IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Cmr
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Avg 2009 ob 11:57
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cmr » 16. Avg 2009 ob 12:04

Pozdravljeni!
Naj mi eden prosim odgovori na uprasanje kako je zdej z tv pr T2 na racunalniku.
Ali je slucajno pogoj da moras biti narocen na tv ali samo poklices in da ti odpre stream proti tebi?
(Vem da more bit modem dovolj postavljen za tv pa da more bit port na modemu nastavljen.....) Samo to bi rad vedel.
Hvala!!

Uporabniški avatar
Dovani
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:02
T-2: Že imam
Paket: T3
Kraj: KRANJ

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Dovani » 16. Avg 2009 ob 12:11

Moraš biti naročen na TV.

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Simi » 16. Avg 2009 ob 13:25

Eurosport 2 bundesliga bi lahko dodali vsaj tako, da ga bi lahko gledali zaenkrat na računalniku, dokler ga ne boste dali v shemo.lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Avg 2009 ob 22:23

še nisi dovolj o tem v drugi temi povedal.
ja tečno je da nimamo še EUROSPORT bundeslige, ampak lahko žolč te vsaj v eni temi stresaš

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 16. Avg 2009 ob 22:32

@vijavaja:

Hvala kolega. Nekaj dni sem bil odsoten, zdej sm pa spet doma, pa bom poskusil. Še prej pa me zanima, če sem te pravilno zastopil?

- vsekakor poskusi mimo routerja:
Žal ne deluje. Internetna povezava dela B.P. Dobim poljubni dinamicni IP, tako kot prej, ko še nisem bil na statiki.

- onemogoči mrežno za internet:
Tukaj si verjetno vzel za temelj, da uporabljam obe mrežni. Uporabljam sicer eno, drugo mam frej, ampak za potrebe testa bi se dalo zrihtat. Če prav, mi ni jasno, kako boš računalnik prepričal, da mrežno uporablja samo za IPTV? Vem namreč, da v primeru optike ni potrebo imeti dveh mrežnih (IPTV, mi je enkrat že delal na XP-jih, preden sem si router nabavu in šel na statiko).

- mrežno za VLC konfiguriraj na IP 10.xxx.xx.xxx (to pomeni karkoli, samo da je v tem rangu).
To si verjetno mislil tudi spremembo IP-ja na router-ju na 10.xxx.xx.xx, da potem tala okol IP-je v tem rangu, nameto v 192.168.x.xxx?

- Če še ne bo delovalo, ti dela preglavice požarni zid (običajna in pogosta težava);
Edino, kar lahka tukaj nardim je "Selective startup" ali pa "Temp. remove". Domnevam, da "manual disable" ne bo zadosti, v "Safe mode with networking" pa verjetno IPTV ne dela.

- Preveč varnosti včasih škodi. Požarni zid, router, antivirus, antispyware in rezultat - navadno več težav kot zabave.
Se strinjam. Je pa res, da imam samo router (približno kake 4 mesece, od kar sem si nabavu novo kišto), A/V in F/W (za backup).
So ločeni programi (security suiti mi niso všeč). Ne opažam nobenih težav: Internet, e-Mule, Torrent, e-mail,... vse dela, ko urca z prenosom 1,1MB/s.

Če tole rata, te častim, na pir. :D

Omelo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 24. Sep 2008 ob 12:02
T-2: Že imam
Paket: 20/20, IPTV HD, IPTV, IP Phone

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Omelo » 18. Avg 2009 ob 00:16

Mene pa zanima če je že kdo probal VLC in Windows 7 64-bit? Meni namreč ne deluje, na 64-bitni Visti pa deluje bp.

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 18. Avg 2009 ob 12:30

Mene pa zanima ali je štekanje odvisno samo od mašine, ali so v igri tudi kakšne druge zadeve? Sem na FTTH, tako da mreža ni problem.

Discpvery HD mi dela čisto OK, National geo HD in History HD pa štekata do neuporabnosti... bi VLC "ozdravil" močnejši hardware? Moja mašina je 3,4GHz single core pentium 4 @ 4GB rama. Kje je bottleneck, vlcjev decoder sploh zna uporabljati multicore mašine, na VLC forumih je bluzenja pol-pol in nič realnih informacij kaj je res...?

Ostali programi ki podpirajo CoreAVC se mi na nekaterih HD kanalih enostavno usujejo :roll:, ali pa štekajo samo par % manj kot VLC, tako da tudi CoreAVC ne pomaga. :grrpc:
Slika

ProMonte
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 31. Avg 2008 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO FTTH
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ProMonte » 18. Avg 2009 ob 15:54

Omelo napisal/-a:Mene pa zanima če je že kdo probal VLC in Windows 7 64-bit? Meni namreč ne deluje, na 64-bitni Visti pa deluje bp.

