Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Splošni pogovori o T-2
Božidar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 9. Avg 2019 ob 11:38
T-2: Že imam
Paket: Tra3

Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a Božidar » 9. Avg 2019 ob 11:40

Pozdravljeni, žele bi zamenjavo paketa in narediti novo vezavo, pa me zanima paket ORANŽNI OPTIMUM
in tudi sama hitrost internetne povezave. Ali lahko na OŠO obdržim trenutno hitrost, ki je 100/20Mb/s ali ne? Če ne, navedite razlog!!! Ali je to maksimalna hitrost, ki jo ponujate (200/10Mb/s), če je, zakaj ni nadgradnje?! Pričakujem hitri odgovor? Velika verjetnost menjave operaterja, če ni možen večji upload!!! Smo na OŠO!!!

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a g33k » 9. Avg 2019 ob 11:58

Sicer nevem zakaj takšen pristop, kot da si na uradnem forumu.

memberlist.php?mode=viewprofile&u=7583
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 9. Avg 2019 ob 13:04

Hitrost v oranžnem optimumu je 100/10. Če želiš večji upload, boš moral plačati nadgradnjo hitrosti po ceniku.

Cenik nadgradenj je bil pred kratkim objavljen v drugi temi:
Cenik nadgradenj:

FTTH do 200/20 1,99 €
FTTH do 300/100 9,99 €
FTTH do 500/100 14,99 €
FTTH do 1000/100 19,99 €

Glede tega, kakšna je maksimalna hitrost na tvojem OŠO omrežju, se pa pozanimaj preko telefona/poslovalnice ali kakšnega T-2 zaposlenega na forumu.

PS: Pa pozanimaj se tudi, če T-2 sploh omogoča nadgradnjo hitrosti v oranžnem optimum paketu... ker TV sheme recimo ne postijo nadgrajevati.

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 9. Avg 2019 ob 13:39

Ne to ni "prilagodljiv paket" tako da bo kar 100/10 edina opcija

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Avg 2019 ob 14:44

Res je v tem paketu se ne da povečati hitrosti, zakaj ? Zato, ker če naročnik želi večjo hitrost bo moral vzeti dražji paket (dražji paket pa pomeni več dobička za podjetje kot pa doplačila v paketih)

Božidar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 9. Avg 2019 ob 11:38
T-2: Že imam
Paket: Tra3

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a Božidar » 9. Avg 2019 ob 15:01

Hvala vam na odgovorih. Imam radio, ki je tudi v programski shemi T-2 v radio shemi... Ne pride v poštev drugega kakor le ta hitrost, ki jo že imam, torej 100/20/Mb/s ali višje hitrosti internetne povezave. TV shema mi je povsem nepomembna a jo ostalim članom družine veliko pomeni. Kolikor sem seznanjen niti mi ne more T-2 ponuditi večje hitrosti kakor le to! Vse kar je v novih paketih na OŠO ne drži in veljajo ti paketi menda le za centrale, oziroma optiko, ki je v lasti T-2!!! Čudi me, da je do sedaj mi T-2 omogočal hitros 100/20Mb/s a v novih paketih mi tega ne omogoča več. Oziroma, če sem brez vezeve pri T-2 mi ta hitrost ostane, če pa sklenem novo pogodbo pa nič več. Do novih paketov kakor obstoječi uporabnik nimam pravice za akcijsko ceno ali pa imeti 100/20Mb/s... Ma ne me basat, lep prosim. Zakaj zanalašč tako narejeni paketi?! V ponudbi je tudi paket Oranžni Diamant HBO Hitrost do 500/100 Mbit/s a na OŠO te hitrosti ne morem imeti???!!! Kaj mi torej ostane???? Nič drugega kakor zamenjava ponudnika!!! A so torej pri T-2 namensko takšni, da te naženejo stran, ko ti poteče vezava??? Ali pa plačuj to kar imaš po nori ceni??!!! Zakaj nimamo tudi obstoječi uporabniki enakih pravic, oziroma glede na optiko nismo enakopravni vsem na opitik po državi ne glede na centrale?! Kateri faktor tu igra vlogo? Osebno sem se obrnil na poslansko skupino in vprašanje, ki se bo v kratkem sprožilo v parlamentu v tej smeri in bo javnost izvedela kaj in kako se to pelje, ker živimo v isti državi vsi uporabniki telekomunikacijskih storitev. Spremljajte dogajanje v parlamentu, ker bo še kako vroče okoli te teme in zakaj T-2 ne omogoča enakih možnosti vsem tudi preko ostalih central od Telekoma ali OŠO?! Zelo vprašljivo je glede zavajanja javnosti glede na ponudbe-pakate, ki jih na OŠO ne zagotavljaja T-2!!! Na kateri strani je krivec se bo kmalu izvedelo, ker slišati je bilo iz prve roke, da na OŠO omejuje T-2 Telekom in ne dovoli večjih hitrosti!? To sem tudi naslovil na poslansko skupino, ki bo terjala vprašanja in odgovore kaj je res okoli tega in kaj ne. Dovolj je bilo kartelnih dogovorov tudi okoli dvigovanja cen storitev!!! Potrebno bo zakonsko zadeve doreči in to na nivoju države.. Zanima me zakaj direktno na Telekomovi optiki pa ima T-2 simetrične hitrosti, ki je torej preko Telekomove optikev Celju in je simetrija 500/500Mb/s??? Ali kakor sem izvedel bo ali pa je že prav tu dobil uporabnik hitrost simetrije 1G/1G/s ali 1000/1000Mb/s, torej simetrija preko Telekomove centrale, ki jo uporablja T-2?! Ali mi lahko to razložite?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Avg 2019 ob 15:15

