IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Moooo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Feb 2008 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Moooo » 10. Feb 2008 ob 20:19

Imam ip tv od t-2 (amino). Nabavil sem dvd predvajalnik philips 3575 in kot sem navedel mi snemalnik ne deluje. Ker išče samo analogne programe. Zanima me če ima kdo ta predvajalnik in če mu je uspelo to usposobit da mu je našlo kakšen program.

Kot druga varianta je da poskusim prek pc-ja povezat. Ampak me zanima če že obstaja kakšen vodič od t-2, npr. kot je na siolu.

Hvala za odgovor.

LP

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Feb 2008 ob 21:54

povezat bo treba amino rf out in vhod za anteno dvd snemalnika - od tam pa na antenski vhod tv aparata....ustrezen kabel dobiš na t-2,ne moreš pa hkrati imeti priklopljenega tudi 10pin/scart kabla...
snemal boš pa lahko samo trenutni program na aminotu (pa hkrati gledal na tv)...
Heca ni več !

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a andrejs » 10. Feb 2008 ob 22:22

- tvoj rekorder ima vgrajen analogni tuner torej je namenjen samo za snemanje analognig programov ali pa signala katerega dobiš po video vhodih (scart, composite, s-video, hdmi in podobno)
- torej če želiš snemati tv program katerega sprejemaš s pomočjo digitalnega sprejemnika ga moraš priključiti na enega od teh vhodov (podobno kot na TV-ju, tam ti tudi TV ne najde programov katere ti sprejema digitalni sprejemnik in imaš zato za gledanje tv programa pač vključen na video vhod, programe pa potem ne spreminjaš na TV-ju ampak na tem digitalnem sprejemniku).
- v vsakem primeru lahko samo snemaš program katerega ti pač oddaja digitalni sprejemnik.
- ker ima ta digitalni sprejemnik samo en video izhod ga lahko imaš torej priključenega samo na tv ali rekorder
- v primeru da želiš snemati drugi program kot ga gledaš na televiziji moraš imeti en digitalni sprejemnik priključen na TV drugega pa na rekorder (podobno imaš tudi v primeru če bi imel satelitsko anteno ali bi na kabelski televiziji želel sprejemati digitalno televizijo, tudi v teh dveh variantah bi potreboval dva digitalna sprejemnika za sočasno snemanje in gledanje dveh različnih programov)
- za samo povezavo digitalnega sprejemnika, rekorderja in televizorja se lahhko potem odločaš na več različnih načinov
1. digitalni sprejemnik pustiš priklopljen na tv kot ga imaš sedaj, na drugi video vhod na televizorju priklopiš rekorder, vključiš televizor, nastaviš program katerega želiš gledati in potem nastaviš na rekorderju da ti snema iz video vhoda na katerem imaš priklopljen televizor (v tem primeru ti rekorder snema tisto kar vidiš na televizorju, če televizor izklopiš bošš snemal temo)
2. digitalni sprejemnik priklopiš na rekorder, na drugi video izhod (recimo scart2) priklopiš televizor, na rekorderju nastaviš da želiš snemati iz video vhoda, v tem primeru pa moraš imeti vedno prižgan rekorder kadar želiš gledati televizijo
- če se ne motim ima tvoj digitalni sprejemnik tudi možnost priklopa na televizor preko klasičnega RF antenskega kabla, v tem primeru lahko imaš priklopljen eno napravo preko video kabla drugo pa preko antenskega kabla, tisto napravo katero priključiš preko RF kabla lahko ima slabšo sliko, v tem primeru več tiste naprave za sprejem signala ne vključiš na video vhod ampak na sami napravi izbereš ustrezni kanal (kateri kanal je to preveri v navodilih od digitalnega sprejemnika), tudi če se odločiš za takšno vezavo ne boš mogel snemati drgi program kot ga spremljaš na televizorju
- v primeru klasičnega vdsl-ja preko bakrene parice nastane problem ker ni rečeno da ti linija omogoča da bi imel priklopljena dva sprejemnika hkrati (na optiki tukaj ni problema ker lahko imaš hkrati neomejeno število digitalnih sprejemnikov)
- namesto drugega digitalnega sprejemnika lahko uporabiš tudi računalnik (tudi tukaj je omejitev tvoja linija, isto kot sem ti napisal že alinejo višje
- ko imaš potem tv sliko na računalniku jo pa lahko posnameš direktno na disk od računalnika ali pa preko TV out izhoda na rekorder

- če obstaja še kakšna druga možnost za snemanje preko računalnika nebi vedel (lahko pa mi posreduješ link do tistega siolovega vodiča pa bom probal preveriti kakšen postopek uporabljajo tam) sam sicer ne koristim IPTV , zato ti zaenkrat ne morem posredovati več informacij.
Slika

