IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
adonis
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 13:55
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a adonis » 4. Sep 2009 ob 14:54

Hvala! :(

bor
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Sep 2009 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: 10Mbps + IPTV + telefon, baker

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bor » 7. Sep 2009 ob 22:01

Se opravičujem, ker nisem bral vsega.

IP TV od T-2 mi dela že par let. Nek kolega mi je pred časom montiral še drugo mrežno kartico in usposobil TV na PCju. Drug kolega pa mi je dokazal, da lahko direkt iz optičnega/ bakrenega pretvornika z UTP gledam IPTV na PC in sem switch kasneje prodal. Sedaj sem se preselil, kolegov nimam več.

Tu sem spet naložil VLC in normalno gledal preko bakra IPTV na PCju, ki pa je bil kockast, dokler nisem vsega ostalega izklopil ( bratova TV, telefoni, bratov internet), ker je zgolj 10 Mbps.

Kar naenkrat pa mi ta teden VLC ne dela, ko kliknem TV program. Vmes sem ga deinštaliral in inštaliral VLC 1.0.1. kar trikrat. Odprem VLC oz. *.m3u datoteko. Pa nič. Okno s programom in zvokom se ne odpre. Zgolj ime TV programa je izpisano.

Ker sem PC teleban, vas prosim za pomoč,
kaj moram nastaviti? Ali je kdo kaj spreminjal LAN povezavo, VLC, požarni zid ali kaj drugega?
Verjetno je večina med vami tukaj ekspertov in znate iz rokava stresti, kakšna je tipična napaka v takih primerih.

BTW, imam legalno verzijo ( službeno) Win XP in prej je vse delalo.

Najlepša hvala

LP
B.

SteelCat
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 11. Avg 2009 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SteelCat » 8. Sep 2009 ob 00:51

vijavaja napisal/-a:@Steelcat - krasno, samo da dela. Očitno so nastavitve še vedno enake kot pred letom in pol (toliko je star moj post).
Tole pa ni namenjeno "Jeklenemu mačku" , ampak velja na splošno:
Morda bi bilo marsikdaj manj težav, če bi bolj pazljivo in počasi :beri:. Posebej je pomembno, da vsakič, ko spreminjate nastavitve na VLC-ju, le-te shranite, zaprete VLC in ga ponovno zaženete. (Tudi to nekje piše).
In obilo užitkov pri gledanju. :rtmT2:
Se stinjam v bistvu z drugi besedami RTFM. Ampak jest bi tuki reku, da je to fora v novem VlC-ju, ali pa celo v x64 bitni arhitekturi. Kot sem že napisal, dokler nisem dobil te informacije (sva se s kolegom na jobu oba ubadala s to problematiko), za "Video Output" mi ni delalo tudi v primeru, da sm dal kabel iz Milana direktno v komp.

Prej, na XP-jih (32-bit, brez router-ja) je delal , brez te nastavitve. Zadnja verzija VLC-ja na starem kompu je mislim, da 1.0.0. al pa 0.99. Moja prva Vista je bila takoj x64. Tako, da ne vem al je to tudi posledica drugačnega delovanja Viste in XP-jev.

V glavnem še enkrat hvala za pomoč. :car:

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 9. Sep 2009 ob 21:05

Nov Slo. regionalni (mestni) program: TV Celje. Končno! :mrgreen:
udp://@239.1.1.181:5000

Slika
http://www.tvcelje.si

pRCO
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 01:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a pRCO » 10. Sep 2009 ob 17:30

Sej ne rabiš dveh mrežnih kartic men dela z eno instaliras VLC player ga odpreš , zbereš pogled pa seznam predvajan, klikneš dodaj, zbereš playlisto ki jo seveda
posnameš na računalnik (glej linke od Komarja) in 2x klikneš na njo in ti se izpišejo programi, aja pa morš bit naročen na T2 TV da deluje..

All
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 09:10
T-2: Še nimam
Paket: been there

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a All » 11. Sep 2009 ob 07:08

#1 Zakaj ne?
#2 Če imaš naročen osnovni paket, ali smeš na računalniku gledati polnega?

