Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Nov 2022 ob 19:53

atepej napisal/-a:
26. Nov 2022 ob 13:28
OD ma še eno mobilno.
Zame T2 mobilna kot da je ni. Ni vredna nič.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 26. Nov 2022 ob 20:11

No ja... glede na to, da imajo Telekom roaming, težko rečeš, da ni vredna nič. Za nezahtevne uporabnike je več kot dovolj.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Nov 2022 ob 21:35

Za nezahtevne uporabnike ? Bi te rad videl kako boš za starejše ljudi, ki hodijo čez mejo na dopust ali po opravkih prepričeval, da morajo potem spret ročno spremeniti na samodejno iskanje signala. Boš šel vsakič zraven ?

Po drugi strani, pa so zahtevni tisti ki koristijo dosti prenosa podatkov, misliš da bodo tudi ti kar naprej spremljali porabo in spreminjali nastavitve signala ? Ja seveda.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Nov 2022 ob 00:14

Lej... ni mi treba nakladat. Foter ima T-2 mobilno kartico. Hodi vsako leto večkrat na dopust v tujino (ne samo Hrvaško). In še nikoli ni potreboval ročno izbirat operaterja. Vse deluje "avtomagično" (tako kot pri ostalih). Mesečno porabi povprečno med 500Mb in 1GB. Še nikoli ni rekel, da kaj ne bi delalo.

Mogoče so bile take težave aktualne 5+ let nazaj. Sedaj tega očitno ni več.

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a srus » 27. Nov 2022 ob 07:40

Trideset let delam v telekomunikacijah. Zadnjih dvajset let sem bil naročnik Mobitela, Simobila in sedaj T-2. Nacionalni roaming in preklapljanje med Telekomom in T-2 sedaj deluje v redu, včasih je bilo bistveno slabše.

Mednarodni roaming mi še vedno ne deluje v redu. Vedno, ko grem kamorkoli v tujino moram resetirati telefon, in/ali ročno izbirati operaterje. Že včasih je bil mednarodni roaming joke, s tistimi roaming 1 in 2 profili in Telefonico, ostal je joke še vedno.

Na T-2 mobilni ostajam prevsem zato, ker jo imam kot del T4 paketa in ker sem sicer s kvaliteto signala, prenosa govora in podatkov zadovoljen. Enako tudi v tujini, potem, ko ročno uredim operaterja. Pogrešam le telefonski odzivnik, včasih so ga imeli, sedaj so ga kdo ve zakaj ukinili.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Nov 2022 ob 11:22

mikrohard napisal/-a:
27. Nov 2022 ob 00:14
Lej... ni mi treba nakladat. Foter ima T-2 mobilno kartico. Hodi vsako leto večkrat na dopust v tujino (ne samo Hrvaško). In še nikoli ni potreboval ročno izbirat operaterja. Vse deluje "avtomagično" (tako kot pri ostalih). Mesečno porabi povprečno med 500Mb in 1GB. Še nikoli ni rekel, da kaj ne bi delalo.

Mogoče so bile take težave aktualne 5+ let nazaj. Sedaj tega očitno ni več.
Ne anakladam, tako je.
Mam jaz tudi fotra, in živi na drugi lokaciji kot jaz, in mu doma no stop preklaplja med t-2 in telekomom, in ja so problemi. Ima pameten telefon, trenutno je na Telekom omrežju ročno, ampak ko gre čez mejo mu moram vsakič razlagat kako se spremeni nastavitve. Veš da znori.
Takoj ko bo imel BOB novo akcijo za leto ali dve dodatnega popusta mu zamenjam.

T-2 mi je ok za ostale storitve ampak za mobilno gredo po tej svoji poti kot mula skozi zid, ne naredijo nobenega napredka, ali bi MORALI iti na 100% romanig brez svojih oddajnikov ali pa postaviti še ogromno svojih. NE PA NENEKAJ VMES kot so zdaj.

Že to ti pove, da imam 3 naročniška razmerja (Oranžni damant), svoja, od sorodnikov, in kmalu bom imel še 4. Pa pri vseh bo mobilna sim šla v predal.

Sam sem imel mobilno T-2 vsi moji starši, VSI sorodni na različnih lokacija, NOVE simke 5G, kar naprej so me klicali, noben na tem svetu mi ne bo govoril da ni težav. Ja ni, če si ves čas samo na Telekomu pa da ne rabiš dosti prenosa podatkov, sam po k greš čez mejo pa je spet.... nima smisla, časa in živcev.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Dec 2022 ob 20:00

So spet nove simke? Meni je zacel signal dol padat zadnji teden... Mogoce je cajt da menjam sim
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Mm123
Faca
Prispevkov: 141
Pridružen: 2. Mar 2019 ob 01:06
T-2: Že imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a Mm123 » 5. Dec 2022 ob 19:00

MrTwelveTrees napisal/-a:
27. Nov 2022 ob 11:22
mikrohard napisal/-a:
27. Nov 2022 ob 00:14
Lej... ni mi treba nakladat. Foter ima T-2 mobilno kartico. Hodi vsako leto večkrat na dopust v tujino (ne samo Hrvaško). In še nikoli ni potreboval ročno izbirat operaterja. Vse deluje "avtomagično" (tako kot pri ostalih). Mesečno porabi povprečno med 500Mb in 1GB. Še nikoli ni rekel, da kaj ne bi delalo.