Moooo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Feb 2008 ob 18:48
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Moooo » 11. Feb 2008 ob 06:12

andrejs hvala za obsežen opis.

evo link http://forumi.siol.net/showthread.php?t=27173

LP

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a primo » 14. Feb 2008 ob 00:25

Imam čuden problem pri snemanju z VLCjem. Dosedaj sem že posnel nekaj filmov. Z IPTVrecorderjem sem nastavil kdaj naj začne in kdaj preneha s snemanjem in dosedaj je bilo vse v redu. Pri zadnjih dveh filmih pa se je zataknilo. Sicer ju je posnelo, vendar pri prvem je nekje od sredine naprej in pri drugem malo pred koncem naprej posneto brez zvoka. Vse nastavitve so enake, kot prej, ko je posnelo brez napak. Filme sem vedno v Ulead Video editorju obdelal - izrezal reklame, vendar predzadnji film mi Ulead ni hotel odpreti, zadnjega sicer odpre, vendar potem program zašteka. Če bi kdo vedel, kaj je narobe, bi bil zelo hvaležen. Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a subsubl » 14. Feb 2008 ob 02:39

Če se ti ponavlja najprej poskusi z re-inštalacijo VLC-ja. Drugače pa povečaj buffer pri VLCju na okol 1000ms pa ne bi smel bit problemov.
PM me če boš mel probleme...

LP
Subsubl
Slika

primo
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 08:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a primo » 14. Feb 2008 ob 18:10

Subsubl hvala,
mislim, da sem ugotovil kje je problem. Filmi, ki sem jih snemal so bili na Rete4, zadnji je bil Rambo 2 in verjetno so bili kodirani. Včasih je bil pri kodiranih filmih črn ekran in velikokrat si ga lahko gledal nekje do polovice ali pa skoraj do konca in nato se je zakodiral. Kakor vidim pa je sedaj na T-2ju pri kodiranih programih tako, da slika je, vendar brez zvoka.
Lep pozdrav!

psyho
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Feb 2008 ob 22:46
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a psyho » 14. Feb 2008 ob 22:53

Odkril sem zanimivo stvar. Ker ne berem foruma, ne vem če se je komu to že zgodilo.

Imam laptop in 2 switcha. V enem switchu je TV v enem pa INTERNET.

Do sedaj sem imel lahko na računalnik priklopljen samo en kabel, ker imam eno mrežno. Torej sem gledal TV ali pa SURFAL.

Danes sem gledal TV prek VLC, nakar izključim kabel po katerem mi pride tv in vtaknem noter drugega za internet.

Kaj se zgodi...
Slika se prekine, nakar pride nazaj. In od zdaj lahko hkrati gledam TV in surfam. Deluje pa samo na kanal, ki sem ga gledal.

Se je komu to že zgodilo??

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 15. Feb 2008 ob 09:23

Si na optiki? Če si, je to normalno, če je pa VDSL, pa ... toliko bolje. :D :D
Slika

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a subsubl » 15. Feb 2008 ob 15:16

Zadeva je izvedljiva in je bila že razložena v tem ali pa prejšnem forumu... Če je internes lahko opišem zadevo. Sam da nau pol reklamacij!
Slika

gee
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Feb 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana, Siska

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gee » 16. Feb 2008 ob 18:40

subsubl, bi prosil!

Pa THX!

Uporabniški avatar
bojch
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 19:39
T-2: Že imam
Kraj: Celje

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bojch » 16. Feb 2008 ob 20:26

Vsekakor bi bil takšen vodič dobrodošel.Bi pa predlagal modom,da se naredi novo temo Vodiči,ki bi bila v Seznamu forumov.Na ta način bi točno vedel,kje boš našel kar pač rabiš.Sedaj so razna navodila in vodiči razmetani po celem forumu in porabiš ogromno časa,če hočeš kaj najti....(ali pa sploh ne najdeš) :mrgreen:

Uporabniški avatar
zigi
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 16. Jan 2007 ob 19:42
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10+1xPSTN+2xIPTV
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a zigi » 16. Feb 2008 ob 23:23

Meni dela iptv in internet na isti mrežni kartici (povezan direktno na optično stikalo).
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Feb 2008 ob 10:06

na optiki to deluje ja na VDSL pa zaenkrat ne.
lp

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 17. Feb 2008 ob 13:41

Hehehe zigy na Ubuntuju je vse možno :mrgreen:
Čist tko mal me firbec matra, a ti v Win tud rata?
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Zaklenjeno