Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
CrazyX
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 16. Avg 2019 ob 19:03
T-2: Že imam

Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a CrazyX » 1. Dec 2020 ob 13:08

Ker se v kratkem selim v novo stanovanje, je po dolgem casu spet cas za pregled ponudb ISPjev...

A1: Nimam nobenih izkusenj (niti znanci), tako da za enkrat bom dal tega ponudnika na stran. Ima pa najcenejsi paket za TV + net (hitrost pa precej visjo kot ostali), tako da morda vseeno pride v postev.

Telekom: Morda nekaj eur drazji od T-2, vendar hitrejsi internet, boljsi mobilni paket... Edino kar me tu moti je grozno zanic TV vmesnik. Morda so ti “novi” Neo boxi kaj boljsi, bi moral preveriti, ampak tisto ****** od Boxa in mobilni app pa tudi ce je pol cenejsi, ne bi uporabljal.

Ostaneta pa se T-2, katerega sem imel ze 10 let (odlicen TV vmesnik, enako mobile app) in Telemach s katerim nimam dosti izkusenj vendar je ali pa vsaj postaja ocitno najbolj popularen in rastoc ponudnik v Sloveniji.

Gremo najprej na trud posameznega podjetja k pristopu za nove narocnike.

T-2: Poslal sem ze 3 maile s povprasevanjem, na 2 ze vec tednov in mislim da celo mesecev cakam na odgovor, ce je mozen priklop (so dali povprasevanje na Gratel). Sedaj ko vpisem naslov v vmesnik za preverjanje moznosti priklopa optike javi, da je mozen priklop, tako da je naslov ze v sistemu, od T-2 pa se vedno ni emaila, da je mozno priklopiti, ceprav so mi ze 2x napisali, da mi javijo takoj, ko izvejo. Vsak email ki ga pisem in na njega odgovarjam, nanj odgovarja druga oseba, kar je res smesno in neumno. Obcutek imam, kot da si novih narocnikov ne zelijo.

Telemach: Ker gre za novogradnjo so ze sami takoj navezali stik z investitorjem in dali za vse kupce stanovanj ponudbo in popust ter direkten kontakt do osebe, ki je seznanjena s ponudbo in stavbo. Tako da ze takoj se da vse urediti, tudi takoj so javili, da lahko v 3h dneh naredijo priklop...

Naceloma bi ze vzel takoj njihove storitve, edino kar me je zadrzalo je izkusnje dveh znancev, ki sta imela (oziroma en se vedno ima, drugemu sem rekel naj gre na T-2 in je ze menjal) na VDSL zelo nestabilno povezavo. Kako jim deluje optika pa ne vem, pa tudi TV vmesnika ne poznam, tako da to je edino zakaj se nisem narocil njihovih storitev. S T-2 sem bil naceloma s stabilnostjo interneta zadovoljen, TV vmesnikom pa sploh, kljub visjim cenam...

Ampak kakorkoli, sedaj primerjam nekako enakovreden paket med T-2 in Telemach in sem razocaran, kje je T-2 ostal. Dejansko ima slabso ponudbo, kot je bila pred leti - dobis manj za isto ali vec denarja, ravno obratno kar bi moralo biti...

T2 paket me pride 1079,76€ na 2 leti, Telemach pa 912€. Torej v dveh letih bi T-2 placal 167,76€ vec.

Za kaj bi placal vec?
- T-2 net: 100/10
- Telemach net: 300/30

Najprej za nizjo hitrost in to kar 3x nizjo...

- T-2 TV: 180 programov (52 HD). Brez casovnega zamika. 1 Tv box.
- Telemach TV: 171 TV programov (82 HD). Vkljucen casovni zamik. Tv box + aplikacija za smart tv.

Za manj HD programov (stevilo vseh programov me niti ne zanima, od vseh teh imam prizganih vsaj 1x na leto max 20, ostali niso nikoli bili sploh prizgani razen po pomoti), brez casovnega zamika in le enim vmesnikom za tv...

Telefonija me niti ne zanima, stacionarno nisem nikoli imel priklopljeno, mobilni paket je pa ravno toliko slab, da ga ne morem uporabljati, tako da to niti ne gledam...

Ne razumem, zakaj v zadnjih 10+ letih T-2 ni naredil nic glede novosti oziroma izboljsanja ponudbe? S cim se sploh namerava pridobiti in zadrzati uporabnike, ce se ne gre v korak s casom? Trenutno je drazji le se Telekom pa se to ne vec za veliko oziroma za nekaj € pa se to dobis vec (hitrejsi internet, uporaben mobilni paket,...), tako da dejansko kolikor sedajle gledam je T-2 postal najdrazji ponudnik (jaz pa ga imam v mislih se izpred 15 let, ko je bil najcenejsi), kar me je precej razocaralo saj sem vedno prioritiziral T-2 in tudi preprical 10+ narocnikov, da so sli na T-2.

