni pogovori o T-2
hudo
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 10:50
T-2: Že imam
Paket: 20/1 (optika)
Kraj: Kranj

Vračilo ADSL razcepnika in modema

Odgovor Napisal/-a hudo » 7. Okt 2006 ob 13:26

Zakaj T2 strankam ki preidejo k njim iz SIOLa ne pove da so sami dolžni odnseti SIOLOv hardware nazaj v teletrgovino? Danes dobim Telekomov račun za 54k SIT. Me skoraj vrže na rit in vidim da so mi zaračunali nadomestilo za modem in razcepnik... račun seveda že plačan preko trajnika tako da denar je že šel bye bye. Kličem "Modro številko" in gospa lepo prijazno vpraša: "A niste vrnili opreme nazaj?". Halo gospa jaz sem neumen uporabnik in ne vem kaj je modem in kaj šele razcepnik (seveda to ni res ampak mislim da jaz nisem pristojen za demontažo njihove opremo, ker se bo potem spet kdo vtaknil da sem to naredil nestrokovno). No sedaj moram pa pisati pritožbe in od tiszik 50k se lahko kar poslovim ker mi denarja verjetno ne bojo vrnili ampak bodo naredili dobropis... tako da sem pečen še pol leta na Telekomu pa ravno sem se hotel odjaviti.

LP, Igor

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Okt 2006 ob 13:29

Tele** nacionalni operater oz. SiOL je DOLŽAN stranko obvestit o odklopu in DOLŽAN sam prevzet opremo, ko stranka prekine pogodbo. T-2 nima s tem nič.

edit: spremenjeno ime
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

stojko123
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 30. Avg 2006 ob 22:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + TV + TEL (PSTN)
Kraj: KRANJ T2 OPTIKA

Odgovor Napisal/-a stojko123 » 7. Okt 2006 ob 13:39

Hudo kaj ima pa SIOL s T-2 opraviti in obratno
Zadnjič spremenil stojko123, dne 7. Okt 2006 ob 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 7. Okt 2006 ob 13:49

haha nevem... folk ima bujno domišlijo.

hudo
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 10:50
T-2: Že imam
Paket: 20/1 (optika)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a hudo » 7. Okt 2006 ob 13:56

Bujno domišlijo!? Za odjavo SIOLove naročnine je poskrbel T2.. prijazno so se ponudili ko smo sklepali pogodbo ... račun sem pa sedaj dobil jaz.

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 7. Okt 2006 ob 14:08

Ja in ti si T-2 pooblastil da zate SAMO papirje o odjavi uredi! Jebiga če si uporabnik k ni seznanjen z storitvam potem bi klical na SIOL helpdesk in vprašal: Kaj pa jaz naredim z vašo opremo? In bi ti operater prijazno odgovoril!

P.S. Za vsak račun tudi za kinderjajček lahko napišeš reklamacijo!

Abronsius
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 11:52
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Abronsius » 7. Okt 2006 ob 14:35

Tudi če bi ti prišel nekdo prevzeti zadeve, ne dobiš nikakršnega potrdila, da je bil modem in razcepnik prevzet s strani telekomovega tehnika... vsaj jaz ga nisem dobil.

Bi pa imel še jaz eno vprašanje pa da ne odpiram nove teme. Dne 27.9. so me odklopili od Telekoma, danes pa od Telekoma dobim račun za telefonske pogovore do 27.9. kar je OK, hkrati pa tudi za ISDN naročnino za mesec oktober, se pravi mesec v katerem nisem več naročnik ISDNja. Je to običajna praksa Telekoma? Sem že povprašal na TKju pa zaenkrat ni odgovora, očitno bom moral osebno tja.

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 7. Okt 2006 ob 15:14

K je k men prsu mehanik sm podpisal papir da sm vrnil vse, in imam tut kopijo tistega paperja nekje doma... prav tako sej je na paper podpisal lojze k je prsu robo iskat...

You've been screwed.... :lol:

p.s.: ti pooblastis t-2 da poskrbi za odjavo ni pa kle mislen da oni skrbijo za to da ti opremo vrnes...

