PODRAŽITVE

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
nekiznanec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 10. Okt 2022 ob 12:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a nekiznanec » 12. Okt 2022 ob 07:48

mikrohard napisal/-a:
11. Okt 2022 ob 23:08
Saj nas ni treba prepričevati tukaj. Odpovej pogodbo, sklicuj se na zakonitost in poročaj o rezultatih. Ko boš imel izkušnje, pa tukaj objavi, da bodo drugi vedeli, kako ukrepati.
Lol, nikogar ne prepričujem, samo prvotno sem prosil za izkušnje, dobil pa konjekturo, na katero sem pač odgovoril z lastnimi ugotovitvami glede na (sodno in svoje) tolmačenje zakonodaje :)

powerrr74
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 19. Dec 2018 ob 09:14
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a powerrr74 » 12. Okt 2022 ob 11:58

nekiznanec napisal/-a:
10. Okt 2022 ob 22:43
Že nekaj časa mi T-2 vse bolj preseda zaradi zaklenjene opreme, stalnih podražitev, doplačil itd., zato razmišljam, da bi prekinil vezavo in šel h komu drugemu. Čeprav tole zadnje ni dejanska sprememba cene paketa, gre vseeno za spremembo pogojev paketa (v mojem primeru Oranžni Optimum), saj bodo dejansko spremenili enega od njegovih sestavnih delov in je to torej efektivno res še ena podražitev.

Me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tem, torej:
  • Je že kdo uveljavljal pravico do odstopa od pogodbe na podlagi 2. odstavka 129. člena ZEKom-1? Predvsem me zanima, ali skušajo vseeno izterjati prejete ugodnosti, tj. znižanje naročnine na podlagi vezave. Sicer sta tako zakon kot sodna praksa (gl. sodbo I U 1331/2019-15) na strani naročnika, pa se mi vendarle ne da ukvarjati z morebitnimi tožbami :D
  • Kako je v tem primeru s preklopom? Torej kako naj to izvedem, da bom še isti dan priklopljen pri novem operaterju? Najbrž najlažje tako, da čim prej naročim drugje in odpovem pri T-2 tisti dan, ko mi drugi operater priklopi, saj itak ni odpovednega roka.
Edit:

Pardon, površno berem - vidim, da je ravno na prejšnji strani nekdo imel podobno vprašanje. Pravzaprav je vračilo ugodnosti oblika pogodbene kazni, ni? Kakorkoli že, bega me, ker sta v zgoraj omenjeni tožbi tako prvo- kot drugostopenjsko sodišče odločili v prid naročnika, tj. da ugodnosti ni treba vrniti.

To je tudi smiselno, saj bi sicer operater lahko ponudil znižanje naročnine npr. s 60 € na 30 € mesečno za prvo leto, nakar bi čez tri mesece spremenili pogoje in bi naenkrat po preteku enega leta moral plačevati 100 € mesečno. Če bi torej po treh mesecih želel odpovedati pogodbo na podlagi zadevne določbe, bi jim zaradi spremembe prvotno dogovorjenih pogojev moral doplačati 90 €, kar je rahlo absurdno.

V poslovalnici so rekli, da bom moral vrniti ugodnost, ki sem jo koristil in še dodatno prekinitive pogodbe 25€. (Ko sem seklenil vezavo, je bila cena paketa 70€. Jaz butl, sem mislil, da bo popusta 7€, ampak ni bilo tako, Popust so mi dali na ceno brez ddv, torej samo 6€). Kljub temu, da je vezava trajala že 17 mesecev, bi moral plačati celoten znesek. Pri Telekomu v primeru predčasne prekinitve pogodbe vrneš samo sorazmerni delež.

Potem sem kontaktiral T2 in so mi rekli, da moram v odpovedi (preklicu) naročniškega razmerja navesti, razlog, in v tem primeru (dodatno zaračunavanje storitev TV2go) mi ne bo treba nič plačat.

Tega v poslovalnici niso vedeli oziroma so me hoteli prestrašiti. Rekli so, da bom moral plačati več kot 100€, potem pa napisat pritožbo, da bo njihova pravna služba ugotavljala, ali sem upravičen do prekinitve brez vračila ugodnosti in plačila prekinitve naročniškega razmerja. Ti ni pravi odnost do strank in sem zelo razočaran.

Kljub temu, da T2 po tehnični strani zagotavlja odlično storitev, bodo po mojem mnenju izgubili kar nekaj strank. Eno je višanje cene paketa, kar me ni niti toliko motilo. Dosti bolj me moti višanje cen aplikacije za TV, ki se je povečala iz 0,5€ (ali 0,6€) na 2€, zaračunavanje stacionarnega IP naslov in sedaj še storitve TV2GO. Torej vse , kar je T2 imel več kot ostali ponudniki, in je bil prva izbira mnogih naročnikov, sedaj dodatno zaračunava oz. je cene nekajakrat povišal.