Je na tem forumu kdo, ki ve kaj vec kaj se dogaja s T-2 in zakaj se je tako zaostalo s ponudbami?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Dec 2020 ob 15:52

V teh letih je T2 zelo zrasel in povečali so se stroški podjetja, tako da zelo pazijo v kaj in kje bodo investirali. So pa naredili tudi nekaj napak v zgodovini kar jih tepe. Recimo mogli bi iti z mobilno telefonijo v 100% gostovanje, tako bi prihranili denar, čas (zaposlenih) in se posvečati drugim stvarem.
T-2 je bil nekoč najbolj ugoden in najbolj tehnološko dovršen, no še zdaj je v par stvareh.
Kaj drži T2 še zgoraj ? Odličen časovni zamik, in lastna optika. Pa internet ki deluje dobro, res pa da ni najhitrejši glede na konkurenco.

Za A1 bi mi mogli novinarji malo povrtat zakaj ima po 19h težave.

CrazyX
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 16. Avg 2019 ob 19:03
T-2: Že imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a CrazyX » 1. Dec 2020 ob 16:53

Casovni zamik - super, tudi med prvimi ga je T-2 ponujal, ampak to je ze dolgo nazaj, sedaj imajo casovne zamike ze vsi ponudniki in vcasih je bilo samo 3 dni, potem je konkurenca imela daljsi zamik in je tudi T-2 presel na 7 dni (sedaj ne vem ali ima ze kdo vec kot 7 dni, mozno da ima).

Lastna optika - ne vem kako je zdaj s tem, zdi se mi, da se zelo malo lastne optike postavlja, nekaj casa nazaj sem gledal in vladata Telemach in Telekom, ce se prav spomnim (naj bi trenutno najvec postavljal Telemach, kar mi je bilo res cudno takrat).

Glede interneta se strinjam dela stabilno (ne vem pa koliko je kaj odvisno na katerih kablih je, do zdaj sem imel le vdsl in potem optiko preko telekomovih napeljav, tako da...). Kar pa se tice hitrosti pa je T-2 res ostal zadaj, pred 5 leti sem dobil visjo hitrost kot sedaj za isto ceno...in ze leta in leta iste hitrosti, kar je dokaj slabo, sploh na optiki...

Glede A1 pa to tudi na optiki ali mobilni net? Z njimi nimam nobenih izkusenj kar se tice interneta, tako da to bi vzel le brez vezave (kar kot vidim tako ali tako nudijo) pa je se vedno ceneje s precej hitrejsim internetom (koliko je stabilen pa ne vem) kot pa T-2 z 2 letno vezavo...

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Dec 2020 ob 18:29

https://www.t-2.net/zakaj-izbrati-t-2

Konec poletja sem reševal problem bivših sosedov, ki so šli po več letih k drugemu ISP. Rekel sem jim, da če bo kakšen problem, da me še vedno lahko pokličejo. Pri sebi sem si mislil, da dolgo nebom čakal na klic in res je bilo tako. Dolgo niso zdržali in se vrnili na T-2. Uporabniška izkušnja in delovanje na splošno je velika prednost T-2.

Da so sploh šli h konkurenci pa je bil kriv tržnik na domu, agresiven in vse živo obljubljal.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 1. Dec 2020 ob 18:55

T-2 je tudi zame bil top izkušnja...zapustil sem jih samo zaradi mobilne...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Dec 2020 ob 21:53

Aja še to, kar meni ni všeč na gpon T2 optiki je na enem vlaknu več naročnikov kot pri Telekomovem gponu.
Pač gredo do konca kar se tiče zmogljivosti, jaz bi raje pustil nekaj rezerve zaradi pasovne širine v prihodnosti.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a kitl » 1. Dec 2020 ob 23:17

Ampak po 3 letih te uporabe jaz še nisem občutil, da bi hitrost kdaj zanihala.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Dec 2020 ob 14:24

A nisi ti na Telekom optiki ?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a madpanter » 2. Dec 2020 ob 18:20

MrTwelveTrees napisal/-a:
1. Dec 2020 ob 21:53
Aja še to, kar meni ni všeč na gpon T2 optiki je na enem vlaknu več naročnikov kot pri Telekomovem gponu.
Pač gredo do konca kar se tiče zmogljivosti, jaz bi raje pustil nekaj rezerve zaradi pasovne širine v prihodnosti.
Kok jih pa dajajo? 64 ali 128? Na Telekom gponu, ko sem bil še na GVO zaposlen nisem videl spliterja z več kot 32 vlakni, da bi montirali...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Dec 2020 ob 20:03

Sem že pozabil, mislim da jih Telekom ima 32, T-2 pa več.

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 2. Dec 2020 ob 22:36

Centrale in ulične omare 64. Objekti manj.

CrazyX
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 16. Avg 2019 ob 19:03
T-2: Že imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a CrazyX » 3. Dec 2020 ob 09:47

Mark napisal/-a:
1. Dec 2020 ob 18:29
https://www.t-2.net/zakaj-izbrati-t-2
Na spletni strani v predstavitvah, oglasih,... lahko vse izgleda super, ampak kaj, ko ni vse res...

