IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 6. Avg 2009 ob 23:06

Nov program: ZDF HD :mrgreen:
udp://@239.1.1.180:5000

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 7. Avg 2009 ob 15:26

Nekaj me zanima. Programi delno kockajo, ko gledaš na VLC-ju. Nekje sem že neakj prebral, da je potrebno nastaviti čas ms. Kje že? :) Ne najdem več :(

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Avg 2009 ob 15:36

:rtmT2: lista 191 Televizijskih programov za VLC po stanju na dan 07.08.2009

:rtmT2: lista 110 Radijskih programov za VLC po stanju na dan 07.08.2009
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


zaregis
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 21:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a zaregis » 7. Avg 2009 ob 15:48

miki65 napisal/-a:Še komu na VLC verziji 1.0.1 takoj ko zamenja kanal vklopi teletekst?
To je pri meni delalo pri POP TV, ker imajo teletext naveden pod podnapisi na Slovenian. Se mi je pa to dogajalo, ko sem v VLC nastavila privzete podnapise Slovenian (na MAC OS).

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a catal » 10. Avg 2009 ob 22:42

Problem - T-2 optika,TV,Media Server

Brezžični router Buffalo WHR-HP-G54 MIMO - Tomato firmware, multicasting vklopljen - TV dela na računalniku (povezan s kablom)
Stream z računalnika na Playstation3 (povezan brezžično) prek Media Serverja pa ne deluje če nekdo na računalniku gleda TV.

Je možno odpravit ta problem?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mark » 10. Avg 2009 ob 23:07

Pomoje je ovira ta, da udprelay podpira samo enega clienta.

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 11. Avg 2009 ob 16:39

Lep pozdrav, vsem skupaj (se mi zdi ful primerno, glede na to da sm nov tuki 8)),

Imam težave z nastavljanjem IPTV-ja na računalniku preko VLC-ja ali pa Mulicast TV programa, tudi omenjenega na tem forumu. Prečekiram sem kar dosti postov na tem forumu med drugim tudi Jonasov Technodrom, pa mi vseno zadeva ne deluje. VLC mi sicer playlisto sicer odpre, samo brez slike in zvoka (enako nardi Mulicarst TV).

V priponi je slika povezave. Sposodil sem ji jo od "Iliyevkega" (upam, da sm prav napisal) in jo malo spremenil, da ustreza moji situaciji. V glavnem imam T-2 optiko 10/10 z naročeno IPTV. Kolikor je meni znano pri optiki ni treba dodatnih naročnin, samo priklapljaš STB-je, kompe,.... na Milana in zadeva laufa. Pri meni je stvar sledeča.

V eni sobi mam TV z STB-jem kateri je povezan direkt na Milana - dela ko šus. V drugi sobi mam dva kompa (en eden je Vista x64, drugi stari dobri XP x86). Da zagotovim net obema mam vmes Linksysov router WRT160N v.2.0 z najnovejšim firmware-om, sodeč po njihovi spletni strani. Glede na to, da sem v nastvitvah pod "Security - Firewal" našel "Filter multicast" domnevam, da je to podprto. (kar se Tomato firmware-a tiče ne vem sploh, kaj to je, pa tudi nisem glih cool z nalaganjem "third-party" sofware-a na router).

V VLC-ju imam nastavljeno na 5000 in ostalo, kot je navedeno na http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t ... %20&t=3217 + IPv4 mulicast ouput interface address na moj interni IP, ki mi ga dodeli router, nastavljene imam rezervacije. Poskusil sem celo port forwarding, vendar brez uspeha.

Ukaza route -p, ki ga omenja tukaj: http://www.monitor.si/clanek/internetna ... acunalniku, nisem se poskusil, ker gre sodeč po članku za vpis neke poti v register in mal cvikam, morebitnih stranskih učinkov na internet. Uporabljam namreč, eno mrežno za oboje (pri optiki to gre - preiskušeno)

A mi lahka nekdo razlozi kaj delal narobe, V primeru, da potrebujete dodatne info povejte.

Hvala.
lp,z

P.S.: Zadeva je delala, ko sem mel samo XP-je zvezane direkt na Milana. Z nakupom dodatnega kompa so se moje varnostne zahteve zvišale. :cry:
P.S.S.: V bistvu mi je pombno, da dela sam en komp, (bolj bi mi bilo, da je to Vista, ker je bolj zmogljiv in je trenutno moj main komp).
Priponke
Povezave.png
Prikaz povezave omrežja.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 11. Avg 2009 ob 23:03

Če ti je važno, da ti dela samo na enem kompu IPTV, ga pač, ko gledaš TV, direktno preklopiš na Milan. Rešitev ni ravno elegantna, je pa praktična.
Slika

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 12. Avg 2009 ob 11:01

Če ti je važno, da ti dela samo na enem kompu IPTV, ga pač, ko gledaš TV, direktno preklopiš na Milan. Rešitev ni ravno elegantna, je pa praktična
Fora je v tem, da je edini, ki bi da mogoče mel skoz direktno priklopljenega je XP, sam je predaleč, da bi lahko kabel segel do njega. Da bi pa skoz preklapljal se mi pa kratko malo ne da, će ne zaradi lenobe, pa zaradi tega, ker je dostop do kabla malce težak. Pa tudi ne morem gledat HD, ker proc na XP-jih ne sfolga.