Rad bi slišal utemeljitev za oboje :beri: .


Ps. Ne sprašujem če se da (ker se da)...ali smeš....

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Sep 2009 ob 09:49

ali smeš dol vlačit filme ...........
isto je z programi ki nimaš naročenih, glej pa se ne hvali :rtmT2:
LP Robert

All
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 09:10
T-2: Še nimam
Paket: been there

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a All » 11. Sep 2009 ob 11:16

Se ne hvalim....niti nisem več naročnik T-2. Ma je na Siolu enako.

Hecmo mi je to ...da se na dolgo in široko debatira o stvareh, ki naj se niti nebi smele uporabljati. (kao)

Se iste zadeve pač z drugo vsebino dogajajo na vseh forumih, kjer se pač ščiti nek lobi.

Določene kvazilegalne stvari so dovoljene, določene ne. Čist odvisno od moderatorjev.

Zgoraj me zanima (še vedno) utemeljitev (uradno neuradne osebe :-)).

Recimo primer....da se mreža FOX zapiči v to da T-2 (uradno neuradno) omogoča gledanje njihovih programov

tudi naročnikom ki te storitve niso naročili in je ne plačujejo ??



PS: gor je bil en post zbrisan (pa ne moj, povod za tole pisaje)

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 11. Sep 2009 ob 12:06

Kaj bo pa Mercedes reku tvojemu sosedu, ker si mu sunu avto in se z njim voziš? Dej mal z glavo misli no.

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 11. Sep 2009 ob 12:21

All napisal/-a:Se ne hvalim....niti nisem več naročnik T-2. Ma je na Siolu enako.

Hecmo mi je to ...da se na dolgo in široko debatira o stvareh, ki naj se niti nebi smele uporabljati. (kao)

Se iste zadeve pač z drugo vsebino dogajajo na vseh forumih, kjer se pač ščiti nek lobi.

Določene kvazilegalne stvari so dovoljene, določene ne. Čist odvisno od moderatorjev.

Zgoraj me zanima (še vedno) utemeljitev (uradno neuradne osebe :-)).

Recimo primer....da se mreža FOX zapiči v to da T-2 (uradno neuradno) omogoča gledanje njihovih programov

tudi naročnikom ki te storitve niso naročili in je ne plačujejo ??



PS: gor je bil en post zbrisan (pa ne moj, povod za tole pisaje)








Teb pa par stvari ni čist popolnoma jasnih

All
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 09:10
T-2: Še nimam
Paket: been there

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a All » 11. Sep 2009 ob 12:47

Se ti zdi al nočeš pointa vidt? :D

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Sep 2009 ob 19:13

ali lahko od kmeta kupiš kilo jabolk liter šnopsa......brez računa
a lak na tržnici ali bolšjaku kupiš prešvercano robo
vse to se počne a se ne bi smelo isto je s tem
če ni tožnika ni plačnika
ne vem kaj se obremenjuješ z nepotrebnim, uživaj dokler pač lahko :pivo:
LP Robert

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a dule17 » 11. Sep 2009 ob 19:36

če ma človek preveč časa zna bit že to, da sonce zaide v nasprotju z zakonom.

Kje pa piše da lahko sploh zaide?

bor
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Sep 2009 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: 10Mbps + IPTV + telefon, baker

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bor » 12. Sep 2009 ob 14:18

Še enkrat prosim za pomoč.

Dosedaj mi je TV na PC deloval, pa čeprav sem na bakru. Tudi radio mi deluje. TV mi pa ne deluje več.
Berem navodila, ki so mi zelo zakomplicirana z nekimi routerji in dvemi mrežnimi karticami - a tega jaz sploh ne rabim. UTP imam direktno v T-2 škatlo, v enega od LAN vhodov in prej je delalo.

Kar sem dosedaj računalničarje spraševal ( pa noben nima izkušenj z T-2 in VLC), so rekli, da je lahko problem:
1. T-2 mi ne pošilja streama - čeprav ga plačujem vsak mesec
2. firewall, nastavitve
3. mrežna kartica nastavitve
4. VLC nastavitve


Pred meseci sem klical T-2, ker mi internet ni delal. Tehnik me je vodil po nastavitvah mrežne kartice. In je bila super, hitra in prijazna tehnična pomoč, saj je vse takoj delalo. 14 dni kasneje pa mi TV ni več delala na PC, internet pa mi še vedno dela.
Danes sem klical T-2, ker mi tukaj nihče ni pomagal, pa so mi rekli, da ne smejo svetovati glede T-2 na PC.