Mogoče so bile take težave aktualne 5+ let nazaj. Sedaj tega očitno ni več.
Ne anakladam, tako je.
Mam jaz tudi fotra, in živi na drugi lokaciji kot jaz, in mu doma no stop preklaplja med t-2 in telekomom, in ja so problemi. Ima pameten telefon, trenutno je na Telekom omrežju ročno, ampak ko gre čez mejo mu moram vsakič razlagat kako se spremeni nastavitve. Veš da znori.
Takoj ko bo imel BOB novo akcijo za leto ali dve dodatnega popusta mu zamenjam.
Popolnoma enaka izkušnja - preklapljanje med t2 in telekom oddajnikom.
Požre baterijo telefona v enem dnevu, pri uporabnikih, ki imajo 30min porabe na mesec, se pravi telefon večinoma v stand by.
Predvidevam, da je lokacija ravno toliko oddaljena od t2 oddajnika, da hoče na vsak način preklopiti nanj.
Okolica I.G.

Ob tem še smsi o nedosegljivosti.
Ta teden sem moral pa še enkrat nastaviti APNje na dveh aparatih, ker sta prenehala prejemati mmse in net ni delal ceprav ni nihče posegal v APN nastavitve. Le preklapljali so na avtomatsko izbiro omrežja pri prehodu meje.

fcb1986
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Dec 2022 ob 12:29
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a fcb1986 » 14. Dec 2022 ob 12:58

Pozdravljeni, kakšne so vaše splošne izkužnje z uporabo T2? Cenovno je trenutno tale Oranžni optimum(30€) najcenejši paket kar dobim pri vseh operaterji, hitrost 350/100 in programska shema L bo kar vredu, zraven doplačam pa še Oranžni Midi za 5€ in še časovni zamik 5€.Se pravi cenovno mi je vredu, ampak me zanima tehnična podpore in splošno delovanje tega operaterja ker še nikoli nisem bil pri njih.
Hvala vsem za odgovore. Lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2022 ob 13:09

Moraš dobro pogledati če ti L programska shema odgovarja, ker jo ne moreš zamenjati za M, XL, ali S lahko pa dokupiš ostale programske pakete HBO, VOYO, yugo paket itd...
Časovni zamik je najboljši od vseh operaterjev.
Tehnična podpora je (zelo) dobra imajo svoje tehnike na terenu, recimo A1 jih nima oz. jih ima zelo malo za fizične naročnike.
Mobilna telefonija je pa podn (vsaj zame) Prenos podatkov, večina je samo v lastnem mobilnem omrežju (malo oddajnikov v SLO) v Telekom omrežju imaš manj, veliko manj prenosa podatkov. Poleg tega mene moti da telefon vztraja na T2 signalu (če tudi je zalo slab signal) in noče preklopiti na Telekom. Če pa ročno nastaviš na Telekom omrežje, maš manj prenosa podatkov, pa ko greš čez mejo moraš spet popraviti na AUTO. Če mene vprašaš ni vredno. Bob ima zdaj akcijo -30% naročnine za 1 leto.

fcb1986
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Dec 2022 ob 12:29
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a fcb1986 » 14. Dec 2022 ob 13:51

MrTwelveTrees napisal/-a:
14. Dec 2022 ob 13:09
Moraš dobro pogledati če ti L programska shema odgovarja, ker jo ne moreš zamenjati za M, XL, ali S lahko pa dokupiš ostale programske pakete HBO, VOYO, yugo paket itd...
Časovni zamik je najboljši od vseh operaterjev.
Tehnična podpora je (zelo) dobra imajo svoje tehnike na terenu, recimo A1 jih nima oz. jih ima zelo malo za fizične naročnike.
Mobilna telefonija je pa podn (vsaj zame) Prenos podatkov, večina je samo v lastnem mobilnem omrežju (malo oddajnikov v SLO) v Telekom omrežju imaš manj, veliko manj prenosa podatkov. Poleg tega mene moti da telefon vztraja na T2 signalu (če tudi je zalo slab signal) in noče preklopiti na Telekom. Če pa ročno nastaviš na Telekom omrežje, maš manj prenosa podatkov, pa ko greš čez mejo moraš spet popraviti na AUTO. Če mene vprašaš ni vredno. Bob ima zdaj akcijo -30% naročnine za 1 leto.
Če pa uzameš telekomov za stalni signal pa zadeva dela? Jaz osebno nisem ne vem koliko zahtevan uporabnik, tako da teh 20GB ki jih dobis v gostovanju v nacionalnom omrezju bi men ziher zadostovalo. Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2022 ob 14:53

Če nisi zahteven uporabnik je ok.

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 30. Dec 2022 ob 17:55

Vidim, da je T-2 za paket Oranžni Optimum podaljšal akcijo (24m znižana naročnina) - do konca januarja. Na strani, kjer so navedeni paketi sicer piše, da prvim 500 naročnikom podarijo Wi-Fi mesh. V ločeni novici pa piše, da ga dobijo vsi, ki bodo vzeli paket do konca januarja:
https://www.t-2.net/zacnite-leto-s-pake ... ni-optimum.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Apr 2023 ob 13:39

A ni bil ORANŽNI DIAMANT HBO 50eur na 2 letni za nove naročnike ? Zdaj samo 12 mesecev.

Z16
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA
Kraj: Trbovlje

Re: Kateri paket mi priporočate (T3, T4, Oranžni, tv shema...mobilni)

Odgovor Napisal/-a Z16 » 7. Apr 2023 ob 09:52

59e za 24m je bil prejsni mesec, sedaj 50e za 12m preracunano je drazje ceprav pise se cenejse :D

Odgovori