Optika v Slov. Bistrici

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2012 ob 16:00

dej mal se umiri, pogle kako pišeš stavke, pa zakaj velike črke ?

nespet
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 14. Nov 2012 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: net+tv vdsl

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a nespet » 28. Nov 2012 ob 16:03

Hehe kaj bi T-2 brez telekoma?
To je tako kot bi prodajali avtomobile,ki ne vžgejo. :blbl:
TI POGLE ALI PA POGLEJ,ČE TI BO LAŽJE.

T2radmel
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: T4 START VDSL
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a T2radmel » 28. Nov 2012 ob 18:55

Trenutno sem v Slo. Bistrici naročen na paket T4 START VDSL. V paket je v času ko sem podpisal pogodbo spadal tud IP telefon. Sedaj sem dobil aneks za preklop na optiko. Zanima me, če sedaj podpišem aneks in naročim T4 START OPTIKA izgubim telefon?

Na spletni strani namreč piše: Stacionarni telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata!

Torej mi bodo za najem telefona dodatno računali?

LP

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2012 ob 18:58

v paketu dobis brezplacno vmesnik, na katerega priklopis svoj telefon, katerikoli pstn ali isdn
da, zicni IP telefoni se v novih paketih racunaljo, mislim da 3 eur na mesec

T2radmel
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: T4 START VDSL
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a T2radmel » 28. Nov 2012 ob 19:16

Hvala za odgovor.

Glede na to da sem škrt, torej ostajam na VDSL, ker od optike nimam neke bistvene koristi. Minus pa je doplačilo za telefon.

LP

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Nov 2012 ob 19:21

T2radmel napisal/-a:Trenutno sem v Slo. Bistrici naročen na paket T4 START VDSL. V paket je v času ko sem podpisal pogodbo spadal tud IP telefon. Sedaj sem dobil aneks za preklop na optiko. Zanima me, če sedaj podpišem aneks in naročim T4 START OPTIKA izgubim telefon?

Na spletni strani namreč piše: Stacionarni telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata!

Torej mi bodo za najem telefona dodatno računali?

LP
Ker si že imel prej IP telefon vključen v paket in dan v brezplačno uporabo ga lahko ohraniš in se nebo računal. Računal bi se v primeru, da bi čisto na novo naročil paket T4 Start z IP tel (Najem 2,5 eur/mesec ali prodaja cena 49 eur za Yealink T20). S prehodom na FTTH imaš korist 1/1 Mbit net + možnost HDTV.

Glede montaže in same izvedbe del na posamezni lokaciji pa je v igri več drugih dejavnikov od katerega je odvisen datum priklopa. Vseeno pa hvala za mnenja :rtmT2:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2012 ob 19:29

no lepo da sem bil popravljen :)

nespet
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 14. Nov 2012 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: net+tv vdsl

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a nespet » 28. Nov 2012 ob 19:36

T2radmel napisal/-a:Hvala za odgovor.

Glede na to da sem škrt, torej ostajam na VDSL, ker od optike nimam neke bistvene koristi. Minus pa je doplačilo za telefon.

LP
Pravilno si se odločil,ker mislim,da je optika samo za dodaten glavobol.Tehnična pomoč pa samo ignorira mene že cel popoldan.Drug teden pričakujem še en priklop na trgu svobode na firmi zaenkrat vdsl upam,da še enkrat ne razočarajo.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Nov 2012 ob 20:45

Žal je prišlo do nepričakovane težave na priključni točki, ki pa je v fazi odprave. Ko pa bo urejeno, bodo pa vse prednosti optike ta začetni vtis popolnoma izbrisale :)

Ima pa ta nov modem že vgrajen priključek za pstn in ni več potreben dodaten vmesnik za analogni telefon.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a nemo » 29. Nov 2012 ob 08:33

nespet napisal/-a:
T2radmel napisal/-a:Hvala za odgovor.

Glede na to da sem škrt, torej ostajam na VDSL, ker od optike nimam neke bistvene koristi. Minus pa je doplačilo za telefon.

LP
Pravilno si se odločil,ker mislim,da je optika samo za dodaten glavobol.Tehnična pomoč pa samo ignorira mene že cel popoldan.Drug teden pričakujem še en priklop na trgu svobode na firmi zaenkrat vdsl upam,da še enkrat ne razočarajo.
:hmm: "optika je samo za glavobol" in od nje ni "neke bistvene koristi". No, morata res biti silno nezahtevna uporabnika, če se vama zdi, da ni razlike in koristi. V resnici imaš pa nižjo ceno za enako hitrost, možnost bistveno večje hitrosti, izredno stabilno povezavo in še kaj bi se našlo. Jaz sem bil po selitvi samo kakšne mesec na vdsl - še kar hitrem - pa mi je bilo dovolj.
Plačaš 100, dobiš 90.