V grobem se gre za to, da na omrežju ki ni last t-2 le ta plačuje najemnino za zakupljeno hitrost.
OŠO so še bolj specifične... ker jih je več po sloveniji in imajo različne zakupe!
https://www.telekom.si/operaterji/oso/R ... 7-2014.pdf
GVO OŠO primer
tole pa mislim da je večina OŠO:
 (OŠO ASD) RADENCI
 (OŠO FMC) KOMEN, SEŽANA, ILIRSKA BISTRICA, HRPELJE - KOZINA
 (OŠO GVO) MISLINJSKA IN DRAVSKA DOLINA IN (OŠO) ORMOŽ, ORMOŽ 1 IN 2, SVETI TOMAŽ IN SREDIŠČE OB DRAVI, TREBNJE, SEVNICA,
MOKRONOG - TREBELNO, MIRNA PEČ, MIRNA, ŠENTRUPERT, ŽUŽEMBERK
 (OŠO) KOSTAK (WIFI) NA PODROČJU GORICE, MALI PODLOG, GRŽEČA VAS, VELIKI PODLOG, JELŠE, PRISTAVA PRI LESKOVCU, KALCE
NAKLO, MALO MRAŠEVO, VELIKO MRAŠEVO IN RAKA
 (OŠO) ISKRA SISTEMI (WIMAX) NA PODROČJU GORNJI GRAD, LJUBNO, LUČE, MOZIRJE, POLZELA, PREBOLD, REČICA OB SAVINJI, SOLČAVA,
TABOR, APAČE IN VRANSKO
 (OŠO KAJTNA) PIVKA
 (OŠO KOMO) ODRANCI
 (OŠO KOSTAK - FTTH) KRŠKO
 (OŠO GVO / TELEKOM SLOVENIJE SIVE LISE) V OBČINAH TREBNJE, SEVNICA, MOKRONOG - TREBELNO, MIRNA PEČ, MIRNA, ŠENTRUPERT,
ŽUŽEMBERK IN SLOVENSKE KONJICE
 (OŠO TELEMACH ROTOVŽ) GORNJA RADGONA
 (OŠO TELEMACH TABOR SIVE LISE) ODRANCI
 (OŠO TRITEL) VELIKE LAŠČE, GORENJA VAS - POLJANE, ŽELEZNIKI, LOŠKI POTOK, VITANJE, SEMIČ IN DOLENJSKE TOPLICE
 (OŠO VAHTA SIVE LISE) SEŽANA, ILIRSKA BISTRICA, HRPELJE - KOZINA
 (OŠO VALTEL) POSTOJNA

Božidar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 9. Avg 2019 ob 11:38
T-2: Že imam
Paket: Tra3

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a Božidar » 9. Avg 2019 ob 15:18

Zanima me zakaj direktno na Telekomovi optiki pa ima T-2 simetrične hitrosti, ki je torej preko Telekomove optikev Celju in je simetrija 500/500Mb/s??? Ali kakor sem izvedel bo ali pa je že prav tu dobil uporabnik hitrost simetrije 1G/1G/s ali 1000/1000Mb/s, torej simetrija preko Telekomove centrale, ki jo uporablja T-2?! Ali mi lahko to razložite?

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a asgard » 9. Avg 2019 ob 16:05

Preko telekomove optike gre GPON ponavadi. Dvomim da ti bodo dali simetrijo. Jaz čakam da mi mogoče samo dvignejo hitrost, če bo šlo, kar pa močno dvomim ker je T1 zadaj...

Uporabniški avatar
hiberleaf
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Sep 2018 ob 22:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 9. Avg 2019 ob 17:11

Pa ponuja T-2 simetrijo (500/500 ali 1000/1000) za zasebne naročnike? Kolikor vem ponujajo max. 1000/100...

