IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Atoll » 27. Jan 2011 ob 22:32

Hvala. Očitno sistem ne prenese Expata. Sem odstranil in VLC spet predvaja "migetajoče" slike :)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 28. Jan 2011 ob 12:50

Atoll napisal/-a:Še dela IPTV preko VLC?
meni dela brez kakeršnih koli nastavitev, sam playlisto pa piči,
sem pa lani ali celo predlani imel velike probleme da mi je uspelo zadevo usposobit,
eni so pravli da je treba 2 mrežni drugi da eno tako da imam sedaj eno v kišti za okras
pa še ene 5 različnih opisov na spletu sem moral sprobat preden mi je po čudežu uspelo
sicer ne vem ali ima kaj veze prej sem mel visto sedaj pa 7 :rtmT2:
LP Robert

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a martis » 28. Jan 2011 ob 13:04

Meni VLC na WinXP dela ža od samega začetka na eni kartici brez dodatnih nastavitev. Kot si napisal: klikneš playlisto in gre.
Dodatno sem samo nastavil privzete podnapise (slovenščina). To je vsa znanost.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Skorc » 28. Jan 2011 ob 13:05

Ja, ima ... Vista je (bila) precej muhasta. Pred časom smo se očitno vsi po malem lovili, ena ali dve kartici. Dobra praksa je pa pokazala, da pri VDSL-2 ni potrebe po dveh karticah. In tako, kot si zapisal - "samo playlista pa piči".
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tojla » 31. Jan 2011 ob 12:04

Pozdravljeni, če mogoče ima kdo kakšno idejo zakaj problem...

Imam router D-LINK dir615 B/G/N. Težava v routerju je bila, da je periodično prekinil povezavo z internetom in si moral ponovno pridobiti IP naslov. Ker je to pošasi postalo moteče sem po nasvetu d-link forumašev nadgradil firmware na višjo verzijo, ki naj bi odpravljal ta problem. Problem povezave je bil res odpravljen vendar se je zataknilo pri multicast-u. Pred nadgradnjo je IPTV (vlc) delal brezhibno tako brezžično kakor na kablu. Po nadgradnji pa ne dela več. No, ni čisto brez prenosa, zanimivo je to, da lahko gledam preko vlc-ja samo tisti program, ki ga trenutno tudi gledam preko STB-ja. Na d-link forumu zaenkrat ni teme, ki bi opisovala vsaj podobno težavo.

Vmes sem namestil tudi DD-WRT firmware. Multicast preko kabla deluje ok, preko brezžične povezave pa zelo prekinja. Brezžično se pa tudi poveže največ do 130Mbps. Ker največ gledam (sem gledal) IPTV preko brezžične povezave bom DD-WRT prihranil za konec, če res ne bo originalni firmware služil namenu. Imam namreč namen povezati tudi Xtreamer preko routerja (kabel) in bo potrebno usposobiti vsaj prenos preko kabla.

DDcare
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 1. Feb 2011 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a DDcare » 2. Feb 2011 ob 08:25

Vzel sem pri T2 HDTV. Sedaj hočem povezat z utp kablom na računalnik, da bi gledal tv preko rač.

Imam 8/1 linijo
Firewall izklopljen
Nimam routerja in switcha
Antivirusni program je AVG... >Free verzija
VDSL2 kar pomeni, da lahko imam v katerem koli portu v modemu. Imam pa ga v LAN4. Net mi deluje normalno.
Playlisto sem prenesel ... t2tv.m3u
Probal sem tudi z programom friptv-0.20-win32 ampak mi pokaže samo črni ekran.
Probal sem tudi v vlc player vpisati PORT 5000, ki ga načeloma uporablja program za prenos podatkov.
Ko zaženem t2tv.m3u datoteko se mi odpre v VLC-ju kar tudi želim. Sprva se mi je odprl samo črni zaslon in predvajal od VLC-ja logo, sedaj sem pa že ''napredoval'' in dobil logo od določenega programa. Samo statičen logo.
http://img821.imageshack.us/i/89219191.jpg/
http://img826.imageshack.us/i/67481007.jpg/

Več ne vem, kaj bi lahko še bilo. Če ima kdo kakšno izkušnjo s tem... Aja pa nisem nobenih ip-jev vpisoval. Imam dinamični ip.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 2. Feb 2011 ob 10:02

:!:
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 16. Feb 2011 ob 02:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 2. Feb 2011 ob 12:39

tojla napisal/-a:Pozdravljeni, če mogoče ima kdo kakšno idejo zakaj problem...

