IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vremenar » 19. Okt 2009 ob 14:58

ip na komp ne gre zaradi routerja (99%). probaj komp prikljuliti na modem direktno, pa boš videl kje tiči problem.

footprint
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 18:14
T-2: Že imam
Paket: FHHT :: IPTel :: IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a footprint » 20. Okt 2009 ob 23:16

Čudna zadeva na Windows 7 Ultimate...
Podobno kot nekateri pišejo sem tudi sam imel zanimive težave. Na kompu z dvema mrežnima eno priključeno na private network 172.*.*.*/16 (usmerjevalnik) in drugo direktno na switch kjer je tudi Amino, mi IPtv nikakor ni hotel delati. Na prenosniku priključenim na isti switch pa brez kakršnihkoli nastavitev takoj vse delalo. No Izklopiti sem moral Windows FW.
Ker me je vse zelo mučilo sem se malo poglobil v problem in na kompu izklopil mrežno s privatnim omrežjem ter se poigraval s tisto, ki je priključena direktno. Probal sem z vsemi možnimi in napisanimi nastavitvami na VLC-u, ki je 1.0.2, pa ni pomagalo. Tudi mrežno sem probal dati v 10.0.11.* network brezuspeha. Potem pa sem se lotil mac spofinga, saj sem misli, da se izvaja kakšen cacheing, čeprav je DHCP lease veljaven le en dan... (pa to ni pomembno). Ugovovil oz našel sem namreč neke čudne network tunnele ?!? Zanimivo In vedno več jih je bilo... hmmm pa se pomislil da jih odinstaliram in rebootam komp. Čudežno po rebootu je vse delalo. Torej če kdo naleti na takšen problem lahko naredi sledeče:
V ukazni vrstici <CMD.EXE> izvedemo ukaz :: IPCONFIG /ALL
Videli bomo nekaj Tunnell adapterjev isatap... in enega 6T04, ki je očitno referenčen, saj mora dobiti Gateway in DNS-e od T2, če jih nima je verjetno to problem. No jaz sem šel v Device Manager in kliknik View --> Show Hidden Devices, in odinstaliral vse te tunele ter naredil reboot mašine.
Ekola, zame problem rešen. Aha, še na VLC-u sem naredil restore nastavitev na default in seveda dela s prve :))))
T-2 imam od začetka (jan.2006)

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 21. Okt 2009 ob 07:38

mam win7,pa vlc 1.0.0,pa nobenih problemov
problem je po moje prej v vlc 1.0.2 (je letu s kompa takoj po instalaciji :hudicek: )
Heca ni več !

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Okt 2009 ob 10:10

@footprint: al pa če bi izklopil ipv6, itak ga nimaš kaj koristiti :D
@vzapo: na VDSL1 modemih ne dela IPTV na istem portu kot TV. To dela na VDSL2 in na optiki.
Slika Optika od 30.5.2008

footprint
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 18:14
T-2: Že imam
Paket: FHHT :: IPTel :: IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a footprint » 21. Okt 2009 ob 11:09

@Slowhand
VLC 1.0.2. mi je isto na Win7 na prenosniku s prve brez kakršnekoli spremembe začel delati b.p. tudi teletext dela b.p. Na prenosniku sem imel Wireless povezan na router in LAN NIC na Switch, kjer je setupbox.
Smo PC, ki ima dva fizična (kabelska) NIC-a je sral.

@gulikoza
Jp, jp IPv6 takoj izklopil pa nič pomagalo. FW čisto izklopil... Zgleda je malo zbulzil sistem, pa res ne vem zakaj. Ker drugi NIC sem vgradil naknadno, ker nisem vedel, da ko se direktno priključiš na IPTV omrežje, da skozi isti NIC furaš tudi internet. Tako imam sedaj vključen samo eno mrežno direkt in vključen FW in vse špila.
No včeraj je, danes pa bom še videl :)))) hehehe
T-2 imam od začetka (jan.2006)

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a lumpek » 21. Okt 2009 ob 11:45

meni zadni vlc dela brez tezav.. pa nisem nic nstavlal. installiral windows pognal vlc pa delalo s prve
Slika

footprint
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 18:14
T-2: Že imam
Paket: FHHT :: IPTel :: IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a footprint » 21. Okt 2009 ob 18:00

@lumpek: Sej dela. Meni se je to prvič od ne vem več koliko instalacij zgodilo, da mi na tej mašini s W7 ni delal.
Zdel prišel s šihta in zagnal shoutcast radio prva seja VLC in v drugi seji VLC še IpTV, šala vse dela b.p.

Neki sem tudi bral, da imajo eni težave s kodeci... jaz sem ugotovil da zajeti stream ima TS ovojnico oz. http://en.wikipedia.org/wiki/.m2ts (m2ts) format, ki je menda namenjen za brodcasting. Aja, jaz vedno odlivam surovi (RAW) odvod. No da narediš zadevo kompatibilno z recimo Windows Movie Makerjem je potrebno ta zajem pretvoriti v ustrezen format, tako da ga WMM zna urejati. Za to sem našel odličen softver, ki je tudi primeren za HD zajem. 4Media HD Video Converter sem dobil na TPB in mi je res super, sicer ga uporabljam šele nekaj dni in me je že tako navdušil, da bom verjetno kar plačal teh 50 € za licenco :razz:
T-2 imam od začetka (jan.2006)

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Insane » 22. Okt 2009 ob 00:42

IPTV na računalniku ne dela :) od 23.00

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 22. Okt 2009 ob 00:46

to je teb komp crknu ne pa iptv
Heca ni več !

ano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Okt 2009 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ano » 23. Okt 2009 ob 19:02

Pred kratkim sem si povezal T2 televizijo na računalnik. Malo sem menjal programe in poleg vseh 160 programov naletel na programe za odrasle (saj veste kaj mislim Grrrr.....) in pa na progame HD.

Zanima me ali so vsebine za odrasle (erotični kanali) in pa HD kanali ob gledanju televizije na računalniku zastonj?

Oziroma po domače povedano ali T2 sploh lahko ugotovi, da gledam programe na računalniku, ki so dodatno plačljivi?

Če so plačljivi se jih ne bom niti pritaknil več!!!!!!!!!! :hudicek:

Hvala za odgovor.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kekoke » 23. Okt 2009 ob 19:10

Kot je bilo že nekajkrat omenjeno, programi niso zastonj, lahko pa jih trenutno gledaš, ne da bi T-2 od tebe zahteval plačilo, niti ne bo o gledanju obveščal lokalnega župnika, tvojih staršev/otrok/partnerja in predsednika vlade.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

ano
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Okt 2009 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ano » 23. Okt 2009 ob 19:13

Se pravi če sem prav razumel so zastonj ampak samo na računalniku.

Ali kaj to pomeni "ne da bi T-2 od tebe zahteval plačilo"?

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 23. Okt 2009 ob 19:14

Tule imaš cenik.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kekoke » 23. Okt 2009 ob 19:26

Na tem ceniku ni ponudbe za odrasle, to naročiš preko vmesnika pri ponudniku, ki nima veze s T-2 in njegovimi lastniki in stane pol evra na mesec, če se ne motim.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

cole2109
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Sep 2007 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a cole2109 » 23. Okt 2009 ob 19:27

A še komu šteka slika prek VLCja? Meni danes šteka cel dan :roll: TV dela normalno.

Zaklenjeno