Tudi ce dokaj nekonkurencne ponudbe spregledam, ne razumem zakaj tako pocasen odziv trznikov/supporta... Verjetno vsi delajo zdaj od doma pa ni nobenega nadzora? Pred dvema dnevoma sem poslal na info prosnjo za ponudbo oziroma novo pogodbo (pac podobno kar sem ze imel), v priponko dodal celo moj zadnji aneks, da je ja cim lazje vse skupaj pa se nobenega odgovora (razen avtomatski odgovor, ki pride takoj).

Uporabniški avatar
T-2 d.o.o.
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 183
Pridružen: 5. Sep 2013 ob 09:29
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kontakt:

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a T-2 d.o.o. » 3. Dec 2020 ob 10:14

Zdravo,

trenutno smo res nekoliko v gužvi na vseh kanalih. Z veseljem pomagam, če mi zaupate v ZS vaše podatke in e-mail s katerega ste poslali povpraševanje.

Lp Romana
Lep pozdrav, Romana
T-2 d.o.o.

Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 3. Dec 2020 ob 10:52

CrazyX napisal/-a:
1. Dec 2020 ob 13:08
Ne razumem, zakaj v zadnjih 10+ letih T-2 ni naredil nic glede novosti oziroma izboljsanja ponudbe? S cim se sploh namerava pridobiti in zadrzati uporabnike, ce se ne gre v korak s casom? Trenutno je drazji le se Telekom pa se to ne vec za veliko oziroma za nekaj € pa se to dobis vec (hitrejsi internet, uporaben mobilni paket,...), tako da dejansko kolikor sedajle gledam je T-2 postal najdrazji ponudnik (jaz pa ga imam v mislih se izpred 15 let, ko je bil najcenejsi), kar me je precej razocaralo saj sem vedno prioritiziral T-2 in tudi preprical 10+ narocnikov, da so sli na T-2.

Je na tem forumu kdo, ki ve kaj vec kaj se dogaja s T-2 in zakaj se je tako zaostalo s ponudbami?

Hja, žal izhajaš skoraj izključno iz cene... drži, T-2 je na trg vstopil kot daleč najcenejši ponudnik, ki je hkrati dajal še največ za to najnižjo ceno. Gre za kombinacijo, ki lahko zdrži samo na kratek rok.

T-2 je tako trenutno popolnoma konkurenčen z vidika paketov in cene(primerjaš trojčke s četvorčki, kar ni ok) sploh pa dejansko doseženih hitrosti in uploada (ne samo oglaševanih, kot imata telemach in A1), kjer pa je razred zase pa je uporabniška podpora.

:rtmT2:
:rtmT2:

CrazyX
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 16. Avg 2019 ob 19:03
T-2: Že imam

Re: Izbira ISP - T-2 ostal za casom?

Odgovor Napisal/-a CrazyX » 3. Dec 2020 ob 11:42

T-2 d.o.o. napisal/-a:
3. Dec 2020 ob 10:14
Zdravo,

trenutno smo res nekoliko v gužvi na vseh kanalih. Z veseljem pomagam, če mi zaupate v ZS vaše podatke in e-mail s katerega ste poslali povpraševanje.

Lp Romana

Hvala, poslano.

Hevidi napisal/-a:
3. Dec 2020 ob 10:52
Hja, žal izhajaš skoraj izključno iz cene... drži, T-2 je na trg vstopil kot daleč najcenejši ponudnik, ki je hkrati dajal še največ za to najnižjo ceno. Gre za kombinacijo, ki lahko zdrži samo na kratek rok.

T-2 je tako trenutno popolnoma konkurenčen z vidika paketov in cene(primerjaš trojčke s četvorčki, kar ni ok) sploh pa dejansko doseženih hitrosti in uploada (ne samo oglaševanih, kot imata telemach in A1), kjer pa je razred zase pa je uporabniška podpora.

:rtmT2:
Primerjam enake pakete oziroma predvsem Net + TV (tudi drugi imajo vkljucen se telefon ampak ta mi ni pomemben pa tudi ce posebej narocis je to 5€). In kot sem napisal v bistvu podoben cenovni range oziroma za nizjo ceno drugje dobis vec (predvsem hitrejsi internet - na vdsl verjetno znajo biti odstopanja od oglasevane hitrosti, samo na optiki pa ne bi smelo biti?).

Glede stabilnosti interneta se strinjam, sem bil dokaj zadovoljen (ni popolno, se vedno je vcasih kaj prekinilo oziroma predvsem TV je imel tezave ampak sprejemljivo), glede ostalih ne vem kako je sedaj, kot receno Telekom ima brat nima tezav, Telemach sem slisal dosti slabega glede stabilnosti (vsaj na vdsl), a1 nimam izkusenj. Koliko vpliva sam ponudnik pa ne vem, kaj dejansko bolj vpliva na stabilnost - kabli, ki so last drugega ali sam ISP?

Glede uporabniske podpore pa mislim da ni kaj pretirano boljsa od ostalih, prej slabsa od dolocenih, vsaj kar imam izkusnje v zadnjih mesecih (predvsem kar se tice hitrosti odzivanja in povratnih informacij).

Odgovori