Zaenkrat je se vedno sistem XP kjer vse deluje brez problema. Zato ga ne menjam za noben dnar. Me cist nc ne potegne tale sminkeraj na novih sistemih kot so vista in 7. Pol mors pa skoz cakat da firme posodobijo program da je kompatibilen z tvojmu sistemom. A to traja.

Uporabniški avatar
Razor1
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + Phone
Kraj: Radolca

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Razor1 » 18. Avg 2009 ob 16:30

Mene pa zanima, če ima kdo težave z delovanjem VLC 1.0.1? Pravkar sem ga nadgradil z 1.0.0 na 1.0.1, ker se mi je prešnji nonstop sesuval. No zdej ta zadnji mi pa sploh ne dela. :hmm:

*Nevermind, ravno takrat je T-2 TV padel dol ko sem nadgradil VLC, zato ni delalo. :grrpc:
Zadnjič spremenil Razor1, dne 19. Avg 2009 ob 00:08, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika<-Čakal 70dni.

Hočemo optiko v Radolci!!!!!!!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2763
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jaka » 18. Avg 2009 ob 16:33

Meni deluje.

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a krho » 18. Avg 2009 ob 16:40

@ProMonte: Meni dela na W7 x64. Vendar je zadeva počesnejša kot na visti. Beri traja dalj časa, da vzpostavi povezavo s kanalom kot na Visti.

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Constantine » 18. Avg 2009 ob 16:51

Win 7 64bit, VLC 1.0, BP
Slika
Slika<-- Optika LJ

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 18. Avg 2009 ob 23:13

@steelcat
tudi jaz se opravičujem, sem spregledala tvoj post.
Mislim, da se nisva dobro razumela.
Ponovno trdim, da se prikopi direktno na Milan.
Ravno s tem, ko na drugi mrežni nastaviš IP na razred 10. dopoveš kompu, da bo uporabljal IPTV stream in ne dostop do neta. Kako točno nastaviš mrežno za IPTV, si preberi v mojem postu "[za novince]".
Na routerju ne spreminjaš ničesar.
Potem imaš takšno povezavo:
IPTV gre direktno preko Milana, net pa preko routerja.
IMHO, ne razumem, če že imaš dve mrežni, da ne izrabiš te možnosti.
Slika

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 19. Avg 2009 ob 23:01

@vijavaja

Hvala za pojasnila. Tega pa nisem vedu, da se z določitvijo IP-ja v razred 10. prisili računalnik, da nuca IPTV stream, namesto internet stream.
Do sedaj sem mislil, da je to samo rezervirano za interne networke, kako kot 192.xxx.x.xxx (npr.: 10.10.10.100)

Mal zgodovine:

Ko sm prvič naletel na post "[za novice]" nisem nič šaril po mrežnih nastavitvah. V bistvu sem dal swich vmes in tako dobil drug dinamični IP, pa je delalo. Pol sm pa probal, samo z eno mrežno in je zopet delalo. (to je bilo v časih XP-jev - cca: pol leta nazaj).

Trenutne nastavitve (na Visti): na podlagi tvojih pojasnitev so:

- kabel iz MIlan-a, sem dal na "5 portni switch" ter iz njega en kabel v router in zadevo povezal v mrežno 1 (*net): dobim IP: 192.168.1.xxx (router assigned IP), Internet dela. :)
- drugi kabel (*IPTV) iz switcha direkt v mrežno 2: Dobim ročno nastavljen IP: 10.0.xx.xx (požarni zid zazna novo omrežje in dobi zeleno luč)- kar je logično - Vista pa napiše "Local only"
- nastavu VLC na port 5000, Force IPv4 pa dal not IP od mrežne 2.
- restart kompa

Testi, ki sem jih poskusil:

1. Vse vkljopljeno (net+IPTV): ne dela (ne Multicast ne VLC),
2. Disblan net: ne dela,
3. Disablan FW/AV prek msconfiga: ne dela,
4. Enablan net + disablan FW/AV: ne dela
5. Enablan net + disablan FW/AV + VLC nastavitve za samo eno mrežno (pobrisal sem IPv4 multicat IP): ne dela

Edino, kar mi se pride na pamet je, da odnesem komp do Milan, pa probam tam. To pa bom naredu kdaj drugič. Prvič se mi ne da, vseh kablov priklaplat, pa monitorja tja nest,.... (prenosnika pa nimam) :(.

Hvala ti za vse. Bom si probal sposobit Laptopa od kolega, da sploh vidm, če me še dela, odkar mal statiko. Je pa res, da sm jest mogu routerju povedat, da lovi statični IP. Ker če dam kabel mimo router-ja dobim kr en IP, kar mi ni čist jasn. Ampak to je že itak way Off Topic?

Če pa maš še kako idejo se pa priporočam?

blay009
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: trio

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a blay009 » 21. Avg 2009 ob 15:49

A mi lahko kdo pove, kako bi snemal iy iptv na računalnike, neke filme na moj comp

lp blaž

Zaklenjeno