nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2020 ob 22:58

Situacija je taka.
Optika, prvi switch vse kaj je priklopljeno na njega deluje (tv vmesniki,....)

Drugi switch priklopljen na prvi switch, če tv vmesnik priklopim na drugega, prekine na vsakih (približno 2 min in 40 sekund) vrti krogec 5 sekund in potem nadaljuje.

Drugi switch je Ubiquiti Edgeswitch 16

Ne vem, slutim da je neki z nastavitvijo IGMP snooping ?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 13. Sep 2020 ob 18:34

Žal ti ne bom v pomoč čeprav res upam da kdo odovori z nasvetom. Meni z različnimi stikali z IGMP Snooping aktiviranim T-2 TV še nikoli ni delovala brez tovrstnega prekinjanja. Je pa res da ni bilo tako pogosto. Če je IGMP snooping izklopljen pa deluje, samo tega floodanja portov sem se želel izogniti.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Sep 2020 ob 20:18

Ma jaz imam drugače D-link stikala in deluje odlično, samo sem dobil tega res zelo ugodno, če IGMP snooping izklopim res dobil multicast na vse porte res pa da takrat nisem testiral, ampak ne, IGMP snooping mora biti vklopljen.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Sep 2020 ob 13:32

Skoraj zagotovo bi blo treba potweakat group membership interval, ker na t2 strani je verjetno to nastavljeno malo bolj pogosto (poskusi 120s), ali pa izklopi igmp snooping, pa glej, na koliko časa dobiš not igmp query...
Ne štekam, kaj tista 'multicast router' nastavitve na portu 0/1 pomeni na eni izmed zadnjih slik... probi jo disejblat.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Sep 2020 ob 19:36

Če izklopim tisto Multicast snooping router... http://shrani.najdi.si/?30/VP/13yxgsjs/capture6.jpg
potem multicast neha delat
group membership interval na 120 tudi ne pomaga

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: nastavitev switcha multicast / IGMP Snooping / IP TV

Odgovor Napisal/-a weidah » 6. Okt 2020 ob 21:57

Switch ti po vsej verjetnosti zapre multicast za tisti kanal, ker ti TV ne broadcasta, da še vedno gleda. Najbrž ti tudi pri menjavi kanalov postane črna slika oziroma samo vrti krogec, oziroma odvisno od škatlice in če broadcasta menjavo.
IGMP querier nastavi. Sem že postavljal na iste switche kot ti, samo da je malce drugače postavljeno.

Glede na topologijo sem sprva vse TVje dal v en VLAN in nato na ta VLAN vklopil IGMP Snooping.
Nastavil sem tudi multicast router na trunk portu, oziroma izvornem portu od kjer prihaja multicast v switch za ta VLAN.
Na koncu še to kar ti potrebuješ: IGMP Snooping Querier. Nastavi na IGMP V2,intervale na (je po mojem že po defaultu) 60 in 120 sekund, querier IP pa na isti subnet. V mojem primeru, ker so TVji v VLANu, sem nastavil pod VLAN Configuration specificiran IP.

Tko ti bo querier querijal vsake toliko in TV bo odgovoril da še vedno gleda.

V primeru, da ti še vedno ne deluje, je bil nekoč en bug v Firmware-u od Edge Switchev kjer querier ni deloval. Vendar glede na to, da imaš novejši firmware kot jaz, dvomim, da bi 2x isto napako naredili.
Slika

Odgovori