IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 28. Jul 2008 ob 14:51

DrM007 napisal/-a:Hja.

Do sedaj sem imel nVidia firewall prek katerega sem enostavno naštimal, da mi je delal IPTV. Zaradi nekompatibilnosti z uTorrentom (in drugih bugov) sem ga bil primoran izklopiti.

Zdaj imam licenčno verzijo AVG Internet Security 8, pri katerem mi firewall para živce. Nikakor mi ne uspe spraviti IPTV skozi, razen če ga popolnoma izklopim, ali pa omogočim "Allow All", kar je skoraj isto, kot izklopljen firewall.

vlc.exe sem seveda dodal med applications, dodal UDP protokol za port 5000, sprobaval še par traparij, nič ne pomaga.

Za vsak poskus spreminjanja programa v VLC mi v logu zapiše:
Slika

Ker se mi ne zdi priročno vsakič izklapljati/spreminjati profil v AVG, ko hočem gledat IPTV, me zanima, ali je kdo to že usposobil?

lp
Never mind, sem že porihtal. :cheer:

Če bi kdo kdaj bil v enaki situaciji (pa tudi zame, če bom kdaj formatiral comp in zopet inštaliral pa pozabil kaj sem tokrat naredil):

Pod Defined Services je potrebno definirati dva servisa - IGMP in UDP:
SlikaSlika

Pod System Services pa nato dodamo novo sistemsko pravilo, kateremu definiramo Allow for all zgornja servisa.
Slika

Kar je mene begalo, je to, da nisem vedel da je potrebno narediti rule za servis. Seveda je možno namesto Allow for All definirati tudi samo Safe Zone in tako te servise omogočiti samo za določene IP.

Nekatere nastavitve sicer pri definiranju servisov niso nujne, so pa prijetne, ker ti potem v logih ne nabija kilometre block vrstic.
SlikaSlika

linux
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 11:02
T-2: Že imam
Paket: 100/10 + IPTV + IPTEL (FTTH)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a linux » 29. Jul 2008 ob 11:06

Zdravo!
Imam Optiko net, tv, tel.. Včeraj sem probal IPTV preko računalnika zadeva mi je delovala super. Danes pa prižgem računalnik in.. stvar nedela več? Zanima me zakaj? Kaj bi lahko bilo narobe ali je to samo 1 dan preizkusna doba?

lp LinuX

petarda
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2007 ob 21:27
T-2: Že imam
Paket: tv,tel., internet

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petarda » 30. Jul 2008 ob 21:46

Pozdravljeni, mene pa zanima, kako lahko posodobim seznam programov? Namreč na tvju vidim nov program, ki ga pa v mojem seznamu na računalniku ni. :hmm: Mi lahko kdo svetuje kaj naredit?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 30. Jul 2008 ob 22:03

odkar je locena programska shema za t2 in teleing skripta ne dela vec.. bi jo posodobil, pa kaj, ko ni casa...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

petarda
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2007 ob 21:27
T-2: Že imam
Paket: tv,tel., internet

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petarda » 30. Jul 2008 ob 22:11

NoName,... torej ne morem tega posodobiti sama? Namreč dela mi vse normalno, le tega tazadnjega ki so ga dodali ni. Torej,... zanima me ali je ta posodobitev odvisna v tem primeru od tebe :?: Ker če je,... prosim prosim prosim vzemi si čas in jo posodobi da bo mir v hiši :car: :D

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 30. Jul 2008 ob 22:31

seveda lahko to naredis sama... izvohaj, na katerem multicast naslovu laufa tisti program ter dodaj tistih par vrstic v datoteko s playlisto. ce pa obvladas kak skriptni jezik ter osnove mreze, pol pa naredi kako podobno skripto, kot sem jo jaz...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 30. Jul 2008 ob 22:32

Seveda jo lahko spremeniš sama. Odpreš v kateremkoli tekst editorju in popraviš. Za IP se pa pozanimaš na forumu.