Drugace pa sem tudi poskušal, sam moj prvi poskus zal ni bil uspešen. Milism, da sploh nisem dobil povezave na net, kaj šele, da bi VLC delal. :mad:

A drugače res ni čist nobene možnosti. Po prejšnjih postih v forumu je to nekaterim uspelo.

- a mi zna kdo na hitr povedat kaj dejansko naredi tale route -p ukaz. Na osnove networkinga se malce spoznam, tako da čist LAME razlaga ni potrebna.
- a bi znala biti težava v požarnem zidu? Ko sem sicer prvič zagnal Multicast TV je F/W zajokal pa sem me dal OK.
- a mogoče obstaja test, ki bi povedal, al router omogoča Multicast, ker na Linksys-ovi strani nic ne piše?

lp,z

MrEko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: 10/10, tv, ip telefonija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrEko » 12. Avg 2009 ob 16:46

d_g napisal/-a: :rtmT2: lista 191 Televizijskih programov za VLC po stanju na dan 07.08.2009

:rtmT2: lista 110 Radijskih programov za VLC po stanju na dan 07.08.2009
svetovno,.. HVALA HVALA

GregorerS
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Avg 2009 ob 00:56
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a GregorerS » 14. Avg 2009 ob 01:07

Pozdravljeni!

Zanima me kako to, da vsakič ko pavziram katerikoli program v VLCju in ga začnem spet predvajati mi začne predvajat kakor, da ni minilo nič časa med tem ko sem ga pavziru, če tudi sem ga pustil stati 20 min.
A to pomen, da vsakič ko pritisnem pavzo mi začne snemat?

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 14. Avg 2009 ob 01:30

tole si pa dobr porajtal :pivo:
zelo uporabno,prej pavze sploh nisem uporabljal,zdaj bo pa najbrž večkrat uporabljena :hmm:
Heca ni več !

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jaka » 14. Avg 2009 ob 02:04

Novosti v VLC 1.0.1

* Free, Open Source and cross-platform
* Independent of systems codecs to support most video types
* Live recording
* Instant pausing and Frame-by-Frame support
* Finer speed controls
* New HD codecs (AES3, Dolby Digital Plus, TrueHD, Blu-Ray Linear PCM, Real Video 3.0 and 4.0, ...)
* New formats (Raw Dirac, M2TS, ...) and major improvements in many formats...
* New Dirac encoder and MP3 fixed-point encoder
* Video scaling in fullscreen



* RTSP Trickplay support
* Zipped file playback
* Customizable toolbars
* Easier encoding GUI in Qt interface
* Better integration in Gtk environments
* MTP devices on linux
* AirTunes streaming
* New skin for the skins2 interface

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 14. Avg 2009 ob 02:16

Če ti je važno, da ti dela samo na enem kompu IPTV, ga pač, ko gledaš TV, direktno preklopiš na Milan. Rešitev ni ravno elegantna, je pa praktična
Update na moj odgovor vijavaji. Ponovno sem poskusil brez roterja. Se pravi kabel iz Milan sm direkz v drugo mrežno dal, (plata ima namrec dva Network chipa, ki lahkao delata samostojno ali pa v paru) in poskusil, pa ne predvaja. Iz tega domnevam, da mora bit vzrok drugje.

Ponovno postavlam zadnja vprasanja (za boljšo pregeldenost), po mojem se v tem postu preveč zadev meša?

- a mi zna kdo na hitr povedat kaj dejansko naredi tale route -p ukaz. Na osnove networkinga se malce spoznam, tako da čist LAME razlaga ni potrebna.
- a bi znala biti težava v požarnem zidu? Ko sem sicer prvič zagnal Multicast TV je F/W zajokal pa sem me dal OK.
- a mogoče obstaja test, ki bi povedal, al router omogoča Multicast, ker na Linksys-ovi strani nič ne piše?

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 14. Avg 2009 ob 15:11

Razmišljam in poskušam pomagati. Poskusi naslednje:
- vsekakor najprej poskusi mimo routerja,
- onemogoči mrežno za internet,
- mrežno za VLC konfiguriraj na IP 10.xxx.xx.xxx (to pomeni karkoli, samo da je v tem rangu).
- restart obvezen!,
Če še ne bo delovalo, ti dela preglavice požarni zid (običajna in pogosta težava).
Šele ko boš rešil te težave, se pozabavaj z routerjem.
IMHO in malo off topic. Preveč varnosti včasih škodi. Požarni zid, router, antivirus, antispyware in rezultat - navadno več težav kot zabave. ;-)
Slika

Zaklenjeno