Imam router D-LINK dir615 B/G/N. Težava v routerju je bila, da je periodično prekinil povezavo z internetom in si moral ponovno pridobiti IP naslov. Ker je to pošasi postalo moteče sem po nasvetu d-link forumašev nadgradil firmware na višjo verzijo, ki naj bi odpravljal ta problem. Problem povezave je bil res odpravljen vendar se je zataknilo pri multicast-u. Pred nadgradnjo je IPTV (vlc) delal brezhibno tako brezžično kakor na kablu. Po nadgradnji pa ne dela več. No, ni čisto brez prenosa, zanimivo je to, da lahko gledam preko vlc-ja samo tisti program, ki ga trenutno tudi gledam preko STB-ja. Na d-link forumu zaenkrat ni teme, ki bi opisovala vsaj podobno težavo.

Vmes sem namestil tudi DD-WRT firmware. Multicast preko kabla deluje ok, preko brezžične povezave pa zelo prekinja. Brezžično se pa tudi poveže največ do 130Mbps. Ker največ gledam (sem gledal) IPTV preko brezžične povezave bom DD-WRT prihranil za konec, če res ne bo originalni firmware služil namenu. Imam namreč namen povezati tudi Xtreamer preko routerja (kabel) in bo potrebno usposobiti vsaj prenos preko kabla.
Bolj bi bil primeren Dlink DIR-655 z 1.31WW firmwarom. (tega imam tudi sam) DIR-615 je malo podhranjen.

Edit: Imajo pa vsi Dlinkovi routerji težave z T2 multicastom v navezi z novimi firmweri.

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tojla » 2. Feb 2011 ob 14:01

@vodokotlič
hvala za namig, vendar se zaenkrat še ne mislim metati v stroške z nakupom novega ruterja. Bom kar nadgradil na DD-WRT, preko kabla dela z IPTV ok. Ali ima tudi DIR-655 težave z multicast-om?

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 2. Feb 2011 ob 14:08

Jp večina Dlinkov z novejšimi firmweri. Brat ima tudi DIR-615 pa mu dela OK. Ima starejši firmware. Rabil bi kakšen hub in z wiresharkom posnifal promet in videl v čem je težava.

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tojla » 2. Feb 2011 ob 15:48

Saj meni je tudi odlično delalo na starem FW. Težava je bila v tem, da je vsake toliko časa izgubil internet povezavo in sem moral ponovno pridobiti IP skozi setup menija ali pa enostavno resetirati ruter. Zadnji FW ima povezavo ok, ostalo pa...bom poskusil posnifati promet. Sporočim.

DDcare
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 1. Feb 2011 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a DDcare » 2. Feb 2011 ob 16:46

Slowhand napisal/-a:windows firewall ni potrebno kenslat,te itak pozove k odobritvi za vlc
portov v vlc tudi ni potrebno vpisovat,ker jih vsebuje playlista (pustiš privzeti port)
avg zamenjaj z avastom
Slowhand.. Še vedno ne dela :( Zbrisal sem AVG in pustil vse na default in isto... A je še kej, da bi mi to zadevo blokiralo. 32bit windows 7 mam.. Če to kej pomeni.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 2. Feb 2011 ob 17:55

Greš pod nastavitve windows požarnega zidu,dodatne nastavitve inbound rules vlc dvojni klik na vlc in dovoli promet.

DDcare
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 1. Feb 2011 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a DDcare » 2. Feb 2011 ob 19:06

Mali-40 to mam tud že narejeno. Mislim,da mam čisto vse narejeno kot mora bit ampak noče delat. A je kakšna možnost, da mi ne dela,ker nimam instaliranega vlc-ja? No, načeloma tud nimam instaliranega friptv.exe programa ampak ok.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Seeker » 2. Feb 2011 ob 22:23

Fox Crime in Fox Life sta bila danes prestavljena na port 1234.

Zaklenjeno