petarda
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2007 ob 21:27
T-2: Že imam
Paket: tv,tel., internet

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petarda » 30. Jul 2008 ob 22:43

:nevem: Uh Uh... sem mislila da je to tako kot drugot,... stisneš gumbek posodobi in stvar se posodobi. :hmm: Ker pa nisem nek stručko in ker nimam pojma kje in kako bi to naredila pa zgleda da bo moj gospod še nekaj časa moral počakati na ta športni program. :beri: Vseeno pa hvala obema, če bi se pa kateremu od vaju dalo, pa mi mogoče preko zasebnega sporočila lahko kateri razloži kako se stvar izpelje. Vedno se je dobro naučit kaj novega :D :rtmT2:
Lp obema

OOTBOXZY
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 14:43
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a OOTBOXZY » 31. Jul 2008 ob 08:22

Zakaj pa preko zasebnega? Mogoce pa se koga drugega od nas zanima kako to gre. Predvsem, kje dobis, na katerem multicast naslovu laufa program.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 31. Jul 2008 ob 08:46

Gledaš program na amino, medtem pa na kompu laufaš nek traffic analyzer (tcpdump) in vidiš kateri multicast grupi pripada.
Slika Optika od 30.5.2008

šime
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 17:05
T-2: Že imam
Paket: internet optika - tv + hd

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a šime » 31. Jul 2008 ob 13:10

imam eno vprašanje. uporabljamo osnovno programsko shemo t2, poleg pa imamo naročen še hbo.
kadar pa gledam tv na računalniku, so zraven tudi programi, katerih v osnovni programski shemi t2 ni (šport tv, tv 1000, itd... ). seveda je zdraven tudi hbo. me pa zanima, ali bi bil hbo pravtako zraven, četudi nebi bil nanj naročen...
torej ali je hbo na VLCju tudi če v osnovi nanj nisi naročen?

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 31. Jul 2008 ob 13:41

je

Jojo13
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 15:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jojo13 » 1. Avg 2008 ob 16:10

Moje omrežje je pa malo tko brezveze komplicirano. Imam ločeni mreži Wireles in pa žica. Prej sem imel internet po bakru od T2 in je prišel v hišo v 1 nadstropju. In temu sem prilagodil mrežo. Sedaj imam optiko in malce sem se poširil s TV vmesnihi in telefonijo. Pa se mi je vse skompliciralo. Kakšna je moja mreža se vidi v prilogi, sedaj pa me zanima ali lahko na kak način v 1 nadstropju priključim še TV vmesnik. Problem je v tem, da imam iz pritličja v 1.nadstropje potegnjen samo en UTP, pa se mi ne da fasade vrtat, drugje imam pa tud problem potegnit. Menda gre z routerjem, ki podpira Multicasting, sam ne vem kako ga je potrebno nastavit, kako naj sedaj sploh.....Morda kakšna ideja...
Za probo ali bo zadeva delovala, sem dobil Dlink DIR 615 router, ki menda podpira....
Priponke
Mreža.JPG

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 1. Avg 2008 ob 16:25

Ne, STBji ne delujejo preko routerja. Lahko router 2 vklopiš direktno v optični switch? Potem daj pred router2 še en switch in na njega STB in router2. Omrežja maš že tako ali tako ločena, boš pač kuril 2 IPja za ven.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Fry » 1. Avg 2008 ob 17:21

Jaz bi na tvojem mestu kupil switch.
Tega bi priklopil v 1. nadstropju na kabel ki ti pride iz pritličja (tega direktno vtakni v Milana).
Izhode iz switcha bi povezal na TV (Amino, Motorola), ter na router 2(v WAN priključek).

PS:
ali varijanta 2:
brezžični router daš v pritličje, v PC3 in PC4 brezično mrežno.
Tako sprostiš kabel samo za TV.
Zadnjič spremenil Fry, dne 1. Avg 2008 ob 17:30, skupaj popravljeno 3 krat.

Zaklenjeno