T2radmel
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: T4 START VDSL
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a T2radmel » 29. Nov 2012 ob 19:34

Niti slučajno ne mislim, da je optika samo za glavobol in da od nje ni neke bistvene koristi.

A v mojem primeru, ko mi je pomembno, da imam TV in internet čim ceneje, je bil do sedaj najcenejši paket T4 START. Hitrost interneta v smeri k uporabniku je na optiki na istem paketu povsem enaka, upload pa me ne zanima. Kot sem povedal, me zanima le najnižja cena in v primeru doplačila za telefon bi se mi storitev podražila za 36EUR na leto. Hvala Marku za razlago, da temu ni tako.
Torej ob isti ceni, ne dobim nobene bistvene izboljšave. Ker se po vsej verjetnosti v kratkem selim in se mi ne ljubi ukvarjati z monterji in novimi kabli ker za to trenutno nimam časa se mi z optiko pač ne mudi.
V primeru da izberem "stopnjo" hitrejši internet in potem še dodatno programsko shemo M doplačam dodatno 16EUR!!! mesečno to je 192EUR letno!

Glede interneta na novi lokaciji pa bo potreben tehten razmislek. T2 je najcenejši pri "visokih" hitrostih interneta. Pri vstopnih paketih pa se je konkurenca v zadnjem času zelo približala T2. Imajo celo nekoliko hitrejši internet in možnost digitalne TV preko PCMCIA kartice s čimer se znebim enega daljinca.

Torej optika je sicer super in hvala T2, da druge ponudnike sili k napredku. A odločitev kje izbrati internet, TV, telefon,... ni več tako preprosta kod pred leti.

Uporabniški avatar
roksa
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a roksa » 1. Dec 2012 ob 14:05

nespet napisal/-a:Haha še ena dobra na TAKO KOT MORA BIT! Danes tudi pri nas bili pa fanta sta se res maximalno potrudla potegneta vlakenček,zašvasata,skonektata,kličeta,registrirata a posvetlo pa ni.Po slabi uri unga odštekaj vštekaj se le tehnik na uni strani linije odloči za dobri stari telekomov baker. PA NAJ ŠE KDO O STROKOVNOSTI KAKO NAPIŠE. A VETE DA MI JE KR ŽAL DA NISEM SIOLOVCA POSLUŠO PA ŠE NOVI TV BI BIL PR HIŠI. ZDAJ PA SAM BOG VE KDAJ BO,ČE BO.
PA ŠE ENA STROKOVNA SIMKO ZA GSM JE POBA KR IZ ŽEPA POTEGNO NA STACIONARKO SO PA KAR POZABIL.ČE PRAV JO T4 VSEBUJE PA MI PRAV UN POBA TO PA SE KR SAM ZMEN NA T2 ZAKAJ NISI DOBU.
Saj pri meni sta tud bla dva mlada "šalabajzerja", tak da sem si glede mobilne telefonije mogo naknadno vse sam rihtat!!!!!! :jao:
I LOVE TECHNO

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Dec 2012 ob 19:06

Kaj točno pa bi ti morala ona dva urediti pri mobilni telefoniji?
Če ti prineseta sim kartice je to to. Prenos gre sam naprej in nimata kaj urejati.
Če ti kartice nista prinesla nista ona dva kriva.

Torej v čem je problem?

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a fopi » 7. Dec 2012 ob 11:30

Danes spet nekaj delajo pri ets pri molu. So mi pa povedali, da naprej ne morejo vlečt, ker še nimajo dovoljenja za zaporo ceste. Upam, da me hitro pokličejo iz T-2. :D

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Optika v Slov. Bistrici

Odgovor Napisal/-a fopi » 22. Dec 2012 ob 22:36

Evo, če koga zanima so spet vlekli kable pri starem agrokomu.

Baje pa oni ne "švasajo" ampak samo potegnejo, tako da sedaj čakamo to. Na T-2 info pravijo, da še ne priklapljajo na moji lokaiji in da me pokličejo (upam da me bodo). Ali kdo od T-2-jevcev ve več, če mu dam naslov?

Zaklenjeno