Abronsius: jaz sem isto dobil racune samo so mi jih lepo popedenal. Za ISDN sm dobil okol 600sit za SiOL pa neki cez 900.
SpaceInvader!
Slika

Abronsius
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 11:52
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Abronsius » 7. Okt 2006 ob 16:36

Dobil kaj... vrnjeno 600 ali račun za 600 SIT... slednje težko verjamem, ker ISDN naročnina se plačuje za mesec dni vnaprej, se pravi da bi moral račun za 600 SIT dobiti še preden so te odklopili.

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Odgovor Napisal/-a Surfer » 7. Okt 2006 ob 16:54

Meni je na Siol helpdesku tip rekel, da pridejo sami iskat opremo.
Slika 8)

stojko123
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 30. Avg 2006 ob 22:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + TV + TEL (PSTN)
Kraj: KRANJ T2 OPTIKA

Odgovor Napisal/-a stojko123 » 7. Okt 2006 ob 18:05

itak da pridejo sami iskati.jest sem jim plačal 30k ko je bilo še potrebno pred leti plačevati ( sem namreč bil med prvimi na Siolu ADSL ).kaj naj si še čas vzamem da jim to vračam.ne hvala. t-2 je zakon in ustava za SiOL.

Še enkrat pravim: Hvala T-2 -ju da je prišel na naš trg !!


OPTIKA RULZ

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 7. Okt 2006 ob 18:17

Placal sem, za ker mesec pa ne vem.. ne da se mi gledat... skratka use je blo tko kot mora bit tut iz telekomove/siolove strani...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 9. Okt 2006 ob 16:40

Tudi jaz sem ostal na isdn-u in ko je telekomovc prinesel spliter bi lahko pobral modem ki je njihov Telekomov, vendar ga ni.
To je njihov problem in ne moj! Ko sem se priklučil, so ga prinesli, če ga hočejo naj ga pa še odnesejo!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 9. Okt 2006 ob 19:46

Meni je Telekom prišel na dom, vprašal, če je vse OK s preklopom na T-2 in vzel opremo. Res pa je, da nisva nič podpisovala.

Račun za naročnino pa je za naslednji mesec zato, ker imajo 30 dnevni odpovedni rok, kar avtomatično pomeni, da ti še eno naročnino zaračunajo.
Pa naj imajo... če sem jim toliko let plačeval isdn+adsl, pa naj še eno isdn naročnino vzamejo in nisem nič kompliciral... lani oktobra ;-)
Slika

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stefi » 10. Okt 2006 ob 20:33

Moja zgodba

Ko sta (dva!) telekomovca prišla po opremo (s tavelikim kombijem), sta odmontirala tisti dve mali beli škatlici (ne vem več imena. Vse skupaj je trajalo dve minuti. Pustila pa sta adsl modem in rekla, da je to od Siola in da bodo prevzeli oni.
Ko sem ju pobaral za potrdilo, je eden "kao vodja" rekel, da potrdil ne dajejo, da itak je vse v redu, da oddajo to v skladišče, kjer zaknjižijo prevzem in razknižijo uporabnika, naj ne skrbim itd.

OK, malo nenavadno, pa vendar mi žilica ni dala miru. Kličem na Siol, kjer mi razložijo, da je VSA oprema od Telekoma in da bi jo morali oni prevzeti. Pokličem na Telekom, kjer mi svetujejo, naj odnesem modem v njihovo trgovino ali pa ga pošljem po pošti. Pa morda naj jim pošljem še pisno zahvalo za zajebancijo! Take šlamparije mi dajo posebno energijo.

Pokličem odgovorno osebo na Telekomu za prevzem opreme, mu razložim situacijo in povem naslednje: v kolikor hočejo modem nazaj, naj me obvestijo, kdaj ga bodo prevzeli (če bom imel takrat čas seveda) in naj ne prihajajo brez reverza o vsej vrnjeni oz. prejeti opremi. Eno uro pred prihodom so me poklicali, me vprašali, če lahko pridejo po modem in mi ob prevzemu izročili podpisano potrdilo o prevzemu vse opreme (tudi tistih dveh zadev od prejšnjič).

Svetujem vsem bodočim bivšim uporabnikom telekomovih storitev, naj postopajo enako oz. naj takoj zahtevajo prevzem vse opreme (ob izdaji ustreznega potrdila seveda).

Da ne bo kdaj kasneje neprijetnih presenečenj v obliki visokih računov kot v Igorjevem primeru.

Odgovori