"
2.1. Osnovne nastavitve
VLC naložimo kot vsak drug program, pri nalaganju bodimo pozorni, da se naloži Activex plugin, sicer bo težava s pretokom na STB. Četudi se ob namestitvi kot izbrani jezik pokaže angleščina, se bo program naložil v slovenščini. Kogar slovenščina moti, lahko preklopi v angleščino in sicer takole: Nastavitve -> Lastnosti -> Vmesnik -> Jezik -> britanska angleščina. Nastavitev shranimo in zapremo VLC. Ko ga znova poženemo, imamo angleščino. Še majhno opozorilo: izberimo obvezno brit. angl., če bomo izbrali ameriško varianto, bomo dobili zmešnjavo slovenščine in angleščine. (bug!). Kot boste opazili, je tudi ta post narejen za angl. različico. Osebno sem se v angleščini bolje znašla (fenomen »lost in translation«). Sicer pa lahko pozneje preklopite nazaj na slovenščino.
Opraviti moramo še nekaj drugih, najbolj osnovnih nastavitev programa.

Kot prvo, bomo nastavili porte na 5000, ker T-2 IPTV deluje na tem portu. Odpremo VLC, izberemo Settings -> Preferences -> Input/Codecs, z drsnikom do konca, in v okence, kjer piše UDP port vpišemo 5000. Privzeto je 1234. Obkljukamo še Force IPv4. Če smo namestili drugo mrežno, še nastavimo še to: Settings -> Preferences -> Access output (obkljukaj Advanced options) -> Ipv4 multicast output interface adress in v okenček IP druge mrežne.
Če bomo gledali divx oz. xvid formate s podnapisi, si uredimo še izpis podnapisov, da ne bomo vedno znova vpisovali nastavitev takole: Settings -> Preferences -> Input/Codecs [klik] -> Other codecs -> [klik] Subtitles ->Subtitle text encoding, izberemo 1250. Nastavitve shranimo in zapremo program. S tem so osnovne nastavitve končane.
Jaz pri svojem VLC programu teh možnosti nimam. Nimama NASTAVITVE,
pri verziji 1.0.1 imam menije ODPRI PREDVAJANJE ZVOK SLIKA ORODJA POGLED POMOČ.

Če klikam po TV progamih, mi odpre samo naslov programa ( spodaj), ne odpre pa mi slike in zvoka.
Če klikam po radio programih, mi predvaja radio.


Lepo prosim, če mi kdo pomaga.

bor
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Sep 2009 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: 10Mbps + IPTV + telefon, baker

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bor » 12. Sep 2009 ob 16:14

Ves čas sem mislil, da sem med iskanjem razloga zakaj mi kar naenkrat IP TV ne dela na PCju kaj nehote spremenil, ker znam premalo računalništva.

Med prebiranjem tega foruma pa se mi je pravkrar zasvetilo. Morda je pa res T-2 naredil kakšno SW spremembo v streamu, kajti dosedaj sem na tem forumu prebral, da zadnje tedne kar veliko kranjčanov ne more gledati IP TV , lahko pa gleda TV preko Aminota.

Čudno mi je to, da radio lahko poslušam preko IP TV. (Vlc) . TV pa ne morem gledati. Vse ostale storitve pa mi delajo odlično.

Prej sem imel samodejno nastavitev TCP/IP.
Pred 4 tedni mi internet ni delal in mi je na T-2 serviser naročil, da mrežno kartico (TCP/IP) nastavim
na 89.212.228.1, subnet masko pa 255.255.0.0 in spodaj še cifro 89.212.0.1. Potem mi je internet in IP TV dobro delal. Sedaj pa mi v kranjski regiji kot še parim samo IP TV ne dela, vse drugo pa dela.

Zaklenjeno