Če naročnik želi prekiniti naročniško razmerje zaradi tega, ker vi spreminjate pogoje, se mu ni potrebno lagati!!!

nekiznanec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 10. Okt 2022 ob 12:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a nekiznanec » 12. Okt 2022 ob 15:20

Ha, najlepša hvala, da si delil svojo izkušnjo. Torej si že odpovedal in je šlo gladko skozi, se niso mogoče potem naknadno spomnili, da bi ti morali zaračunati ugodnost?

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a erbi » 12. Okt 2022 ob 15:43

T-2 ne pozna osnovnega bontona komunikacije. Tukaj bo treba še dosti narediti. Jaz čakam, čakam, čakam, pa ne dočakam odgovora. Če jih vprašam kaj drugega ni problem. Odgovor je takoj. Na moje vprašanje, pa ga ni in ni. Ja, takšna je pač ga. Tina Golob!

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 13. Okt 2022 ob 10:31

A je kdo ki je odpovedal pogodbo imel tudi kaj na obroke iz njihove trgovine,ker enkrat pred leti so mi rekli da za tiste zadeve ki si jih kupil pri njih dobivaš normalno položnice naprej.Zdaj pred kratkim pa ,da če prekinem pogodbo moram vse odplačat takoj.
Ima kdo izkušnje z tem?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Okt 2022 ob 10:56

Tako je sem to že zgoraj napisal. Normalno obroke plačuješ po položnici.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Okt 2022 ob 13:03

Razen v primeru da naročnik ni redno plačeval položnic in je imel opomine, dolg, potem takemu izstavijo račun v enem kosu (za nakupe preko kluba).

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 13. Okt 2022 ob 14:57

Žal temu ne bo tako,pravkar še enkrat klical,če prekineš pogodbo z t2 plačaš pogodbeno kazen če imaš vezavo ter kar je bilo kupljeno v t2 trgovini moraš odplačat takoj ali če se dogovoriš na 2-3 obroke.
Zanima me samo ali imaš lahko na t2 samo mobilno številko in bi potem na to številko vezal obroke.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Okt 2022 ob 21:51

Lahko ja.
Če si vezal kupljeno opremo na obroke jo lahko vežeš na mobilno številko.

powerrr74
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 19. Dec 2018 ob 09:14
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a powerrr74 » 9. Nov 2022 ob 21:33

nekiznanec napisal/-a:
12. Okt 2022 ob 15:20
Ha, najlepša hvala, da si delil svojo izkušnjo. Torej si že odpovedal in je šlo gladko skozi, se niso mogoče potem naknadno spomnili, da bi ti morali zaračunati ugodnost?
Dobil sem zadnji račun. Ni potrebno vrniti ugodnosti niti plačati prekinitev pogodbe.

joegsm2000
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 11. Jan 2009 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - FTTH

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a joegsm2000 » 11. Nov 2022 ob 09:04

Tudi jaz se po dolgih letih pri T2, poslavljam od njih. Prvo je občutne podražitve; drugo, da so mi kot dolgoročnemu naročniku ponudili ob ponovni vezavi za 2 leti, zastonj 1 leto časovne funkcije - pogled 7 dni za nazaj (to sem si do zdaj tak kupaval s točkami v t2 klubu) in bi tako prišparal v 1 letu 12x1.25€ = celih 15 EUR!!, svašta. Tudi hitrosti interneta niso takšne kot jih maš naročene... pa še bi se kaj našlo.
Nobody is perfect. Hi, I am Nobody!

poki
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 2. Jan 2019 ob 19:22
T-2: Še nimam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a poki » 11. Nov 2022 ob 12:45

Tudi jaz zapuščam T2. Zasolili cene. Zaračunavajo fix ip. Ponujajo 10% popusta na paket ob vezavi 2 leti. K*** jih gleda. Najbolje bi bilo, da bi vsi začeli prekinjati pri njih,pa naj potem jočejo :jao: kolko jim je hudo.

Uporabniški avatar
s53co
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 27. Jul 2011 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: Nimam več
Kraj: Polhov Gradec

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a s53co » 11. Nov 2022 ob 13:06

Jaz sem prekinil konec že julija...prvi razlog so bile podražitve, drugi razlog pa doseganje plačane hitrosti na bakru, 40/20 - max dosežena hitrost je bila 28/8.
Pri nacionalnem operatreju hitrost 45/15 brez problemov in konstantno..Mi je pa žal TV vmesnika, ki pa je svetlobna leta pred Telekomom
LP, Tomi
S53CO

thedom
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 11. Maj 2021 ob 14:28
T-2: Že imam

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a thedom » 16. Nov 2022 ob 11:16


Uporabniški avatar
scythe
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Re: PODRAŽITVE

Odgovor Napisal/-a scythe » 17. Nov 2022 ob 20:26

Se je kdo prijavil tukaj https://kolektivno-varstvo.si/spor-telekomunikacije/? Jaz študiram da bi se, sem 12 let naročnik in ga tudi zapuščam z 1.12.2022. Dobil T2tV aplikacijo od kolega in tudi NEO, imel bom pa A1 Ultra internet.
Slika

Odgovori