IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RB » 14. Maj 2009 ob 22:55

Osebno se VLC-ja ne posložujem več, ampak sem prešaltal na ProgDVB, ki je v plačljivi različici enkraten (podpira tudi HD, ki v free različici ni podprt). V osnovi je sicer bil narejen za satTV, so ga pa z leti dodelali in mu dodali IPTV podporo. Seveda je poleg vsega ostalega z njim udobno tudi snemanje in še kaj bi se našlo(hkrati lahko v predvajalnem oknu odprete veliko programov - na optiki mi jih je 7 povsem normalno delovalo). Edino kar je lahko moteče je to, da ga je v primerjavi z VLC-jem potrebno po inštalaciji pravilno nastavit potem deluje stabilno, enostavno, predvsem pa veliko bolj prijazno kot VLC. Priporočam!

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Balonar » 14. Maj 2009 ob 23:13

instaliral zdeavo .. kaj pa playlista? .. če uporabim to za T2 mi meče ven nek error

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RB » 15. Maj 2009 ob 01:04

Naredi takole: Pojdi v mapo kamor si progDVB inštaliral in v njej odpri mapo Transponders. Tam pobriši vse razen mape IPTV. Na koncu odpri mapo IPTV in pobriši vse kar je v njej in poptem tja kopiraj T-2 Playlisto (isto kot jo uporabljaš za VLC). Potem poženi progdvb in pojdi v Settings-device list... tam onemogoči vse razen IPTV client, ki ga označiš in klikneš gumb properties. Tam pod Network interface izberi svojo IP številko, ki si si jo nastavil za IPTV. Na koncu klikni na Channel list-channel search in tu bi moral videti IPTV, ki ga klikneš in skeniranje kanalov se začenja. To sicer traja nekaj minut, je pa potem vse pripravljeno. Na koncu si pod options nastaviš še kodeke, ki ti bodo sliko in zvok dekodirali. Sam uporabljam GLP MPEG1/2 decoder za MPEG2, CoreAVC za H.264/AVC, za ostale zadeve pa je dober tudi ffdshow codec. Se je pa z različnimi kodeki dobro malo poigrat, tako, da si nakoncu nastaviš sliko. ki je tebi najlepša. To je več ali manj to ... upam, da ti rata.

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Titan » 15. Maj 2009 ob 01:40

Je pa še en program za iptv ki je narejen iz vlc-a v 8.6f.Resda so ga rusi predelal sam dela vredu.
Edino sranje je pa ko ne moreš gledat hd programov.
Še link:http://borpas.info/iptvplayer

inkvizitor
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 16:00
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: lj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a inkvizitor » 15. Maj 2009 ob 10:21

Mene pa nekaj zanima :) Doma mamo edimaxov router BR-6204WG, ki je kao problematičen-nekaj postov na forumu, ampak v resnici sploh ni, če mu upgrejdaš firmaware. Zanima pa me, če lahko prek njega lahko gledaš IPTV. Ker nameravam kupit še enega za v LJ bi rad preveru če deluje wireless IPTV preko kompa. Na edimaxovi internetni strani sem najdu naslednje:

Special Applications
The BR-6204Wg provides extra functions to enjoy additional resources on the Internet. The Universal Plug and Play (UPnP) function allows you to enjoy applications like Messenger and games without any hassle. The port forwarding, port triggering and port mapping function allows you to use your VoIP, IPcam, IPTV at home to maximise your Internet connection.

A ma kdo kake izkušnje z njim? A se lahko gleda IPTV preko tega routerja oz. preko routerjevega wirelessa? jst bom sprobal popoldne ko pridem dam, samo se mal bojim kakih dodatnih nastavitev. :jao: LP

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 15. Maj 2009 ob 22:21

udp://@239.1.1.249:5000

ATV (nemški)
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 681
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a blackmack » 15. Maj 2009 ob 22:30

Vau bravo za ATV+! :plosk: :plosk: Samo v shemo še ga spravte! Pa PULS4 še prosim.
Slika

miki65
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Murska Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a miki65 » 16. Maj 2009 ob 20:57

RB napisal/-a:Osebno se VLC-ja ne posložujem več, ampak sem prešaltal na ProgDVB, ki je v plačljivi različici enkraten (podpira tudi HD, ki v free različici ni podprt). V osnovi je sicer bil narejen za satTV, so ga pa z leti dodelali in mu dodali IPTV podporo. Seveda je poleg vsega ostalega z njim udobno tudi snemanje in še kaj bi se našlo(hkrati lahko v predvajalnem oknu odprete veliko programov - na optiki mi jih je 7 povsem normalno delovalo). Edino kar je lahko moteče je to, da ga je v primerjavi z VLC-jem potrebno po inštalaciji pravilno nastavit potem deluje stabilno, enostavno, predvsem pa veliko bolj prijazno kot VLC. Priporočam!
Ali ti je uspelo kako usposobiti EPG v ProgDVB? Če ti je prosim za navodila.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gr » 16. Maj 2009 ob 21:05

V T-2 IPTV streamu ni EPG podatkov.

miki65
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Murska Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a miki65 » 17. Maj 2009 ob 18:10

Kako ga je potem titu usposobil? :hmm:
Stran 72:
Re: IPTV na računalniku
OdgovorNapisal/-a titu » 20. sep 2008 ob 20:45
DixieFlatline Napisal/-a:A je kdo mogoče usposobu epg v ProgDvb programu?
Meni dela z EPG, ki ga je Vasko naredil za Media Portal, in sem ga uvozil v ProgDvb ...

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RB » 17. Maj 2009 ob 18:23

Pri meni v ProgDVB-ju dela EPG samo za ORF 2. Žal mi ni jasno zakaj samo ta program, je pa za dva dneva naprej. TTx deluje brez problema, kako pa nastavit EPG za vse programe pa ne vem, oziroma se sploh še nisem spuščal v to zgodbo. Bom malo pogledal in javim, če kaj najdem.

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a titu » 17. Maj 2009 ob 18:54

miki65, poglej temo IPTV in Mediaportal, v njej je Vaskov postopek izdelave EPG za Mediaportal (ki ga je tudi potrebno namestiti), potem pa v ProgDVB klikneš na EPG in Import, ter poiščeš datoteko TVGuide v Mediaportalovi mapi in jo uvoziš...
Ker je pa to veliko dela, naj povem, da EPG (sicer Siolov) krasno dela s programoma Multicast (http://sites.google.com/site/multicasttv/downloads) in Tano Player (http://sourceforge.net/projects/tano). ..
Slika

miki65
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Murska Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a miki65 » 17. Maj 2009 ob 20:35

Če te razumem, rabim Mediaportal samo za konvertiranje playliste? Ali ne moreš naložiti tvojo datoteko, da bi jo uvozil?

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gr » 17. Maj 2009 ob 21:02

TVGuide.xml je v standardnem XmlTV formatu, zato lahko namesto MediaPortal za dnevno pripravo sporeda uporabiš tudi kaj drugega - glej http://wiki.xmltv.org/index.php/XmltvRelatedProjects

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nik2 » 19. Maj 2009 ob 18:12

titu napisal/-a:udp://@239.1.1.249:5000

ATV (nemški)
Meni pa ta program trenutno ne dela.

lp.

Zaklenjeno