Božidar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 9. Avg 2019 ob 11:38
T-2: Že imam
Paket: Tra3

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a Božidar » 9. Avg 2019 ob 18:51

hiberleaf, o seveda ponuja T-2 simetrijo in to preko Telekomove optike v Celju, ki jo ima kolega in to 500/500Mb/s in mu je obljubljena, če že celo nima simetrijo, ki mo jo garentira operater T-2 in to je 1000/1000Mb/s. Celo naj bi mu T-2 preko Telekomove cetrale, optične povezave to vse omogočil in ni nobenega vprašanja ali dvoma o tem, da tega nebi Telekom dovolil. Sedaj, ali je to pač ekstra privilegij, e o tem pa bi se dalo diskotirati. Je pa tudi tu veliko vprašanje za kakšno ceno prijatelju to omogočajo, ker kolikor vem mu T-2 že nekaj let omogoča simetrijo in to po smešno niski ceni, ki je znatno nižja kakor pa moja hitrost trenutna na OŠO 100/20Mb/s. Hec pa je, d aje T-2 mi ponujal 200/20Mb/s, a so pozneje me kontaktirali, da mi 200Mb/s downloada ne morejo omogočiti, ker jim na optiki OŠO, Telekom tega ne omogoči, ne dovoli!!! Menda zaradi tega, ker Telekom, oziroma GVO na občinski OŠO optiki ne dovoli-ne odpre pipice za večje hitrosti in jih Telekom onemogoča pr večjih hitrostih na OŠO!? Bomo videli v jeseni, kaj bo ugotovila poslanska skupina in kaj bo to pokazalo. Če ne bo drugače bo treba pa potrkati še na katera druga vrata v EU glede na pridobljena Evropska sredstva za izgradnjo optičnega omrežja, torej OŠO. Morda gre tu tudi za prevaro in je OŠO zgrajeno na čudni način in na čudni tehnologiji! Potrebno bo malo te reči raziskati na nivoju države in EU! Radio ni kar tako v tri dni in se ga zna zelo dobro vnovčiti in n aradiu o teh rečeh veliko debatirati... Mediji imajo neverjetno moč kar se tega tiče... Slišati je celo to, d anaj bi občine OŠO, prodali pod mizo Telekomu in naj bi bil tako Telekom od neznano katerega datuma lastnik vse OŠO-občinske optike v državi, ki je zgrajena iz EU sredszev in razpisov... Kakor sem dejal, počakajmo kaj bodo na nivoju parlamenta poslanska skupina odkrina in to glede operaterjev in samih občin, ki so gradile OŠO, kakor tudi županov, ki so ta prijekt speljali in, če so res to OŠO optiko prodali prikrito vsem nam Telekomu, te informacije so mi dali prav pri T-2 neki dan, ko sem prosil, da zrihtajo večjo hitrost in sem dobil takšno razlago od njihove službe, da jim ne dovoli na OŠO prav Telekom. No bomo videli. Kakor sem dejal, počakajmo rezultate preiskave in na to tudi javnega sporočila stranke, poslanske skupine in verjamem, da bo marsi kaj prišlo v javnost.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Avg 2019 ob 18:56

Ta tvoj kolega pa je na P2P (LLU) Telekom optiki, tam pa ni omejitev tako kot na BRO ali OŠO.

Veš kaj, ne kaj se greš, ampak če misliš da boš kaj dosegel se motiš.

T2 ima zakupljeno določeno hitrost pri OŠOtih v pogodbi in očitno nimajo napisano da je možno nadgraditi hitrost.

Božidar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 9. Avg 2019 ob 11:38
T-2: Že imam
Paket: Tra3

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a Božidar » 9. Avg 2019 ob 19:08

MrTwelveTrees, mislim, da vem kdo si... Se poznava... Vidiš, tega mi nisi po telefonu omenil kaj imaš, da imaš P2P optiko, rekel si le, da imaš Telekomovo optiko in si uporabnik T-2 in z njimi sklenjeno pogodbo!!! Bom pa takoj sedajle nekaj preveril glede tega... Bomo videli kako so in potekaj kartelni dogovori na tem področju... Če pa je bila slabo dogovrjena in sestavljena pogodba med operaterji pa nisem jaz kriv...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a g33k » 9. Avg 2019 ob 19:21

Amm.. kaj? :roll:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: Zamenjava in sprememba paketa in vezava

Odgovor Napisal/-a raceboy » 9. Avg 2019 ob 19:51

ma smem vprasat na keremu OSOtu si? ker v OSO Pivka prvi priklopi so omejeni na 100mbit.

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Odgovori