Janković naš prijatelj

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 6. Mar 2007 ob 19:48

Dokler nam ni poznana vsebina pogodbe, ne moremo kaj dosti pametovati okoli tega. Je pa malo čudno, mimo uzanc, da naslednik podpisnika z odlokom razglasi veljavno pogodbo za nično.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Veron » 6. Mar 2007 ob 19:57

Jah naj uredijo use paperje (dovoljenja) pa bojo gradil naprej. Sramota, da šparajo na takih bednih stvareh.

Podpora Jankoviču.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2007 ob 20:00

Cajt bo povedal kaj in kako. Je treba direktora gratela počakat. So na pop tv rekli, da je na kitajskem :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Mar 2007 ob 20:35

@Veron: ti pa ne spremljaš tega primera ravno natančno :roll:
Gratel IMA vsa veljavna dovoljenja in pogodbo z Mestno občino.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2007 ob 20:48

Ja sam ta pogodba je sumljivo bila narejena :wink: kar je meni čisto vseno kako je narejena, ker je uradno podpisana z strani prejšne županje. Problem je, ker je use sumljivo bilo narejeno in ker mu janša neda denarja. Mene če bi se prašalo bi vzel denar tam kjer bi janšo najbolj bolelo, ko bo slovenija precedovala uniji :twisted: :twisted:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Veron » 6. Mar 2007 ob 20:50

@Bine očitno je potem ex-županja zajebala ko je "pospravlala" paperje in ene tud "ponesreč" vrgla v smeti

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Mar 2007 ob 20:53

Kaj je bilo sumljivega?
Pogodbe verjetno nihče od nas ni videl.
Podatki, ki so javno objavljeni pa so poznani.
Tudi županja je povsem lepo pojasnila, zakaj je pogodbo podpisala.
Prav tako je povedala, da so pogovori potekali več mesecev in je potem pač prišlo do zaključka in do podpisa.

Kaj ima s tem skupnega sprememba financiranja občin (kot ti temu praviš "Janša mu ne da denarja"), pa mi ni jasno. Telekom je namreč v lasti države in če kdo, potem ima od tega Jankovičevega ukrepa korist Telekom, ker je Gratel ustavljen. Če bi se Jankovič hotel maščevati Janši, bi kvečjemu pritisnil na Gratel, da naj pospešijo izgradnjo omrežja, ne pa, da jo zavira in ovira.

Če pa pogodbe na MOL niso našli, bi pa tudi lahko Gratelu rekli za kopijo ;-)
Zadnjič spremenil Bine, dne 6. Mar 2007 ob 20:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Odgovor Napisal/-a lulikin » 6. Mar 2007 ob 20:53

Po moje najboljši možni razplet!

Gratel v Ljubljani zaustavi vsa dela za kake 2 leti. Potem sodišče ugotovi, da je Mestna občina Ljubljana dolžna izplačati odškodnino podjetju Gratel v vrednosti okoli 20mio €. Gratel ta denar nameni Celju, Mariboru, Kopru... kjer zgradi povsem nov stadion, ki sprejme 30.000 ljudi. Ljubljana ostane na bakru!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2007 ob 21:01

Zgleda da ne spremljaš glih dnevnikov bine, ker kakor sem jih jaz spremljal in me je povsem minilo že gledat glupo politiko, ga je zakon o finaciranju občin pošteno zaje*al če po domače povemu ter sem na to mislil, da mu ne, da denarja. Skratka nevem niti kaj je ustavno sodišče reklo, ker me ta tema itak ne zanima več. Skratka pustmo to, ker je bederija razglabljat ker nevemo vseh dejstev. Upam pa da kdo bere ta forum od županovih prjatlov, da mu pove, da naj si ne nabere gnjev mladih, ker si bo nabral gnjev njihovih staršev :twisted: :twisted: . Skratka gratel ima potrjene pogodbe in služnosti in jankovič nima kaj razveljavit tega, ker če se gre na sodišče bo mestna občina zgubila po dolgem in počez :twisted:

P.S.

Gratel mu je poslal kopijo :wink:
Zadnjič spremenil madpanter, dne 6. Mar 2007 ob 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Mar 2007 ob 21:02

Sicer pa tule lepo piše:

Podjetje Gratel ima vsa potrebna dovoljenja za gradnjo optičnega omrežja v Ljubljani. Zato odločitev ljubljanskega župana Zorana Jankovića, ki je v ponedeljek razveljavil soglasje občine k izvedbi del podjetja Gratel pri gradnji optičnega telekomunikacijskega omrežja do leta 2009, označujejo za neverodostojno in povsem nerazumljivo oviranje projekta, ki bo Ljubljani omogočil vrhunski optični komunikacijski sistem. Podjetje bo zato z gradnjo optičnega omrežja v slovenski prestolnici nadaljevalo.

več: http://24ur.com/naslovnica/novice/slove ... 091575.php

@madpanter: seveda poznam spremembe zakona v financiranju občin.
In vem, da bo Ljubljana dobila x miljonov manj (če poslušaš ministra Viranta je v igri drugačna številka od tiste, ki jo navaja župan).
Še vedno pa nima to veze s tem primerom.
Zadnjič spremenil Bine, dne 6. Mar 2007 ob 21:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2007 ob 21:04

Sej to ti pravim, da nima pravne podlage za razveljavitev :!:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Mar 2007 ob 21:06

@jezni panter: Saj jaz tudi pravim, da ni pravne osnove za razveljavitev :lol:
(Pravim le, da financiranje občin s tem nima nobene neposredne povezave.)
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2007 ob 21:08

Mah use je to povezano. To je ku*čeva politika :evil: :evil: :twisted: use te politike v ljubljanico namakat ko v srednjem veku, ker si drugega ne zaslužijo :twisted:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 6. Mar 2007 ob 21:08

napoved dogodkov (slovenska politika):

Gratelu se onemogoci izvajanje del v LJ. Telekom zacne graditi svoje omrezje. T-2 preklice pregon proti Telekomu. Nad LJ posije sonce in Zoki dobi razsvetljenje, da mogoce pa LJ res potrebuje optiko in da ni ravno najbolj smotrno ravnal.

Pac se ena zadeva, ko se bo preverjalo kdo je mocnejsi - Zoki ali Janez


PS.
S tem, ko je zupan Jankoviććććć razveljavil dovoljenja podjetju Gratel je demantiral samega sebe, ko je rekel, da ni politik. Samo politiki delajo take stvari, gospodarstveniki pa delajo cisto drugace...

Uporabniški avatar
scythe
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 2. Okt 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Odgovor Napisal/-a scythe » 6. Mar 2007 ob 21:33

Tukaj se pa dnarji obračajao! Saj vete denar je vladar!
Slika

Zaklenjeno