PODRAŽITVE

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
thedom
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 11. Maj 2021 ob 14:28
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a thedom » 14. Jun 2022 ob 13:06

Jaz že več kot eno leto ne zapravim več kot pa 20€ na mesec za Internet + TV.

HOT Hofer mobilni net za 15€/mesec in telemachova predplačniška kartica za TV 5€.

Edina slabost tega načina je, da je hitrost neta samo 20/5... Še vedno 130% hitrejša kot pa preko bakra.

5G bo v moji bližini verjetno čez kakšnih deset ali pa dvajset let :lol: :lol: :lol:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Jun 2022 ob 16:38

Za aktivacijo Telemach predplačniške TV potrebuješ 1x na 3 mesece novo telefonsko številko. Tako da je strošek višji od 5€ mesečno (sicer še vedno smešno nizek). Slabosti je pa več (ne samo hitrost interneta). Omejeni podatki pomenijo, da si omejen s količino gledanja TV (ali drugih multimedijskih vsebin). Verjamem pa, da je za marsikoga 200GB mesečno dovolj. Sem pravkar pogledal in pri nas doma je bilo v dveh tednih prenešenih 550GB. Drug problem je pa lahko stabilnost linije... mobilna omrežja znajo biti ob večernih urah precej obremenjena (seveda je odvisno od lokacije).

thedom
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 11. Maj 2021 ob 14:28
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a thedom » 14. Jun 2022 ob 19:41

Ja, to vsekakor drži kar si napisal. Je čist odvisno od števila uporabnikov, koliko se gleda TV, kaj downloadaš, zasedenost bazne postaje ipd... Zame je to zaenkrat dovolj, verjamem pa, da je to kr slaba varijanta za marsikoga. Osebno bom sicer ostal na tem načinu dokler ne zgradijo optičnega omrežja.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Jun 2022 ob 13:49

Uporabnike obveščamo, da bomo s 1. 8. 2022 pričeli z zaračunavanjem statičnih IP naslovov za rezidenčne uporabnike. Mesečna uporabnina za posamezen statičen IP naslov bo od 1. avgusta letos znašala 2,00 EUR (z DDV) na mesec. Ob tem še obveščamo, da z avgustom 2022 uvajamo novo administrativno storitev: Dodelitev oziroma urejanje statičnega IP naslova, ki se bo zaračunala ob vzpostavitvi statičnega IP naslova oziroma v primeru urejanja teh naslovov. Slednja postavka se bo obračunala v enkratnem znesku 10,00 EUR (z DDV).

Fajn kaj se bojo še vse spomnili dodatno računat...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Dami
Znanec
Prispevkov: 57
Pridružen: 24. Okt 2007 ob 12:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Slov. Bistrica

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a Dami » 30. Jun 2022 ob 13:55

Zdaj imam 2 statična ipja in za dodatnega plačujem 2,44€. Če prav razumem bosta po 1.8. vsak 2€?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Jun 2022 ob 15:45

Tako ja. Na vseh koncih iščejo kje bi lahko pridobili še kaj več.

karantanija
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 31. Maj 2022 ob 19:41
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a karantanija » 1. Jul 2022 ob 17:25

Hudiča. Uvajajo "novo administrativno storitev". To je že tako kot Gen-I, ki je pred časom uvedel 4 EUR za privilegij tega, da prejmeš račun. Po zgledu bank. Kaj če bi še uporabniki družno uvedli novo administrativno storitev - pregled in plačevanje računa, denimo 10 EUR? :mrgreen: :twisted:

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: Podražitve s 1.7.2021

Odgovor Napisal/-a fiston » 5. Jul 2022 ob 20:31

gasdopodna napisal/-a:
17. Avg 2021 ob 16:35
Pomeni, da je AKOS slabo opravil svoje delo...
Ja, samo operaterji tudi. Če se že vse lahko dogovarjajo, če bi Pro Plus vsi ven zabrisali, potem bi lahko bučke prodajal. No v primeru Sportkluba je uspelo in to brez Telemacha, če bi bil še ta zraven, komu bi potem Pro plus vrtel to svoje sranje?

Jaz sem rekel, na T-2 zakaj jih ven ne vržejo. Pa je bil odgovor, da vsi to gledajo, da bodo izgubili kaj vem koliko strank...

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: Podražitve s 1.7.2021

Odgovor Napisal/-a fiston » 5. Jul 2022 ob 20:35

weby napisal/-a:
17. Avg 2021 ob 06:56
gasdopodna napisal/-a:
16. Avg 2021 ob 13:42
Pro Plus bi moral biti opcijski (kot posebej paket), ne vsiljen...
Je že A1 poskusil s tem, pa ni bilo pol leta, ko je Pro Plus "zmagal" in dosegel, da so njihovi programi del osnovne sheme in se jih ne da odstranit. :jao:
Dobro A1, mislim da niti RTV Sloveniji ni uspelo. Tukaj je absurd še večji, da prisilno plačaš RTV prispevek, potem pa če hočeš gledati, moraš pa še neki privat firmi plačati prisilni prispevek. Tako bi morali vsaj zahtevati, da se programe RTV Slovenija izloči iz osnovne sheme in da v svoj paket, ki se ga bo lahko gledalo ne glede na to, ali imaš osnovno shemo.
Ampak nič, RTV se flika, važno da pobere prispevek, politiki itak rabijo TV za svojo propagando, narod pa plačuje.

