Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
milan22
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Jul 2022 ob 07:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni optimum

Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a milan22 » 15. Jul 2022 ob 11:10

Zdravo,

nekaj mesecev sem uporabnik storitev T2, omrežje na optiki. Pred dnevi je prišlo do napake, da nisem mogel spremljati TV kanalov v živo. Vrtel se je samo krožec, trenutne vsebine se ni dalo gledati, deloval pa je zamik. Sem klical na T2, So mi rekli, da je napaka na Telekomu, češ da nekaj ni vklopljeno, zato ne dela, mi bodo sporočili ko bo napaka odpravljena.
Z T2 mi niso sporočili, da je napaka odpravljena.
Ko vklopim TV, se mi sedaj dogaja, da se prikaže puščica, vrti se krožec, čez recimo pol sekunde slika, ki pa je nekaj trenutkov do 1 sekunde zamrznjena. Pred tem se mi to ni dogajalo. Pri preklopu kanalov je vse delovalo brezhibno, brez krožcev, oz. zamrznitve slike. Pokličem, pa mi povejo, da je to normalno, čez da do sedaj tega pač nisem opazil. Imam oranžni optimumk, internet 200/40 Mbit. Se mi zdi, da me imajo malo za norca. Vem kako je delovalo do sedaj, nisem neumen, preklapljanje je bilo gladko.
Tudi na TV TO GO, je preklapljanje gladko, na računalniku, kakor na telefonu.
Prosim, da mi poveste, kako deluje pri vas, mnenja, v naprej hvala.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Jul 2022 ob 11:38

Očitno so te preklopili na multicast, prej si bil pa na HLS.

milan22
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Jul 2022 ob 07:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni optimum

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a milan22 » 15. Jul 2022 ob 11:44

Kaj to točno pomeni, zakaj se to dogaja nisem strokovnjak ne tem področju. Prej je bilo vse ok, kot sem napisal. Tale zamrznitev slike me pa zelo moti, .

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Jul 2022 ob 14:05

Težko ti sedaj v podrobnosti razlagam, kaj so razlike. So pa pri multicastu preklopi med programi počasnejši. Za predvajanje potrebuje STB pri sebi nek "buffer" (predpomnilnik z video vsebino). Pri multicastu se video prenaša v realnem času... kar pomeni, da mora STB počakat 1 sekundo, če želi buffer napolniti za to 1 sekundo. Pri HLS se pa video prenaša po segmentih... tam lahko pa STB v delčku sekunde prenese več sekund videa (odvisno od hitrosti interneta). Zato HLS hitreje začne predvajat kot pa multicast.

milan22
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Jul 2022 ob 07:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni optimum

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a milan22 » 15. Jul 2022 ob 15:30

Najlepša hvala za informacije, bom poskušal še 1x poklicati T2, ne želim , da me imajo za norca.

milan22
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Jul 2022 ob 07:11
T-2: Že imam
Paket: oranžni optimum

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a milan22 » 15. Jul 2022 ob 16:36

Še nekaj,..... torej Telekom ima možnost kako preklopiti, ali lahko t2 to zadevo reklamira. Zakaj so potem priklopili na multicast in ne na HLS, morda nehote, ali so zaradi tega večji stroški pri Telekomu, oz. se je to zgodilo ne namenoma.
hvala

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Preklop med kanali, ogled v živo mnenje

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 15. Jul 2022 ob 16:47

Na nekaterih TS priključkih je možnost da TV gre mimo internet prometa MC čez VLAN2000, port na modemu je posebej nastavljen za to. Včasih se konfiguracija na TS škatlah (ali pa OŠO) sfiži in potem TV ne deluje (tvoj primer). Zato so ti nastavili na HLS, da nisi brez TVja in javili napako. Če jo je TS odpravil, bi moral T-2 ponovno vzpostaviti prejšnjo konfiguraciji, lahko jo je, lahko ne. Zagotovo pa te ne vlečejo za nos, saj nenazadnje ti storitve delujejo.

Decembra pa ni treba javit napake, ko bo krogec dobil božičkovo kapo...

Odgovori