Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 11. Maj 2022 ob 21:38

Danes mi je odpovedal adapter od HUAWEI škatlice (kar na lepem, zjutraj, ne zaradi kakšne nevihte) v katero pride optični kabel iz omarice, naprej pa gre optični do modema oz routerja. Gre za adapter model: HW-120050E2W, 12V, 0,5A. Vbistvu sploh ne vem al je to od Telekoma, ker je njihovo optično omrežje ali je od T-2? Pa tud sicer, a to menja operater/lastnik omrežja ali ga moram zamenjat sam? Tolk da vem kako in kaj sploh naprej...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Maj 2022 ob 22:00

Najbolje, da prijaviš napako na klicni center, pa bodo oni urgirali naprej... Jaz osebno bi pa poskusil s kompatibilnim adapterjem (pomembno je, da ima isto napetost, isto ali morebiti malce večjo izhodno moč, gre za enosmerni ali izmenični tok, ter polarizacijo (ponavadi je + not, - pa okrog), ter seveda dimenzije konektorja.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 11. Maj 2022 ob 22:43

NoName napisal/-a:
11. Maj 2022 ob 22:00
Najbolje, da prijaviš napako na klicni center, pa bodo oni urgirali naprej... Jaz osebno bi pa poskusil s kompatibilnim adapterjem (pomembno je, da ima isto napetost, isto ali morebiti malce večjo izhodno moč, gre za enosmerni ali izmenični tok, ter polarizacijo (ponavadi je + not, - pa okrog), ter seveda dimenzije konektorja.
Sem imel en backup adapter s pravimi lastnostmi in deluje ampak bi raje videl, da dobim namenskega nadomestnega…

Bom poslal zahtevek.

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 11. Maj 2022 ob 23:05

Huawei škatlica je od Telekoma. Napako pa vedno prijavljaš T-2. In kao oni naprej javijo na Telekom.
Napajalnik od kateregakoli Innboxa bo OK. Naj ti da T-2 enega. Bo tudi zanje cenejše in hitreje rešeno.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Maj 2022 ob 10:14

Zakaj bo za T2 cenejše rešeno ?
Sej T2 tehnik ne rabi hodit k naročniku v tem primeru. T2 da zahtevek na Telekom in oni morajo zastonj to rešiti.

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 12. Maj 2022 ob 11:27

T-2 bo bolj hiter kot Telekom. Stranka bo bolj zadovoljna in bo zato T-2 imel več prihodkov.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Maj 2022 ob 15:25

In to je ceneje za podjetje ? Jaz se strinjam s tabo, samo tisti ki gledajo samo na finance v podjetju se pa ne.
Sicer pa v tem primeru ko naročnik sam zamenja napajalnik ni potrebe da T2 tehnik sploh hodi tja, ker je to strošek Telekoma.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Maj 2022 ob 16:01

Za podjetje je najceneje, če uporabnik na lastne stroške zamenja okvarjeni napajalnik (rezerva iz domačega "skladišča"). Dlakocepimo do konca :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Odpovedal adapter od optične HUAWEI škatlice, kaj sedaj?

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 13. Maj 2022 ob 21:50

Hm, kot kaže je priletel T-2 tehnik in ne Telekomovec. Skratka, včeraj sem poslal na tehnično mail, danes je pripeljal nov adapter. Men je bilo mal lažje, ker sem od ene druge stvari uporabil adapter za ta vmesni čas, ampak je bilo vseeno hitro.

Odgovori