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 6. Jul 2022 ob 09:13

Saj ti je jasno, da ima RTV svoje programe (SLO1, SLO2, SLO3,..) dostopne v sistemu DVB-T po celi Sloveniji (pokritost > 90%).
Hkrati so tudi upravitelji sistema DVB-T, kjer poleg svojih programov v multiplexu C oddajajo tudi druge - od letos tudi precej znane tuje komercialne programe: Fox (Life, Crime, Movies), National Geographic, Viasat History, TV1000, AMC itd.
Celotni seznam.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a fiston » 6. Jul 2022 ob 09:27

mr_tweak napisal/-a:
6. Jul 2022 ob 09:13
Saj ti je jasno, da ima RTV svoje programe (SLO1, SLO2, SLO3,..) dostopne v sistemu DVB-T po celi Sloveniji (pokritost > 90%).
Hkrati so tudi upravitelji sistema DVB-T, kjer poleg svojih programov v multiplexu C oddajajo tudi druge - od letos tudi precej znane tuje komercialne programe: Fox (Life, Crime, Movies), National Geographic, Viasat History, TV1000, AMC itd.
Celotni seznam.
Ja samo piše na zunanjo anteno. Zdaj, da boš samo zaradi tega postavljal anteno, pa v bloku vsak svojo imel na balkonu, če nimaš balkona, pa na sobno. Sicer sobno imam, nisem siguren, če celo ne lovi DVBT, no TV kartico imam na ključu, piše DVBT stick. Vem, da sem s to gledal svoje čase, ko še nisem bil pri T-2. Bi moral poskusiti.

No imam internet na žici, celo kabelsko imam potegnjeno, sem hotel ko sem se preselil samo internet vzeti preko kabla, oziroma paket, ker interneta brez TV niti niso dali. Potem so bili pa pametni, da moram imeti celo televizijo, da bodo lahko sprobali kako dela, pa da naj si jo sposodim. Sem jim rekel, da potem naj jo kar sami pripeljejo s sabo. No, zdaj pa da bi lahko to gledal, bi moral pa celo sobno anteno nastlati po sobi.

V bistvu je še vedno boljša varianta, da gledaš na MMC, o RTV 365 ali kaj je po novem, čeprav dostikrat zaserje, pa zamik je tudi precejšen. Za ostale pa nisem vedel, da tudi oddajajo, samo verjetno je ono kodirano, saj je še na T-2 kodirano, vsaj Fox če se ne motim.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 21. Sep 2022 ob 23:38

A so fakin fukjeni? Od julija do danes so podražil za 6 fakin evrov. Prej sem plačeval mal čez 54€, zdej 60€. Dafuck? Butast Horizont pa že skor 4 leta prenavljajo in še vedno nič. Kdo tle koga jebe v glavo no?

EDIT:
2€ zaračunavajo za statični IP. Ne spomnim se da bi kogarkoli kadarkoli prosil, da naj mi dajo statični IP. To je bil standard takrat ko smo precej na začetku hodil na T2. In zdej bojo veselo računal 2 fakin evra za to? A so fakin resni? Nej še fuknejo na položnico 2€ za toplo vodo pa še dodatna 2€ za fakin kebab. Ker očitno lahko kar dodajajo gor neke random postavke ker se jim zdi, da rabijo večje prihodke.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 22. Sep 2022 ob 10:07

Potem pa odpovej statični IP kje je problem?

kar je đabe bi imeli vsi (ne glede al rabite al ne) ko pa je treba neki plačat, pa se začne pljuvanje.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 22. Sep 2022 ob 11:51

ciril88 napisal/-a:
22. Sep 2022 ob 10:07
Potem pa odpovej statični IP kje je problem?

kar je đabe bi imeli vsi (ne glede al rabite al ne) ko pa je treba neki plačat, pa se začne pljuvanje.

Lp
Ker ga že v štartu nisem nikoli prosil/zahteval/želel? Statika je bila norma, to si dobil avtomatično. Zdej moram jezst skrbet, da bom odpovedal nekaj kar so mi oni vsilili in oni začel na lepem zaračunavat. Tipičen pristop vseh operaterjev. Kar lahko zaračunajo ekstra bojo takoj, da pa kej skenslaš moraš pa spet na kolenih prosit po jebenem telefonu al pa po mailih.

Kar pa se tiče višanja hitrosti, to sami ponujajo, jih nisem prosil. Ampak spet po istem vzorcu, kar ponudiji "đabe" jih moraš prosit na kolenih, ne bojo nikol avtomatično povišal. Očitno me je Bob razvadil pri telefonski naročnini, da kar obljubijo tud izpolnijo na obljubljen datum, brez bedarij in nekih bednih for.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 22. Sep 2022 ob 14:33

Če si na BRO in je statični IP edina tehnična možnost, da dobiš bridge port za lasten router, potem ti statičnega IP-ja ne bi smeli zaračunavat. A si že dobil račun, na katerem je statični IP zaračunan, ali samo zganjaš paniko vnaprej?

Odgovori